Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
9 years 1 month ago #6217 by makrell
Replied by makrell on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Mehed mis nalja teete, see kala ju ehe jõekas on. Küll väga nälginud kuid siiski jõekas. Usun et juba järgmine kord lased sa sellises konditsioonis kala tagasi. Sellises pikkuses ikka 2+ võiks olla. See talv küll väga pehme ilm, kuid nii rihmaks tõmmanud. Eks jõed on mõistagi erinevad ja kindlasti sõltub see veel mitmest erinevast faktorist.
More
9 years 1 month ago - 9 years 1 month ago #6218 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ega täppide värvuse põhjal saagi lõplikult forelle määrata. Sel kalal polnud ainsamatki punast täppi, kuid püütud jõest, kus meriforelli võis esineda vaid vahetult peale jääaega.

Attachments:
Last edit: 9 years 1 month ago by hannes.

More
9 years 1 month ago #6220 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ei tea kas meres aega veetnud kalale, hiljem pikemalt jõkke jäädes ,ka punased täpid hakkavad tekkima?
More
9 years 1 month ago #6222 by tonuv
Replied by tonuv on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Siin üks 2,3kg eelmise aasta forell, kel suured punased täpid olid. Vaatasime Jeekimiga mikroskoobist, tundus ühtlase kasvuga. Siiski saatsin Pihule, kes Järvekülgiga vaatasid, viimane helistas mulle ja ütles, et ta pakuks 2a meres ning siis viimased 3-4a jões. Ütles, et kala välimuse ja täppide olemasolust või värvist hinnata ei saa. Ma olen ka ise saanud Põltsust kala, mis oli täiesti merikas, mustade täppidega ja hõbedane. Järvekülgilt küsisin sama, mis sina Scuba praegu, ta vastas, et krt seda teab, täpselt pole uurinud selliselt, kuid kui 2/3 ajast kala jões elanud ja otsustanud sinna jääda, siis tekivad ka punased täpid ning muutub välimuselt jõekaks igati. Minu selle kala puhul mul olid küll kohe kahtlused, seetõttu teda puhtaks jõekaks ei tembeldanud, vaatamata sellele, et suured punased täpid oli. Pildil nii erksad ei tundu võibolla, kui olid, aga kenad punased suured täpid.

Attachments:
More
9 years 1 month ago #6223 by makrell
Replied by makrell on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Merikas kes tulnud jõkke ja sinna jäänud peale kude näiteks ei teki kindlasti miskeid punaseid tähne need tähnid pruunid pigem. Egas nad kauaks jõkke ei saagi jääda. Tihti kükitavad jões kuni kevadeni, siis laskuvad alla ära või välja püütakse hoopis. Usun merikas ei suuda elada jões 2-3 aastatki, keegi püüab ta varem välja. Merikas jões kevadeti on kerge saak kõigile. Ka kõige saamatum kalamees võib ta tabada mis iganes peibutisega. See kala harjund sööma palju korraga ning haarab jões pea kõike mis liigub, ole ainult õiges kohas. Ei pea olema spetsialist. Katsu teda aga merest oma keskkonnast kätte saada, korralikku merikat 4-5 kilost tabavad vähesed ja harva.
More
9 years 1 month ago - 9 years 1 month ago #6224 by tonuv
Replied by tonuv on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Eks erand kinnitab reeglit. Üldiselt ma nõustun igati, et kudeja läheb ära ning kerge neid püüda ja 99% on merikas merikas.

Ja ka Järvekülg ütles, et ega 100% ka mikroskoobi test tõde anna, et inimesed ka, mõni noorest peast paks, hiljem vastupidi või mingil perioodil sööb rohkem, kasvab omamoodi. Kuna ise arst ei ole, siis lähtun diagnoosist ja pole nii oluline mu jaoks ka. Iseenesest muidugi põnev teema.
Last edit: 9 years 1 month ago by tonuv.
Time to create page: 0.150 seconds
Powered by Kunena Forum