Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
9 years 2 months ago #5929 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Praegu panin tähele, et Jeekimi jutu mõtet kinnitab ka tema nime all olev siinne stock avatar :) Põhimõtteliselt olen nõus. Ma siiski ei julgeks välistada, et selge ilmaga suvehommikul või -õhtul (forellipüük sellisel juhul ikka enamasti ühte neist kipub jääma), kui päike madalalt vastu paistab, oleks nt helesinine ja must kala jaoks üks toon.

Aga jätkuvalt, ma arvan, et kala jaoks paistmisest märksa olulisem on see, kuidas endal jõe ääres olla on. Tume pluus südasuvel on ikka päris korralik katsumus. Kui ikka endal on ülemäära palav, siis tavaliselt ei jää see kala saamata mitte seetõttu, et kala ära näeb, vaid et ise enne alla annad ;) Sama loogika kehtib ju ka talve kohta. Tõmbad ebamugava kombe selga ja väsid lumes sumpamisest enne ära, kui selle õige auguni jõuad, kus kala sind vaatama hakkab :) või siis üldse mitte või märjana mittehingava valge kombega ajad end higistama, siis külmetad ära ja jääbki nädal paar kalapüüki vahele :D
More
9 years 2 months ago #5930 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Hahah, väga hea link, Jeekim :D

Minul on ausaltöeldes riietusest suht savi olnud, reeglina on mul hall vest ja sinine triiksärk, Talvel vast saab olema tumeroheline jope. Korra proovisin ka seda maalriülikonda, auto juurde jõudes mul teda enam ümber ei olnud....olgugi, et ma teda ise ära ei võtnud.
Inimestele meeldib kõiki teisi elusolendeid endaga samastada, tõenäoliselt meie armas jõekas tajub maailma hoopis teisena. Pane selga, mis taha, kui sa end liigutad siis kala näeb seda nagunii. Kerima pead ju ikka, ja liikuma ka :D Taevavärvi riietust tahad, siis pead ikka terve kotitäie särke kaasa vedama ja eeldama, et sul jumala eest ühtegi puud seljataha ei satuks :p

Ma pole küll mingi legendaarne jõekakütt...vb on see tingitud mu riietest :D

More
9 years 2 months ago - 9 years 2 months ago #5931 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ma tõmbaks sellest heleda riietuse ja taeva-tausta jutust kiire paralleeli ja viiks jutu korraks (ujuva vobleriga) ööpüügi peale.
Miks soovitatakse just musta lanti? Mina pole sellest loogikast veel aru saanud. Vahet ei tohiks ju olla, kas lant on valge või must. Valgusevaeses olukorras alt-üles vaadates on näha ikkagi vaid tumedat keha veepiiri lähedal liikumas. Ei tohiks oluline ka olla see, et must kõige kontrastsem toon.

Mina olen alati ööpüüki teinud vaid hõbedase landiga, sest seda on endal parem näha :D
www.randotuisk.eu/galerii/pages/72.html
Last edit: 9 years 2 months ago by ceemic.
More
9 years 2 months ago #5932 by TT
Replied by TT on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ööpüügile soovitatavat musta seepärast et see paistab heledama taeva (tähed, kuu jne) taustal paremini silma kalale :)
More
9 years 2 months ago #5933 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Nii, aga mispärast ikkagi ta siis paremini paistab muust toonist? Lant ei ole ju läbipaistev.
More
9 years 2 months ago #5934 by TT
Replied by TT on topic Jõeforelli hooaeg 2015
kontuur ilmselt paremini nähtav kalale vm.
Time to create page: 0.172 seconds
Powered by Kunena Forum