Foorum

lock Meriforell vol. 3

Info
11. oktoober 2014 22.34 #5557 Ets69
Ets69 vastas teemale Meriforell vol. 3
Täna oli idasektoris suht meeleolukas päev. 7 kala käis otsas, millest 4 jõudis kaldale ja millest omakorda
2 olid mõõdus . (Y)
Teema on lukustatud.
Info
12. oktoober 2014 00.10 #5558 jalak
jalak vastas teemale Meriforell vol. 3
Sai käidud ka ühel jõesuudmel kaemas,kuda merikas/lõhe jõkke presssib. Kolme sai nähtud.
Teema on lukustatud.
Info
12. oktoober 2014 20.33 #5559 Metsniit
Metsniit vastas teemale Meriforell vol. 3
Täna täiesti 0 ida pool, ei tea mis kaladel täna viga oli või mis ise valesti tegin. Ilm ja vesi oli lux. Kätt pole valgeks saanud...
Teema on lukustatud.
Info
12. oktoober 2014 22.25 #5560 Reamees Ahven
Idas täna pea 6 tundi püüki, L45 korraks kaldal ja veel üks korralik kontakt otsa. Kahjuks lõppes siis võimalus edasi olla. Kala liigub kenasti!
Teema on lukustatud.
Info
13. oktoober 2014 11.12 - 13. oktoober 2014 11.13 #5562 Smatok
Smatok vastas teemale Meriforell vol. 3
2 korda see sügis ja kala sai nähtud,tegi tuju kohe väga rõõmsaks ja andis lootust kõvasti juurde. Sai algul kohe kaldast mõned visked tehtud ja siis hakkasin edasi liikuma. Ei jõudnud kaugele liikuda,kui seljataga käis kõva sulpsatus,just olin pika heite teinud kaugele kaugele ja hetkega sain selle tagasi keritud. Viskasin tsipsakene üle sellest kohast,paar kerimist ja käes ta oli,ridvast käis korralik laks sain korra vastu vaielda ja korralik hüpe veest välja.Raputas õhus korralikult ja sülitas ilusasti konksud suust :D tundus selline 2 kg kanti ja põlvest saati veest tuli...püük toimus Pärnu maakonna kandis...Järjekindlus viib sihile ;)
Teema on lukustatud.
Info
18. oktoober 2014 13.02 #5575 neutral
neutral vastas teemale Meriforell vol. 3
Neljas käik sel sügisel ja lõpuks saan kala lauale panna. Olin juba pikalt ühe kivivare juures loopinud ja tegin viske paralleelselt kaldaga madalasse, võttis päris minu kõrvalt mõne meetri kauguselt ja siis väsitasin teda enda ümber natuke :cheer: Lõpuks rahunes maha ja sain ta liiva peale. 53cm pikkune hõbedane, läks ilma pikemalt mõtlematta kotti :cheer:
Teema on lukustatud.
Info
18. oktoober 2014 21.35 - 18. oktoober 2014 22.30 #5579 ceemic
ceemic vastas teemale Meriforell vol. 3
Tartukandi mehed lasti ka lõpuks mere äärde. Kott jäi tühjaks, aga landiotsas sai kala tuntud. Lisaks õnnestus kaks korda jalge ees ~2kg elukat näha. Mõlemal korral aga peletas lähenev lant ta minema.
Hoopis põnevam oli aga rannaliival:
Teema on lukustatud.
Info
18. oktoober 2014 22.23 #5580 aapua
aapua vastas teemale Meriforell vol. 3
Idas täna ujus esmalt üks korralik palk nina vastu lanti mu jalge juurde, siis toimus teadmata suurusega tegelase poolt rabamine. Siis alamõõduline kätte, kusjuures kõik kolmiku harud olid eeskujulikult suus. Ja lõpuks mõõduline kätte ja kotti, kusjuures suus oli kolmiku ainult üks haru.
Teema on lukustatud.
Info
19. oktoober 2014 10.09 #5581 juhanharm
juhanharm vastas teemale Meriforell vol. 3
Umbes sama oli endal ka. Korralik kala ujus landile järgi, aga ei võtnud. Lant Aapua lilla. Sõbral oli üks natuke väiksem, aga kindlasti möödus korraks otsas. Lant Hansen flash blue. Üks alamõõdus käis kaldal. Lant Aapua lilla.
Teema on lukustatud.
Info
26. oktoober 2014 12.27 #5592 hannes
hannes vastas teemale Meriforell vol. 3
Hommikuselt tiirult tagasi. Laine oli nagu Hawaiil, kuid vesi täitsa klaar. Kott jäi tühjaks, siiski kahel korral olid merikad lühikest aega otsas ja läksid siis omateed. Mõlemad kontaktid jällegi Aapua musta-lillaga, mis lõpetas oma maise teekonna veepõhjas. Õhutemperatuur oli püügiks väga mõnus, seda muidugi tuulevarjus.. Tegevus pealinnast lääne pool.
Teema on lukustatud.
Info
26. oktoober 2014 14.36 - 30. oktoober 2014 22.54 #5593 timo
timo vastas teemale Meriforell vol. 3
Mitte väga kaugel Hannese püügikohast õnnestus hommikul üks lanti rabanud täpik kaldale saada ja siis tagasi kasvama lasta. Laine oli tõesti nagu Hawaiil, ainult palmid olid puudu! Olin põlvini vees ja siis lihtsalt tuleb laine kahlakatesse kõmaki sisse B) Kahjuks ainsaks kontaktiks see kala jäigi, kuid ilm oli väga mõnus!

