Foorum

lock Jõeforelli hooaeg 2015

Info
26. detsember 2015 22.01 #7464 scuba
Tundub,et forell on ikka tõsine kõigesööja
Teema on lukustatud.
Info
26. detsember 2015 22.15 #7465 Ridiculous
Räägid ehk paari sõnaga sellest parema tulba alt teisest mustast leechimoodi asjast? Tundub huvitav. Kuidas ja mida silmas pidades ta tegid ja kuidas töötab? Võime ka privas arutada...
Teema on lukustatud.
Info
26. detsember 2015 23.58 - 27. detsember 2015 00.03 #7468 Madis
Olen Svennu jutuga osaliselt nõus, forkapüük on eriti äge just selle keskkonna ja püügistiili tõttu, mitte ainult kalaliigi tõttu. Näiteks väikeses jões ahvenat otsida samamoodi nagu jõekat on peaaegu sama fun, kui tead kus ahvenat liigub. Kahjuks ahvenat väga palju väikestes jõgedes ei esine, forelli peaks rohkem olema, vähemalt nii räägivad kalateadlased. :huh:
See, et talipüük on passiivne on küll jama jutt, peale jõekat vms kala otsimist väikestel jõgedel ongi talipüük järgmisena kõige aktiivsem. Võib ka kohapeal passida aga sama hästi võib öelda, et forkapüük võsas on passiivne, passid ühes kohas ja loobid lihtsalt samasse auku tundide viisi :woohoo:

Minu arust on võsaforka ja jäält ahvena vms kala püügi üks edu võtmeid võimalikult palju liikuda ja aktiivset kala otsida...
Teema on lukustatud.
Info
27. detsember 2015 00.36 #7469 Svennu
Eks osasid kriibib ja jääbki kriipima. Paraku elu näitab seda, et need kõige suuremad lärmajad aka õpetajad ja teenäitajad on ise ka kõige patusemad - igas valdkonnas kipub nii olema. Mitte, et ma nüüd sm tamma pihta midagi otse ütlen - ei tunnegi ju teda isiklikult vaid pigem üldistan.

Aga tammale vastuseks ütlen et jah, olen küll oma haugihooaja avanud, ainult et ilma jutumärkideta. Päris paljudele niredele see sügis esmakordselt sattunud ja pettuma pole pidanud kordki. Isegi neil kordadel, kui kala pole näinud. Alati on uues kohas midagi ägedat! Tõesti ei saa aru meestest, kes arvavad, et kui jõekal keeluaeg, siis tuleb landid sügavale sahtlisse peita. Igas kuradi nires on jõeka võimalus - see ei tähenda, et nüüd kodus vahtima peab ju??? Lõppude lõpuks on see ju ikkagi iga mehe südametunnistuse asi, kus ja millal püüab. Jõgesid, kus forelli haugi pähe püüda saaks on Eestis sadu - mina selles osas saan öösiti rahulikult magada kuna pole ealeski ühtki jõekat keeluajal kotti toppinud.

Ausalt, ei viitsi sel teemal enam jahuda. Minu isik on avalikult googeldatav, nii telefoni number kui ka kodune aadress on lihtsasti leitav. Kui keegi tunneb, et tahab teemat arutada või jätkuvalt millestki aru ei saa: (Svennu, kas saan õigesti aru, et oled juba nagu üks aastagi avanud "haugihooaja" ja avastad tundmatuid hauginiresid nagu Vahukas jt?) ning täpseid detaile teada, miks ma sinna vahukale ikkagi sattusin, siis andku tuld.

Madisega olen ise ka osaliselt nõus - talipüük on aktiivne seni, kuni kala üles leiad. Kui aga tead, kuhu minna, siis on ikkagi tegu istumisega ühel augul ja tihti toob kala seesama auk mitmel järgneval päeval. Jõeka puhul isegi teades, kuhu minna, ei ole mõeldav see, et istud ühe käänu peal ja loobid sinna päev otsa, rääkimata sellest, et lähed järgmine päev sama käänu peale tagasi? See teema on pigem ema ja tütre eelistuse valdkond ja sai minu eelnevasse postitusse lihtsalt juhuslikult kirjutatud, samahästi võiks selle näiteks trollimisega või tonkatamisega asendada.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic, sven862
Teema on lukustatud.
Info
27. detsember 2015 02.25 - 27. detsember 2015 02.27 #7470 sven862
Hakkasin mõtlema....praegu väiksematest kohtadest lubatud kalaliike püüda pole ju mingi patt, UL ridvaga 1kg haugi tirida on ikka päris mõnus! Haugi ei pea tingimata püüdma kohas, kuhu saab paadiga peale minna. Kokkuvõttes on ju südametunnistuse asi, leidub ka ju järvesi, kus forell sees on, eriti talvel. Ja olgem ausad, talved, kus selline võimalus tekib on ikka haruldus.

Ja olen ka nõus, et Pärnu lahel ja Peipsil ahvena taga ajamine on sama nauditav kui forelli otsimine....füüsiliselt vist isegi kurnavam, kuid veebruaris olen tihti dillema ees, kuhu suunduda :)

Kui seadust ei rikuta ja teadvustatakse kellele auku kaevatakse, siis on kõik korras. Vaevalt tõsist asjaarmstajad paelub mõte, et see forell ühel päeval otsa saab ja küll nad ka tegutsevad vastavalt.

