Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforell vol. 3

More
9 years 6 months ago #5581 by juhanharm
Replied by juhanharm on topic Meriforell vol. 3
Umbes sama oli endal ka. Korralik kala ujus landile järgi, aga ei võtnud. Lant Aapua lilla. Sõbral oli üks natuke väiksem, aga kindlasti möödus korraks otsas. Lant Hansen flash blue. Üks alamõõdus käis kaldal. Lant Aapua lilla.
More
9 years 6 months ago #5592 by hannes
Replied by hannes on topic Meriforell vol. 3
Hommikuselt tiirult tagasi. Laine oli nagu Hawaiil, kuid vesi täitsa klaar. Kott jäi tühjaks, siiski kahel korral olid merikad lühikest aega otsas ja läksid siis omateed. Mõlemad kontaktid jällegi Aapua musta-lillaga, mis lõpetas oma maise teekonna veepõhjas. Õhutemperatuur oli püügiks väga mõnus, seda muidugi tuulevarjus.. Tegevus pealinnast lääne pool.

More
9 years 6 months ago - 9 years 5 months ago #5593 by timo
Replied by timo on topic Meriforell vol. 3
Mitte väga kaugel Hannese püügikohast õnnestus hommikul üks lanti rabanud täpik kaldale saada ja siis tagasi kasvama lasta. Laine oli tõesti nagu Hawaiil, ainult palmid olid puudu! Olin põlvini vees ja siis lihtsalt tuleb laine kahlakatesse kõmaki sisse B) Kahjuks ainsaks kontaktiks see kala jäigi, kuid ilm oli väga mõnus!

Pilt kalast ja hurmur-landist C&R


Attachments:
Last edit: 9 years 5 months ago by timo.
The following user(s) said Thank You: aapua, elmerike
More
9 years 5 months ago - 9 years 5 months ago #5599 by timo
Replied by timo on topic Meriforell vol. 3
Täna viis töösõit Tallinnast Lääne-Virumaale. Tagasi tulles kalkuleeris aju välja, et mul jääb tee peale 2h puhast püügiaega ennem, kui kottpimedaks läheb. Mõeldud - tehtud! Kõik vajalikud asjad on mul autos alati kaasas ja nii olingi c poole 4 paiku kividel.
Vesi oli pruunikas, ja kui munadeni vees olin siis varbaid hästi ei näinud aga landi mäng paistis vees kenasti välja ning otsustasin selgemat vett mitte otsida. Kohe teisel viskel oli mõõdus kala otsas c 3-4 sek ning siis läks oma teed. Järgnes mõne aja pärast alamõõdulise kala võtt, kes ka otsa ei jäänud. Tulin kivivare nuki pealt kaldale ja otsustasin seepeale lanti vahetada. Otsa läks nigli moodi pikem lant ning ronisin vette tagasi kivivarest eemale. Piitsutasin siia ja sinna aga ei midagi. Mõtlesin et viskan sinna kivivare tipu lähedale, kus c 30 min tagasi ise olin . . . ja kõmaki. Tugev võtt ja kohe küünlad järgi. Katsus ennast põhja kivide vahele vedada, lasin tal ujuda ning väsitada ja jalutasin siis kaldale. Kolmik oli kenasti suus + tamiil oli paar keerdu üle suu ja siis lõpuste kaane vahelt läbi läinud rullimise käigus ning kalal suu lukku pannud. Ära ta poleks saanudki minna.

Strateegilised mõõdud: L57, kaal 1,95kg



Kohapeal puhastades oligi kalal kõht niglidest täis söödud. Tuleb meelde, et viimase mõõdukala Aapua landiga saades oli tollel kalal räimed menüüs olnud. Huvitav kokkusattumus!

Aga edu kotkad ja nädalavahetusel uuesti kividele!
Attachments:
Last edit: 9 years 5 months ago by timo.
The following user(s) said Thank You: hannes, ceemic, TT, Hardy
More
9 years 5 months ago #5600 by Hardy
Replied by Hardy on topic Meriforell vol. 3
Kui keegi püüab Käsmu kandist sellise 2kg merika kellel aapua oransikas lant suus sooviksin lanti tagasi saada. Peab ka hakkama vist tamiili kasutama, kala hõõrus järjekortselt nööri vastu kivi katki.

Järgmisest kohast ikka sai üks kala kotti, huvitav tuli täpselt samast kohast kus sain ka kala pühapäeval.
More
9 years 5 months ago #5604 by elmerike
Replied by elmerike on topic Meriforell vol. 3
Käisin eile läänes. Seoses püügivõistlusega ja lugedes Aapua viimast blogi (ühes teises portaalis), alustasin ülerahvastuse hirmus püüki varahommikuses hämaruses. Kokkuvõttes oli hirm asjatu, olin terve päeva praktiliselt üksi. Ühte paadist püüdjat nägin ning õhtupoole üks vana läks võrke panema. Proovisin portaalist ostetud Seatrout käsitöölante. Kõik proovitud värvid ja kujud tõid kala. Millegipärast oli eile selline päev, kus kõik kalad meres olid täpselt haugi alamõõtu e. 45 cm. Kuid vähemalt sain 3x püügimõnu. Seni polnud sügiskala veel kaldale saanud ning vaevas kerge depressioon. Lisaks olen kaotanud meeletu koguse lante, eile jäid kõik karpi. Vesi oli kalda ääres väga sogane, kaugemal lenduvat soga vähem aga varbaid põlvini vees ikka ei näinud. Sügisene kala on ikka mõnusalt pontsakas võrreldes kevadisega. Ühel oli lant keeles ja see tuli vaikselt, teised kaks tegid mõnusat möllu. Landirõngaste lõginat oli kuulda. Möllu tegi ka kala, kel konks silmas oli. Kahju oli tast aga minema ujus ta üsna särtsakalt. Palusin talt enne ka vabandust... Panen ühe pildi ka:
Attachments:
The following user(s) said Thank You: timo, neutral, Foreman
Time to create page: 0.237 seconds
Powered by Kunena Forum