Foorum

lock Meriforell vol. 3

Info
14. detsember 2014 20.43 #5748 timo
timo vastas teemale Meriforell vol. 3
Mul täna Tallinnast lõunapool ka kaks alamõõdulist, aga võtsin ära mõlemad!

Mönusadi saabuvaid pühi forellisõpradele!
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, aapua, elmerike, aquarjux, Foreman
Teema on lukustatud.
Info
15. detsember 2014 12.17 - 15. detsember 2014 12.18 #5751 STF
STF vastas teemale Meriforell vol. 3

timo kirjutas: Mul täna Tallinnast lõunapool ka kaks alamõõdulist, aga võtsin ära mõlemad

Ülemine tundub olevat jõekas.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: timo
Teema on lukustatud.
Info
20. detsember 2014 17.34 - 20. detsember 2014 21.38 #5770 aapua
aapua vastas teemale Meriforell vol. 3
Kuupäev on küll vägagi talvine, aga tegelt ei tohiks üldjoones tänase üle kurta. Muidugi jäi kott tühjaks, aga vähemalt kaks rabamist/äraminekut. Minu jaoks oluline see, et taaskord tahtsin eirata nii-öelda aabitsatõdesid, ehk siis landiks täna sooja vee kombinatsioon must-kuldpruun-hõbe. Nagu selgus, toimib ka jäises vees. Naabruses võeti ka üks mõõdukas veest välja ja actionit oli teistelgi.

Veel. Tegin lõpuks selle katse kah ära, et kerisin poolile copolymeri. Keda täpsemad andmed peaksid huvitama, siis Kastkingi toodang, rohelist värvi, 0,3 mm ja 5,45 kg. Tõmbetugevus on muidugi väike. Aga asi peaks kalale nähtavuselt olema fluoro ja mono vahepealne, lisaks äärmiselt mäluvaba. Mälupuudust saan igatahes kinnitada. Vähemalt esialgu. Väike miinus on seegi, et ta on väga libe, sõlm peab olema korralik, et lahti ei libiseks. Venivuselt jääb enamusele monodele alla, aga nöörist on asi igatahes kaugel. Ütleks nii, et kivide "tonkse" oli tõesti päris hea ja vahetu tunda. Kalade rabamisest ei räägigi. Eks näis, nüüd jääb viba ilmselt kevadet ootama, võib-olla aeg pisut omadusi muudab. Esmamulje oli igatahes väga hea.
Teema on lukustatud.
Info
21. detsember 2014 17.13 - 21. detsember 2014 17.44 #5772 hannes
hannes vastas teemale Meriforell vol. 3
Mõtlesin hommikul, et suudan ilma üle kavaldada ja lähen ühte mõnusasse sopikesse, kus püüda saab. Kohale jõudes oli meri selline:

Ja ega seal sopikeses eriti parem polnud. Mere ääres kohtasin ühte kahlamispükstes härrat, kes lausus "Hullud inimesed oleme". Ei jäänud muud üle, kui nõustuda.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Foreman
Teema on lukustatud.
Info
21. detsember 2014 18.07 #5773 aapua
Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna...

Tegelikult olen jõhkrast vetemöllust isegi kalu saanud, aga endal on see olemine küll kõike muud kui meeldiv.
Teema on lukustatud.
Info
27. detsember 2014 20.38 #5809 O.R
O.R vastas teemale Meriforell vol. 3
Tere.

Olen Hiiumaal nädala jagu merd käinud vaatamas ja täna hakkab juba lubama, et homme-ülehomme on vesi ära selginenud. Tuul on maha vaikinud ja paari päeva jooksul juurde ei lubata .
Aga uuriks seda, et, kas sellise laine, nagu siin üleval oleval pildil näha, all kala ka olla võiks? Koht, kus käisin tuli selline vaikne jumm läänest sisse, mis siis madalamas korralikult seina üles keeras. Ma ise arvaks, et selle möllu sees kala vast ei ole (murdlaine kõrgus oli julgelt üle meetri), aga peale seda, kus laine ära murrab on selline 25m tasane kivine ala, kus veel sügavust 0,5-1m ja sealt sõitis ilusti valge hari ilma laineta üle ning maha jääb kena hapnikurikas ja selge vesi, et, kas seal sees võiks kala olla? Täna polnud väga aega püüda, aga ei tea, kas sel väga mõtet olekski? Kui ilm hea, siis saab sealt kala küll, viimatigi, kui oktoobris Hiiumaal käisin sain just sealt 2 kilose kudenud emase, mis oma 60cm kohta suhteliselt kerge oli.
Teine osa küsimusest oleks see, et, kui sellise laine all kala ei ole, kas siis sellest murdmise piirist üle visates oleks lootust kala saada? Pole kunagi õnnestunud, aga täna sai sellest muremöllust ka 20-30m üle visata. Samas ma ei kujuta ette, mida lant vees teeb, kui osa jõhvist/nöörist laines määramatus suunas lappab.
Teema on lukustatud.
Info
28. detsember 2014 00.02 #5810 aapua
Olen saanud kala taolisest vetemöllust, tõsi küll, sügisel. Praegu natuke teine aeg. Kirjelduse järgi see platoo oleks täitsa ok, samas pikalt loopida ei ole nagu pointi. Kala liigub sellise külmaga suht vähe, kergelt piitsutad ala läbi ja liigud edasi. Variant veel selline, et mõõdad reaalset veetemperatuuri. Sellise külmaga on ka 1-2 kraadi soojem vesi kaladele tõeline kingitus, seal püüadki. Enivei, praegused kuud on sellised, et kala saamine on pigem boonus või kingitus. Kus ta viibib, on raske ennustada. Kui on selge vesi, loobi. Nii tasasemat kui rajumat. Nt mul eelmise n-vah rabamised olid täiesti lageda lõigu peal, kivide ümbrus ei toitnud. Ja kõrval võeti mõõdukas välja just kivide kõrvalt. Nii et ole siis see hiromant...
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: O.R
Teema on lukustatud.
Info
28. detsember 2014 00.07 - 28. detsember 2014 00.10 #5811 hannes
hannes vastas teemale Meriforell vol. 3
Endal on ka korra õnnestunud suure lainega kala saada. Siiski natuke väiksemate lainetega kui fotol. Tegin sinna nö "igaks juhuks" viskeid ja kala võttis täpselt keset murdlainet. Samas ta võis ka olla veidi kaugemal ja lanti jälitada kuni võtuni.... seda ju täpselt ei tea. Üldises plaanis olen seda meelt, et teada-tuntud tõdedes tasub kahelda ja proovida erinevaid lähenemisi. Merikat on saadud sogasest veest / koperdades-kolistades kivide otsas / kesksuvel / suurte voobleritega jne... miks mitte ka lainemöllu katsetada.

