Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
9 years 3 months ago #5935 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Siinkohal oleks sobiv meelde tuletada, et valguskiire murdumisnäitajad kahe erineva aine (vee ja õhu) kokkupuutepunktis muutuvad ja peale 97° nurka ja kala hakkab nägema vaid põhja peegeldust. Mida madalamas vees kala asub, seda vähem kaldal toimuvast ta vaateväli haarab ja ka madalale hoiduv kalastaja on vähem märgatav.
www.flyfishingfromscratch.com/blog/page/2/
Ka mina kasutan hämaras ja pimedas meelsasti valget peibutist.
More
9 years 3 months ago #5936 by Tony
Replied by Tony on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Mis härrad sellisest ideest arvavad, kui jõe äärde minnes jätaks auto esiklaasi alla sildi, kus kirjas suund. Kas mindi alla või üles voolu. Siis oleks järgmisena saabuvatel veel valikuvoimalust vähe. Või on see loll mõte?

More
9 years 3 months ago - 9 years 3 months ago #5937 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Miks mitte seda vahel harrastada, kuid kui silti ei jäta on ju jälgi parem segada :D Kui silti pole, ei hakata riskima ja lahkutakse - kala jääb alles. :D
Pealegi kui on mõlemal pool autot hea püügimaa, siis ma eelistaks ise seal püüda :)

Öösel eelistaks isegi heledat lanti, vähemalt näed, mis teed.
Last edit: 9 years 3 months ago by sven862.
More
9 years 3 months ago #5939 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ehk on siin küsimus selles, et üks asi on jah "alt üles tähtede taustal" jutt, aga tegelikkuses kui tihti see kala suvel niimoodi konkreetselt alt üles tuleb? See kõlab rohkem nagu ookeani teema. Meie väikestes ja madalates jõgedes, kus suvel forell ju augu põhjas vähemalt minu kogemuse põhjal ei passigi, tuleb kala ju reeglina enam vähem samast veekihist. Ei ole ju sellist alt üles momenti. Ehk siis külje pealt ju kala näeb värve tavaliselt, nii palju kui see konkreetsetes valgusoludes võimalik on. Mina püüan pimedas samade lantidega, mis päeval. Heledate lantide kasutamisel on tõepoolest see eelis, et ise näed paremini.

Tony, minu meelest ei ole see kindlasti loll mõte. Olen vahelduva eduga seda juba aastaid teinud, kui auto parkimise koha järgi pole võimalik aru saada, kuhu läksin. Lisaks viisakusele on see ka esimese kalastaja enda huvides. Kui teine kalastaja sulle järgi ei tule, siis saad ju tagasitulles püüda lõiku, kust oled vaid ise läbi käinud. Tihtilugu näed ju minnes kuskil kala, keda tahaks pärast uuesti proovida.

Viisakusest rääkides, tihti olen autoaknale jätnud oma telefoninumbri juhuks kui auto võiks kas või teoreetiliselt maaomanikule, metsavedajale, lumelükkajale, teisele kalamehele vms ette jääda. Seda näiteks ka nendes kurikuulsates kohtades, kus kohalik kalamehi vihkab. Selline väike viisakus on mind päästnud kummide läbitorkamistest jms, mida samas kohas teised kalamehed kogenud on. Lisaks saab vajadusel sellel numbril helistada ka teine kalamees ja uurida, kuhu poole läksin ja kuidas kalaga lood.
More
9 years 3 months ago #5940 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Meie poodides on päris head kraami saada :D
www.matkatarbed.ee/oc/swedteam-ghillie-winter-1
More
9 years 3 months ago #5941 by STF
Replied by STF on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Tegemist on vana ja olulise probleemiga, nagu me teame juba kirjandusklassikast:
Puhh pistis pea käppade vahele ja kaalus seda asja hästi hoolikalt.
„Lugu on niimoodi,ˮ alustas ta viimaks. „Kui õhupalliga mee järele minna, siis on kõige tähtsam see, et mesilinnud ei märkaks, kui sa tuled. Kui võtta roheline pall, siis võivad nad seda mõneks puuoksaks pidada ja ei pane sind tähelegi. Aga kui võtta sinine, siis võivad nad jällegi arvata, et see pole miskit muud kui lihtsalt üks tükike taevast, ega tee sinust väljagi. Nüüd oleks hea teada, kumma palliga nad kergemini õnge lähevad.ˮ
Time to create page: 0.107 seconds
Powered by Kunena Forum