Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 10 months ago #6568 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kes härrastest sinise golf 3-ga sõidab ja kuidas reedel läks?
More
8 years 10 months ago - 8 years 10 months ago #6569 by elmerike
Replied by elmerike on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Pühapäeva varahommikul startisime Timoga jõele, mida kumbki meist varem külastanud polnud. Aapualt uurisime veidi ette, et mis meid ootamas. Pidi üsna porr olema (soine, õõtsuvad kaldaääred, mittekandev põhi ja raskesti ligipääsetav) ning lootsime seetõttu jalajälgi ning laulupidu vältida. Porr sobis hästi meile kummalegi ka peale totaalset nullitamist kevadise merika jahil, et maha laadida tekkinud frustratsioon. Jõele jõudsime kella 5 ajal ning tundus, et vabalt oleks võinud poolteist tundi varem kohal olla. Algus oli hea, tegime ühe pisikese õlle ning juba sissemineku kohal nägime kala vees. Üsna pea hakkas neid väikesi supikaid ka landi otsa, oli järgiujumisi, togimisi ja ka rabamisi. Kaldale tuli Timol vist 3 supikat ja minul üks. Kellegi jõeäärsest kodust kaarega möödudes ning esimesi viskeid seal tehes nägin landi taga midagi suurt ja valget vees läikimas. Kilokala raudselt. Olin alguses vait kui sukk (arvasin hallukaid nägevat), kuid ka Timo oli seda märganud. Ujus veel korra järgi, kuid siis varjus ning rohkem ennast näole ei andnud. Timo proovis veel lanti vahetada ja pöörlevaga ta välja meelitada, kuid ei midagi. Kadunud mis kadunud. Talletasime ta elupaiga mällu ja kõmpisime edasi. Mina alustasin püüki kevadiseks lemmikuks kujunenud Rando vobleriga, mille keel kahjuks purunes ühel hetkel (sry Rando, ma ei tee seda meelega :-) ). Asemele panin Nabala laulupeo ajal laadalt ostetud odava Hiina pleki. Ka selle vastu tundsid kalad huvi, kuid kala ära haakida ja kätte saada ei õnnestunud tükk aega. Plekiga jõekat ma varem püüdnud polnud ning hakkas tugevalt kahtlema selle võimekuses. Kuni ühel hetkel tegin pika heite rohusaarte vahelisele sirgele lõigule ning mu nina ees käis korralik laks ja algas meeletu siputamine. Tükk aega ei saanud aru, mis kala seal otsas on, kas turb või säinas. Oli ikka kena täpik õnneks. Kala välja võttes oli kala turi jäme ja tundus ilus mauk olevat. Nonii, nii siis kiloseid saadaksegi, lootsin juba... Kuid ei, kala oli L40 ja ca 720 gr. Kotti ta läks igaljuhul.



Edasi minnes hakkas jälle supikaid tulema. Proovisin ka kanapasa pöörlevaga ning õnnestus veel üks suurem otsa saada. Ülemõõtmisel selgus, et 35,5 cm ning tühja koti ja hea fantaasiaga oleks võinud silma ka kinni pigistada, tugev kala oli. Kuid tagasi ujuma ta läks. Väsitamise ajal veidi ka filmisin teda telefoniga.



Peale seda hakkas kahtlaselt vaikseks jääma ning juhtus jälle see, millest väga kirjutada ei taha. Nimelt õnnestus mul kolmel korral läbi õõtsikute kaelani sisse vajuda ning teekonda märjana jätkata. Püügikaaslase suunurgad sellest muidugi ülespoole liikusid hoolimata sellest, et kotikala tal ei õnnestunudki tabada. Seekord oli siis nii.
Attachments:
Last edit: 8 years 10 months ago by elmerike.
The following user(s) said Thank You: timo, STF, Ilves, Foreman

More
8 years 10 months ago #6570 by Ilves
Replied by Ilves on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Eile juhtus nii, et sõitsin just parajasti ühest vanast heast nirest mööda, kell oli juba suht palju ning mõtlesin ikkagi, et lähen loobin väheke. Keerasin siis otsa ringi ja sõitsin jõe äärde. Kiirelt varustus selga ja õng kokku ning jõe äärde. Jõe äärde jõudes märkasin üht huvitavat jälge. Jõe lõik kuhu läksin oli küll põldude ja majade vahel kuid ikkagi mürab seal üks mõmmik vist ringi.