Edu püügil!

PS. Teen lähipäevil samuti ühe jalutuskäigu mere kaldal ära ja võtan ridva ka kaasa. Esialgne plaan on ühte aeglaselt uppuvat vooblerimoodi asjandust katsetada ja madalas kivitaguseid pommitada. Ei teeks paha, kui aastavahetusel pitsi terava kõrvale soolakala peale haugata.... noh, unistada ju võib :)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: O.R
Teema on lukustatud.
Info
28. detsember 2014 00.12 - 28. detsember 2014 00.15 #5812 O.R
Õnneks on Hiiumaal hetkel veel suht soe ja täna oli üks väheseid päevi, mil lääne pool kraad miinusesse kukkus. Kahjuks olen termomeetri iga päev koju unustanud ja selle alles poolel teel avastanud...
Eks ma hetkel kivide ja liivasema ala piirimaid kammida püüangi. Just sellised kiviste neemekeste vahelised kausjad liivasemad lahesopikesed. Tänaseks saagiks oli korralik lestarakendus koos tinaga. Praegusel ajal pole kreveti ja lestaraknedusega saadud merikas just liiga haruldane ning sellest olen siis järeldanud, et eks ta natsa liivasemal pinnasel ringi uitab talvel. Igasugu kirjandus ja ka see foorumilõim siin seda ka toetavad.
Mis siis ikka, homme vaja pikem püügipev teha.
Teema on lukustatud.
Info
28. detsember 2014 15.53 #5814 timo
timo vastas teemale Meriforell vol. 3
Täna c 3h püüki idas. Vesi oli lõpuks ometi igal pool selge. Nii alla tuult, kui vastu tuult kohtades. Lähtudes vanameistrite õpetustest siis pikalt ühe koha peal ei passinud ning liikuda sai usinasti. Lõigust, kus ma tavaliselt mööda olen jalutanud ühe väikese kari tipu poole, otsustasin teha seisaku, et loopida. See paik on ilma kivideta ja madala rannaosaga. Nii juhtuski, et tegin paar viset, landi kerimist lõpetades väike paus ja kala tuli jalgade ees otsa. Kolmik kenasti keeles, nii ma sellega seal natuke mängisin. Võtsin kaldale, L47 aga nii saledat merikat pole ma veel näinud. Pigem oli see angerjas merika näoga. Lasin tagasi ja kohe järgmise viskega oli teine alamõõdus otsas, kes aga ise minema pääses. Väga ettevaatlik võtt oli see ja samuti jalgade läheduses. Landiks Aapua roosa.

Päevas oli emotsiooni ja kala tagasi laskmisest vähemalt üks käsi lõhnas värske forelli järele!
Edu kotkastele ja ilmselt selle aasta numbri sees enam kividele mina ei jõua!
Teema on lukustatud.
Info
28. detsember 2014 19.02 - 28. detsember 2014 20.58 #5815 madist
madist vastas teemale Meriforell vol. 3

O.R kirjutas: Aga uuriks seda, et, kas sellise laine, nagu siin üleval oleval pildil näha, all kala ka olla võiks? Koht, kus käisin tuli selline vaikne jumm läänest sisse, mis siis madalamas korralikult seina üles keeras. Ma ise arvaks, et selle möllu sees kala vast ei ole (murdlaine kõrgus oli julgelt üle meetri), aga peale seda, kus laine ära murrab on selline 25m tasane kivine ala, kus veel sügavust 0,5-1m ja sealt sõitis ilusti valge hari ilma laineta üle ning maha jääb kena hapnikurikas ja selge vesi, et, kas seal sees võiks kala olla?