Pilt kalast ja hurmur-landist C&R

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: aapua, elmerike
Teema on lukustatud.
Info
30. oktoober 2014 18.32 - 30. oktoober 2014 18.33 #5599 timo
timo vastas teemale Meriforell vol. 3
Täna viis töösõit Tallinnast Lääne-Virumaale. Tagasi tulles kalkuleeris aju välja, et mul jääb tee peale 2h puhast püügiaega ennem, kui kottpimedaks läheb. Mõeldud - tehtud! Kõik vajalikud asjad on mul autos alati kaasas ja nii olingi c poole 4 paiku kividel.
Vesi oli pruunikas, ja kui munadeni vees olin siis varbaid hästi ei näinud aga landi mäng paistis vees kenasti välja ning otsustasin selgemat vett mitte otsida. Kohe teisel viskel oli mõõdus kala otsas c 3-4 sek ning siis läks oma teed. Järgnes mõne aja pärast alamõõdulise kala võtt, kes ka otsa ei jäänud. Tulin kivivare nuki pealt kaldale ja otsustasin seepeale lanti vahetada. Otsa läks nigli moodi pikem lant ning ronisin vette tagasi kivivarest eemale. Piitsutasin siia ja sinna aga ei midagi. Mõtlesin et viskan sinna kivivare tipu lähedale, kus c 30 min tagasi ise olin . . . ja kõmaki. Tugev võtt ja kohe küünlad järgi. Katsus ennast põhja kivide vahele vedada, lasin tal ujuda ning väsitada ja jalutasin siis kaldale. Kolmik oli kenasti suus + tamiil oli paar keerdu üle suu ja siis lõpuste kaane vahelt läbi läinud rullimise käigus ning kalal suu lukku pannud. Ära ta poleks saanudki minna.

Strateegilised mõõdud: L57, kaal 1,95kg

Kohapeal puhastades oligi kalal kõht niglidest täis söödud. Tuleb meelde, et viimase mõõdukala Aapua landiga saades oli tollel kalal räimed menüüs olnud. Huvitav kokkusattumus!

Aga edu kotkad ja nädalavahetusel uuesti kividele!
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, ceemic, TT, Hardy
Teema on lukustatud.
Info
30. oktoober 2014 20.17 #5600 Hardy
Hardy vastas teemale Meriforell vol. 3
Kui keegi püüab Käsmu kandist sellise 2kg merika kellel aapua oransikas lant suus sooviksin lanti tagasi saada. Peab ka hakkama vist tamiili kasutama, kala hõõrus järjekortselt nööri vastu kivi katki.

Järgmisest kohast ikka sai üks kala kotti, huvitav tuli täpselt samast kohast kus sain ka kala pühapäeval.
Teema on lukustatud.
Info
02. november 2014 12.29 #5604 elmerike
elmerike vastas teemale Meriforell vol. 3
Käisin eile läänes. Seoses püügivõistlusega ja lugedes Aapua viimast blogi (ühes teises portaalis), alustasin ülerahvastuse hirmus püüki varahommikuses hämaruses. Kokkuvõttes oli hirm asjatu, olin terve päeva praktiliselt üksi. Ühte paadist püüdjat nägin ning õhtupoole üks vana läks võrke panema. Proovisin portaalist ostetud Seatrout käsitöölante. Kõik proovitud värvid ja kujud tõid kala. Millegipärast oli eile selline päev, kus kõik kalad meres olid täpselt haugi alamõõtu e. 45 cm. Kuid vähemalt sain 3x püügimõnu. Seni polnud sügiskala veel kaldale saanud ning vaevas kerge depressioon. Lisaks olen kaotanud meeletu koguse lante, eile jäid kõik karpi. Vesi oli kalda ääres väga sogane, kaugemal lenduvat soga vähem aga varbaid põlvini vees ikka ei näinud. Sügisene kala on ikka mõnusalt pontsakas võrreldes kevadisega. Ühel oli lant keeles ja see tuli vaikselt, teised kaks tegid mõnusat möllu. Landirõngaste lõginat oli kuulda. Möllu tegi ka kala, kel konks silmas oli. Kahju oli tast aga minema ujus ta üsna särtsakalt. Palusin talt enne ka vabandust... Panen ühe pildi ka:
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: timo, neutral, Foreman
Teema on lukustatud.
Info
02. november 2014 20.17 #5605 neutral
neutral vastas teemale Meriforell vol. 3
Täna õhtul päris mitu head tundi sai loobitud, aga peale ühe äramineku midagi ei juhtunud. Järjest mitu korda seda juhtunud, kahtlustan et konksud nürid.
Teema on lukustatud.
Info
03. november 2014 00.03 - 03. november 2014 09.30 #5606 Reamees Ahven
Tiim "Kotkas, Ahven & Tiit" päeva saavutus - 2 korralikku kala (2/3 kogu võistluse mõõdusaagist).
Vasakpoolne (L53/1.9kg) uue väga hea mänguga Viljar "Vilk" Metsiku landiga ja parempoolse (L63/2.68kg)
tõi Valdek Kütti käsitöökomm. Kokku käis kolme peale käest läbi u. 10 kala, nende seas üks vikerforell.
Elagu Merikamehed!! :)

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, timo, vilk, elmerike
Teema on lukustatud.