Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforell vol. 3

More
9 years 6 months ago #5533 by juhanharm
Replied by juhanharm on topic Meriforell vol. 3
Läksin forelli püüdma, aga sain haugi.
Nädalavahetusel Hiiumaal. Aapua sinine lant.

Sobiks haugiteemasse rohkem, aga läksin ikkagi forelli püüdma :)

Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, aapua
More
9 years 6 months ago #5536 by elmerike
Replied by elmerike on topic Meriforell vol. 3
Täna idas 0 -3. Peale mõnetunnist nullitamist ja kõnet Aapuale, kus kurtsin kaelani sissekäimise ja kalapuuduse üle sain siiski enne asjade kokkupakkimist kontaktid kaladega. Lõunane tuulevaikus oli asendunud mõõduka tuule ja mõnusa lainega. Vahetasin landi hõbedase toby kujuga läti toodangu vastu ja kohe teise viskega käis põmm. Kala tegi kolm küünalt ja läinud ta oligi. Mina sain oma 30 sekundit rõõmu. Järgmise viskega tuli päeva kümnes pusa tamiilis ja vahetasin uuesti lanti. Hõbeda/mustaga seekord. Lühike proovivise, et kontrollida pusa kadumist ja sõlme tugevust.. Ja jälle põmm. Seekord üks küünal ja 5 sekundit rõõmu mulle.

Hommik algas kell 9 Bobo ukse taga müüja ootamisega. Kahlasid oli vaja. Kahlad välja valitud, autosse ja tunnike sõitu. Praktiliselt kohe alguses kividel komistamine ja kaelani veeskäik. Siis tulid pusad tamiili. Siis kaotasin 3 lanti. Ehk siis kokkuvõttes võib päevaga täitsa rahule jääda. Sügiskala nähtud. Küll jõuab ka katsumiseni kunagi...Äkki õnnestub seda kunagi ka kuivana teha?

More
9 years 6 months ago #5537 by aapua
Replied by aapua on topic Meriforell vol. 3
Hommikul oli vesi ikka täiesti plekk. Ja ometi täitsa madalast kena kala külge tuli. Üks küünal ja kala ning lant lendasid erisuundades. Siis võtsin oma lemmikkivi peal poosi sisse ja hakkasin piitsutama. Krt, kus kees elu! Päris mitut hüpet nägin ja mitut vägagi kena mulksu pinnal. Aga natuke valedes kohtades ja/või valedel kaugustel. Lõpuks ja jälle väga madalast sain kala otsa. Pikalt nautisin mängimist. Kahjuks alamõõduline. Enivei, mõlemad kalad olid täishõbedad. Nii kui tuult tegi ja laine peale võttis, kadus igasugune elu ära. Homme uuele ringile.
More
9 years 6 months ago - 9 years 6 months ago #5539 by Metsniit
Replied by Metsniit on topic Meriforell vol. 3
Läkisn eile koos kahe kamraadiga ida poole piitsutama. Hommiku kella veerand viie paiku sai sõiduga algust tehtud (150+ km vaja sõita) ja peale seitset sai vehkima hakatud. Lootus kala saada oli üpris suur, aga siiski mina ise ei saanud. Kala sai kamraad, kes tuli esimest korda merepunast püüdma ja eiras standardit, et plekklant sobib püügiks. Kala tuli pikalt merre ulatuva maanina küljelt.
Pleki asemel kasutas ta nr4 suurusega musta tumeroosa tutiga pöörlevat. Endal jäi võimalus esimest korda merest püütud punast katsuda ja mõni klõps kaasa võtta.
Peale kolme päeval lahkusime püügilt.
Attachments:
Last edit: 9 years 6 months ago by Metsniit. Reason: Paar kirjaviga tekstis.
More
9 years 6 months ago #5540 by aapua
Replied by aapua on topic Meriforell vol. 3
Ega pöörlev pole meres sugugi vale lähenemine - lihtsalt vastutuult kipub tal lend kole lühikeseks jääma, muud midagi. Kui jões töötab, töötab ta ka meres.

Endal tänase käigu laeks jäi vaid üks järgiujumine. Asi seegi. Tuule keris kah suht liiga tugevaks, vastutuult ei kannatanud midagi mõistlikku teha, lisaks hakkas vesi pasaseks minema. Nutune nädal tulemas, ainult ida ja kagutuuled. Ehk läheb nädala teises pooles asi normaalsemaks.
More
9 years 6 months ago - 9 years 6 months ago #5542 by Reamees Ahven
Replied by Reamees Ahven on topic Meriforell vol. 3
Olen see Tamma sõber, kes 15 minuti ja võõraste vahenditega oma esimese merika sai. Tellisin kohe 7 Aapua lanti ja läksin eile ida poole (Tallinna külje alla) testima. Tunnikene väga ilusat landimängu tudeerimist ja hõbe/pärlmutter hakkas peale minu meeldima ka ühele punasele. Kahva olin ära kaotanud, seega erinevalt esimesest korrast toimetasin rahulikult ja 6-7 minutiga tuli kala minu juurde rannale. 52cm/1.38 kg
Aitähh Aapua!

Attachments:
Last edit: 9 years 6 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: hannes, aapua, TT
Time to create page: 0.240 seconds
Powered by Kunena Forum