Selline koht võib v tegija olla minu arvates. Olen palju kalu saanud just murdvate lainete ja barjääride-platoode läheduses. Kala passib seal tihti ja siis ryndab madalas. Vaikse veega just otsingi selliseid kohti, kus laine murrax, seal palju hapnikku ja punane seda tahab. Ja olen ilusaid kalu saanud v võimsa laine vahelt. Kuid mida kylmemax, seda rohkem ka liivalt saada võib, aga sellised murdvad kohad või platood kammiksin mina esmajk-s läbi. Edu igaljuhul!
Teema on lukustatud.
Info
28. detsember 2014 19.50 #5816 ake87
ake87 vastas teemale Meriforell vol. 3
Käisin täna Saaremaa põhjakaldal lõuna paiku hakkasin loopima, istudes ühe kohapeal, siis mõne aja möödudes tulid võrgumehed ja uurisid kas kala ka näinud ei ole, vastus oli muidugi eitav soovitati sinna püüdma minna ja näidati käega suund kätte, võtsingi oma ridva liikusin kättenäidatud suuna poole liikuma, kell juba pimedat tiksuma, kättenäidatud kohta loopisin kaldalt lihtsalt mõned visked ja yhtäkki võtt natuke adrenaliini ja L53 kaldal. Meri siis alguses kus loopsini kaugel eemal oli näha suuri kivisid kuhu vahele sai loobitud aga mitte midagi laine peksis üle kivide ei meti muidu suhteliselt rahulik mdalikel laine murdumised. Räägitud võtt toimus siis rahulikus vees mis kaldalt 5 meetri kaugusel oli juba vööst saadik vesi ja võtt toimus 7-10 meetrit kaldast eemale
Teema on lukustatud.
Info
31. detsember 2014 16.31 - 17. jaanuar 2015 11.58 #5822 O.R
Kuna Hiiumaal ei ole ilmad punasejahti väga soosinud ning isu sel aastal veel kalal käia piisavalt suur, siis võtsin eile kindla plaani, et olenemata ilmast lähen täna merre ja vähemalt teen näo, et püüan.
Eile õhtuks tõmbas läänes temperatuuri juba pluss poolele, õhurõhk langes ja kõik ilus, õhtul natuke tuult oli, aga hommikuks oli see vaibunud. Esimesse kohta jõudes oli meri endiselt hägune, tegin mõned visked, aga rohkem seepärast, et oleks tehtud. Sõitsin täitsa läände ära, seal laine suur, kohati 1,5m, aga kaldaäärsed platood olid ilusad. Vesi kristallselge, õhk 4-6 kraadi soe, päike soojendas mõnusalt ja vesi vahutas. Erinevalt eelnevatest kordadest, pommitas kajakas kah vett, mis on alati hea märk.
Alguses, suunaga Gotlandile, ei saanud väga püüda, vaht kandis lanti ja nööri omasoodu. Kõndisin põhja poole ning hakkasin Ahvenamaad pommitama. Adrenaliini sai, kala kahjuks mitte. Kokku käis otsas 3 kala ning üks ujus landile järgi, ninaga paeaegu vastu mind. Kõik kalad olid siis sellisel tasasel kivisel platool, kus eemal murdunud suur laine vahufrondina lihtsalt üle jooksis. Laine tõmbas nii järsult maha, et platoole tekkis sisuliselt vooluvesi, päras platood on sügavam kraavike, seal tõmbas uuesti laine üles, mis siis kohe vastu kallast peksis. Püüda sai peamiselt otse vastu lainet, sest diagonaalis sõitis lant minu tahtest sõltumatult ning see ei tundunud kuigi õige olema. Piki kallast ma siis kõndisin ja peatusin.
Esimene kala läks peale 2 sekundit küünlasse ja pärast seda oma teed, teine rapsis paar kolm sekundit põhjas, teda ma ei näinudki, kolmas keeras ennast minu lähendal pinnale ja siis ilma landita avamere poole. Ei tea, kas talvisemas kliimas ongi võtt natuke teistsugusem, et äkki oleks pidanud miskit teisiti tegema või läks lihtsalt nii, sest pidi minema. Siiani olen enamuse siiski kätte saanud, et väga äpu nagu ei tohiks olla:) Aga kordagi ei tekkinud tunnet, et #%!!**&#$!, vaid lihtsalt hea meel oli, et ka talvise kala ära nägin.
Käisin natukene ka liivasemas osas, aga seal ei näinud miskeid elumärke peale merikotka, kes seal lahesopi kohal tiirutas. võibolla on seal mingi seos:)
Igatahes, väga äge püügipäev oli ja seda vaatamata tühjale kotile. Kui homme ilma hoiab, siis uuele katsele.
Ilusat vana kõigile!

Meriforelli teema jätkub: www.kalaportaal.ee/foorum/kalapuuk/3389-meriforelli-hooaeg-2015
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, elmerike, egert001
Teema on lukustatud.