Kuna enne hiilisin jõele suhteliselt vaikselt ligi siis nüüd otsustasin enda olemasolust mõne köhatusega teada anda. Kõva häälega rääkimine tundub natuke veider :lol: Kui teine kalamees peaks vastu tulema siis mõtleb, et vist päris ära kammind oma forka püügiga. :lol:
Jõe vesi oli ikka väga madal ja kohad kus veel 3 nädalat tagasi loopida andis siis enam ei hakanud oma aega neis kohtades raiskama, kuna valget aega oli napilt tunnike. Liikusin edasi ja loopisin ainult sügavamates ja rohkem lubavates kohtades. Ega midagi erilist ei tõimunudki välja arvatud kui sügavas augus olin vist tegemas 4-ndat viset, mõtted olid kuskil puude latvades ja siis käis järsku mõnus pauk ridvast läbi. Tänu sellele, et vaatasin hoopis kuskile metsa ja ei olnud üldse valmis, et sealt veel miskit võiks tulla siis tuli ka haakimine suht hilja alles. Kes teab, vb õigeaegse haakimisega oleks selle kala otsa saanud, vb mitte. Igatahes lõppes see kontakt vaid minu ehmatusega. Hakkasin siis tagasi liikuma ja mõnes üksikus kohas tegin veel üksikud visked, kuid ei miskit. Väljas oli ikka suhteliselt pime ka ja ega väga ei näinud enam kuhu viskan, puht tunde järgi. Mõtlesin, et aitab küll siis, et teen veel mõne viske viimases sügavamas kohas. Vb napilt meetri laiuses sügavamas kalda-rohu kanalis tuli õnnestunud vise ja suhteliselt välja tõstmise ajal käis sulpsakas ära ja oligi otsas! Möllu tegi kenasti aga vaatamata suurtele pingutustele jäin mina seekord ikkagi peale. Kaldale tõstes selgus ka, et oli konksu endale päris kurku ahminud.

L44 ja 870g. Mõnus oli üle pika aja forelli saada.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, timo, elmerike, Foreman
More
8 years 10 months ago #6571 by timo
Replied by timo on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Elmeri hetkelise poissmehe elu ja porri meeldimist peab muidugi mõistma, isegi kaasa tundma :)
Tripp oli vahva. Elmeri vettehüpped said alguse siis, kui ma tegin ettepaneku jõekalda teisele poole ümber kolida (eesmärgiks oli lant vastaskaldast kätte saada ja siis üks tagumine käänak üle vaadata, kuhu sellelt poolelt ei pääsenud). Pika kahtlemise ja kõhklemise peale oli kamraad nõus ja siis hakkas see stiilinäide pihta. Eks sellepärast jäingi kotikalata, et semu kõikide vette kukkumistega kalad 1 km kaugusele hirmutas. Raske oli naeru tagasi hoida - ega ma hoidnudki! Hiidlaste vanasõna ütleb, et "jõetäpik hülgega koos ei uju"! Ma siis aegajalt rääkisin Elmerile, kui hea on kuivade jalgadega mööda jõeäärt hiilida! Ja nagu Oinzile meeldib sõnada: läks, nagu läks - järgmine kord läheb paremini.
The following user(s) said Thank You: hannes, elmerike, Foreman
More
8 years 10 months ago - 8 years 10 months ago #6572 by Uitaja
Replied by Uitaja on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kui näed selliseid jälgi kõrvuti, siis räägid üksi ja valjusti ;)

Attachments:
Last edit: 8 years 10 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: sven862, elmerike
More
8 years 10 months ago #6573 by elmerike
Replied by elmerike on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ma eelistangi olla märg aga kalaga. Pealegi tuleb pika matka jooksul kotis kala niisutada :-)
Sulle soovitan teinekord kohe alguses ennast märjaks kasta, küll siis kalaõnn pöördub!
Time to create page: 0.134 seconds
Powered by Kunena Forum