Edu kaaskannatajatele! :)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Svennu
Teema on lukustatud.
Info
27. detsember 2015 11.22 #7472 STF
STF vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2015

Ridiculous kirjutas: Räägid ehk paari sõnaga sellest parema tulba alt teisest mustast leechimoodi asjast? Tundub huvitav. Kuidas ja mida silmas pidades ta tegid ja kuidas töötab?

See liitsi moodi must asi on minu versioon kullesest. Valmistamiseks võtsin konksu, 2-grammise tinakuuli ja jupi traati, tinapea ümber mähkisin peenikest šenilltraati ja sabaks sidusin mingi tundmatu looma karvu, selliseid hästi hõljuvaid. Püük käib nii nagu liitsigagi, kui on siledam põhi, võib selle vidina ka põhja lasta, konks jääb üles ja igale poole ei haaku.
Teema on lukustatud.
Info
27. detsember 2015 17.24 #7473 aapua
STF, sinu aukartust äratavast kollektsioonist on üks ülioluline murdja siiski puudu... aapua hõbetatud pöörlev nimelt... :woohoo: Kusjuures eelmine suvi ca poolest hooajast alates läksingi tagasi pöörleva peale. Vahelduseks päris pull elamus oli.
Teema on lukustatud.
Info
27. detsember 2015 18.59 #7474 Madis
Keelu ajal "forelliniredel" kus kaarti vaja pole, ei saa keelata püüdmist. Nüüd on vahukas kaardi all ja kaarte vist ei müüda keelu ajal, või müüakse?
Kui "JOKK" olukord, kalamehe aatelisuse pihta ei käi andku tuld. Peaasi, et ei vinguks, kui ametnikud poliiktikud vms JOKK olukordades ilmselgelt sigadustega tegelevad. Ise ju samasugune :lol:
Teema on lukustatud.
Info
27. detsember 2015 20.26 #7475 ceemic
Mitu ühikut "JOKKi" on erinevust näiteks praegu Umbusil maantee silla all vs Põltsul Jõekülas haugipüügil? :D
Teema on lukustatud.
Info
27. detsember 2015 21.34 #7476 Svennu
Kaarte keelu ajal ei müüda. Müük algab sama päeva esimesest sekundist, kui püüda lubatud on. Ning tänaseks on jah ka Vahukas kaardile kantud. Too aasta, kui ma seal 27. jaanuar kolasin, veel vahukat kaardil polnud. Või noh, õigemini algavast hooajast ta sinna kanti ja tegelikult ma selle nire ääres viibida vist poleks tohtinud siiski ridvaga, kuna netis oli ilmselt info olemas kuskil, et ta kaardile lisatakse.
Ja kui Umbusist juttu tuli siis umbusi võiks ka ju tegelikult lisakaardil olla - vähemasti mingi piirkondki. Näiteks lähtest küla sillani vms. Ei näe küll kuidagi, et näiteks Pärnu jõe kaardil olev piirkond kuidagi rohkem forellikas oleks, kui umbusi.
Teema on lukustatud.
Info
28. detsember 2015 12.14 #7480 Madis
Umbusile tuli alles sellest aastast ju, et püük ainult lennuka ja spinnaga. Kuigi jah minuarust võiks ka kaardi alla panna terve jõe.
Aga mitu JOKK-i punkti on vahet Priit Toobali 4 erinevas eestimaa paigas samal ajal diisli, bensiini ja gaasi tankimisel ja praegu umbusi ülemjooksu haugipüügil? Ma arvan, et vahet pole. Kui JOKKitamisega tegeled pead kisa ära kannatama lihtsalt :lol:
Teema on lukustatud.
Info
28. detsember 2015 14.36 #7483 scuba
No kui ikka UL varustusega lähed ja otsa sätid kah pisikese vobleri,millega hooajal forelli landid,siis ilmselt haug ikka väga eesmärk pole sellistes kohtades.Samas tuleks ka Väinamere ja Peipsi haugipüüdjate hulgas teha selgitustööd sellest,kui mõnus on haugi püük UL varustuse ja pisikeste peibutistega.Vahujõe suudmes püüdes tuli aga omal ajal hoolega jälgida,et kõik visked ülesvoolu läheksid ja kogemata allpool oleva puu juurde ei heidaks.Forell tark kala ja ega enesest lugu pidav Preedi kala ometi mingisse pisikesse Vahukasse ei lähe.:-)
Teema on lukustatud.
Info
01. jaanuar 2016 13.34 #7497 makrell
Head uut aastat kamraadid, fanatid ja muidu mehed ! Põnevaid elamusi jõgede ääres uuel aastal. Kaugel see hooaja algus enam on, nädalad lendavad kärmelt. Aeg varustust sättida. konksu teritada.
Teema on lukustatud.
Info
01. jaanuar 2016 20.14 #7499 Svennu
Ühinen Makrelli soovidega. Head uut ka minu poolt.
Õnneks on talv nüüd ka talve nägu võtnud ja loodetavasti tuleb lund ka natukenegi maha.
Nädala pärast võiks juba lahele saada, vahelduseks kakuks täitsa mõned triibud merest ja ega siis enam veebruar kaugel polegi!
Edu!
Teema on lukustatud.
Info
03. jaanuar 2016 19.33 #7500 Lumetaat
HEAD UUT ka minu poolt.
Jääd on piisavalt sisemaal, nii et mehed - triipu kakkuma!
Ok, naised ka.
Teema on lukustatud.
Info
23. jaanuar 2016 08.45 - 23. jaanuar 2016 08.59 #7540 ceemic
Teema on lukustatud.