Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
9 years 1 month ago #6260 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Mina arvan,et närvitseda pole mõtet aga see vahetegemine vast selle pärast,et võistelda rekordites nö võrdsetel alustel,St kui meres viibinud kala kaaluiive ja kasv on toidubaasi tõttu kiirem,siis tema peab oma rekorditega võistlema omas klassis.Muidu võiks sügisel jõkke tulnud kala ju kohe jõeka rekorditabelisse panna,sest ta paar päeva jões elas.
Jõekarekordeid püütakse võrrelda just nende kalade vahel ,kes pole head mereelu maitsta saanud,ehk peaks olema kehvema toidu peal kasvanud ja kui kehva toidu peal on kala suureks kasvanud ja ohte vältinud nii suureks saamisel,siis on ta ka rõõmu pakkuv vastane kalamehele,.
More
9 years 1 month ago #6261 by Lumetaat
Replied by Lumetaat on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ma ei leia seda pilti kahjuks üles, aga merikal ja jõekal on kindel erinevus - nimelt sahkluu. Punased täpid tulevad lähevad, aga shakluu ei muutu. Ma pole kunagi kalale suhu vahtinud, aga vist peaks. Kurgulaes oleva sahkluu kare osa peaks silmaga nähtav olema. Kahjuks pole ühtegi merika pead mida visuaalselt uurida (jõeka supikogusi kapi leidub). Kui mõnel kes käib nii merekala, kui jõekala püüdmas on võimalus seda vaadelda, võiks teada anda oma vaatlus tulemustest.

More
9 years 1 month ago #6262 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Sahkluu abil eristatakse lõhet ja meriforelli.
More
9 years 1 month ago #6263 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Justnimelt nagu ceemic juba ütles. Jõeka ja merika sahkluud on ühesugused: hambad on vist risti-rästi mitmes reas. Lõhel on hambad ühes reas. Või oli see vastupidi.
More
9 years 1 month ago #6264 by Vertu
Replied by Vertu on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Krt kui ma õieti mäletan siis ei ole jõeka ja merika sahkluu samasugune. Sellises raamatus nagu Eesti nsv kalad on selge ja konkreetne pilt jõeka, merika ja lõhe sahkluudest. Kui õieti meeles siis oli pigem nii et jõeka ja lõhe sahkluu suht sarnane, merika oma konkreetselt erinev, vähemalt pildil. Aga kuna seda pilti hetkel käepärast pole, siis vaidlema ei hakka sell teemal. Korra kunagi ammu proovisin ise ka ühel punasel seda sahkluud välja koukida, ei õnnestunud.
More
9 years 1 month ago - 9 years 1 month ago #6265 by volx
Replied by volx on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Eesti nsv kalad raamatus on nii,et sahkluu lõhil ühes reas.
Meri- ja jõeforellil kahes reas,pildil nagu väike erinevus on aga
vaevalt selle järgi eristada saab,otoliidid ikka kindel mille järgi vaadata.
Minu eelmisel aastal püütud 2,36kg kalal oli ka punast täppi,seepärast
algul jõekaks pidasin.Püütud ülemjooksult mitme tammi tagant.
Soomused andsid vanuseks 4+ aastat kiiret kasvu(kaks viimast väga kiiret).
Kuidas ja mis aja jooksul tekib jõkke jäänud merekalale punast täppi?
Last edit: 9 years 1 month ago by volx.
Time to create page: 0.113 seconds
Powered by Kunena Forum