Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
9 years 1 month ago #6207 by karlan
Replied by karlan on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kala tembeldasin jõekaks punaste täppide tõttu. Pildid olid tehtud telefoniga ja arvutisse saamisel ja portaali panemisel on pildi kvaliteet oluliselt halvemaks läinud. Lisan siia juba kodus peegelkaameraga tehtud pildi kust võimalik kindlamini kala tembeldada.

Ja antud pilt tehtud kohe kätte saamisel
Attachments:
More
9 years 1 month ago - 9 years 1 month ago #6208 by volx
Replied by volx on topic Jõeforelli hooaeg 2015

karlan wrote: Kala tembeldasin jõekaks punaste täppide tõttu. Pildid olid tehtud telefoniga ja arvutisse saamisel ja portaali panemisel on pildi kvaliteet oluliselt halvemaks läinud. Lisan siia juba kodus peegelkaameraga tehtud pildi kust võimalik kindlamini kala tembeldada.


Ja antud pilt tehtud kohe kätte saamisel

Lase soomuseid uurida(saada tartu nt.),siis süda rahul.Kui suudad otoliidid kätte saada,siis 100% saad vastuse,kellega tegu.Mina neid seal kalapeas ära ei tundnud nii,et jäid saatmata.
Kui see kala 3-4 aastane,siis ilmselt merekala.
Ja palju õnne reede 13 puhul.
Last edit: 9 years 1 month ago by volx.

More
9 years 1 month ago #6209 by karlan
Replied by karlan on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Tänud! Tõepoolest käis mõte läbi, et saadaks soomused kuskile uurimisse. Kahjuks aga ise täpselt selle kohta midagi ei tea. Kui keegi oskab mind selles osas valgustada võiks mulle privasse kirjutada täpsemalt. :)
More
9 years 1 month ago #6210 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2015

karlan wrote: Tänud! Tõepoolest käis mõte läbi, et saadaks soomused kuskile uurimisse. Kahjuks aga ise täpselt selle kohta midagi ei tea. Kui keegi oskab mind selles osas valgustada võiks mulle privasse kirjutada täpsemalt. :)


Tee makroobjektiiviga soomusest pilt ja uuri soomuse rõngaid, kui mõni rõngas on teistest oluliselt suurema vahega on kala vahepeal meres hea toidubaasi peal olnud. Parandage kui eksin...
More
9 years 1 month ago #6211 by Kivi
Replied by Kivi on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Küsin targematelt nõu, olen käinud ühel jõelõigul punast otsimas 2 korda, aga seni ainult haugi, ahvena ja saarmaga tutvunud. Saarmaga tutvusin täna, näitas mulle kus tema urgu puude vahelt saab ja kuidas ta uru teisest otsast vee alt välja tuleb ja kaldale ronib - tegelane ei pannud mind vastaskaldas tähelegi
Lõigul sügavust ja vee kiirust ning kurve ja kivisid põhjas ning pikalt ka heinamaa ühes küljes.
Põhjas aga savi - kas savipõhjaga jõelõigust on mõtet otsida?
Täna käisin seal nullitamas ja auto juures rääkisin ühe kohalikuga ja tema küll väitis, et keegi külameestest olevat sealt punast saanud, aga ma olen igasuguste külajuttude osas pessimistlik
More
9 years 1 month ago #6212 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Pidistada tuleks ikka läbi mikroskoobi sel juhul.Tartus,Mereinstituudis, saaks spetsialist neid soomukseid mikroskoobi all uurida.Muidugi tuleks telefonitsi enne kokku leppida.Seal on üks meriforelli spetsialist.Iseasi,kas ta viitsib.Soomused soovitatakse võtta selja ja rasvauime vaheliselt alalt.
Time to create page: 0.122 seconds
Powered by Kunena Forum