Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 8

More
9 years 8 months ago #5268 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Jõeforell vol. 8
Kõigepealt tere siinse foorumi inimestele, keda veel ei tea-tunne!

Ja nüüd kohe otsa ka väike küsimus/arutelu, miks lõpuks kasutaja ka ära tegin niisama lugemisele lisaks:
Mis pluusi suvel suurte soojadega kalal kasutate? Ühest küljest ei tohi ju palav hakata, samas esimesed hommikused tunnid on üpris jahedad. Lisaks ei tohi sääsed ja parmud läbi võtta. Ja kolmandaks võiks riie olla ka kerge ja mugav. Olen proovinud erinevaid variante ja seni parim kombinatsioon on tundunud Odlo light pika käistega pesu + õhuke mikrofliis peal. Aga päris soojaga hakkab ka nii palav. Ilmselt tehakse näiteks jahimeestele mingeid päris õhukesi aga samas sääsekindlaid pluuse. On kellelgi kogemusi?

Alumisega osaga olen rahul - brynje võrk ja kahlakad peale, aga see brynje võrk ülakeha peal miskipärast ebamugav...

Ja no et esimene postitus ei jääks vaid info pärimiseks, siis veidi eelneva küsimuse taustast ka. Nimelt on mitmed minu suuremad jõekad saadud lauspäiksega ja ca 25 C temperatuuriga. Kõige äärmuslikum oli vast eelmise aasta südapäeval kella 1 paiku ligi 30 C (varjus) ilmaga saadud 1,91kg. Ehk et suur kala võtab ka päris sooja ilmaga. Lihtsalt endal on suhteliselt raske nii püüda. Seepärast uuringi riiete kohta.

Lõppu siis ka väike fotokinnitus, et kuuma ja selge rannailmaga võib suurt trehvata:
2,03 kg, L-56 cm, 22. juuni hommikul kell 6, pilvitu ja 25 C.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: lazarus, TT
More
9 years 8 months ago - 9 years 8 months ago #5269 by hannes
Replied by hannes on topic Jõeforell vol. 8
Ka mul on olnud palavaga täitsa normaalsed saagid. Kui 4-5 aastat tagasi see megaleitsak oli (siis vist oli isegi palavam kui praegu?), käisin õhtuti päris tihti ja saagi üle kurta ei saanud.

Paar korda lasin plätude (jala väljaväänamise oht on muidugi üsna suur) ja lühkaritega metsas 2 km kuni jõeni ja alles siis tõmbasin püügiriietuse selga :)

Aga eririideid ma kasutanud ei ole, kuigi olen selle peale samuti mõelnud. Hingavad kahlakad, mille all peale trussaarikute pole midagi. T-särk seljas ja igaks juhuks õhuke kilejope kotis...
Last edit: 9 years 8 months ago by hannes.

More
9 years 8 months ago #5270 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 8
Ridiculous:...22. juuni hommikul kell 6...? Vist ikka juuli.
Kala muidugi uhke.
Mina pean lugu teksariidest särkidest, tuul ja sääsk ei võta läbi. Sellise troopikaga vahel ka vest palja ihu peale ja sääsetõrjevahendit. Ja samuti kui Hannesel kilejakk kotis.
More
9 years 8 months ago #5271 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Jõeforell vol. 8
Juuli ikka jah.

No sääskedega on veidi lihtsam jah, nendega saaks veel hakkama. Aga parmude vastu ei ole mina vähemalt efektiivset tõrjet veel leidnud ja seetõttu enamus enda kalakohtadesse t-särgiga minemist üldse ei kaalugi. Lühikesi käiseid väldiks ka puukide tõttu (mitte et see puugiohu sootuks välistaks).

Teksariie on ilmselt üks variant. Ma tellinud ka ühe nö sisseehitatud putukatõrjega särgi (enam vähem see: www.sportsdirect.com/craghoppers-nosilif...ed-shirt-mens-444560 ), kuid mingit erilist efekti sellel ei täheldanud. Lisaks kipuvad tavaliselt selliste pluuside käised mulle veidi lühikeseks jääma.

Olen kuulnud, et jahimeestele peaks olema selliseid flanellisarnasest õhukesest riidest pikkade käistega särke, millel on kiud nii tihedad, et putukad läbi ei võta. Pole aga ise sellise otsa veel koperdada õnnestunud...

Nö kilejakk mul ka kaasas ja kui keegi endale parajasti jopet otsib, siis pika otsimise ja lugemise peale leidsin eelmine aasta minu meelest äärmiselt hea hinna ja kvaliteeedi suhtega toote: www.sportsdirect.com/karrimor-elite-alpi...087?colcode=44208703 . Kerge, väike, mõistliku hinnaga ja mis põhiline - veekindlus sama, mis gore-texil ja hingavus parem (suvel suure sooja ja vihmaga on hingavus ikka äärmiselt oluline kriteerium vihmajopele). Kahju ainult, et pole kalastusjopedele omaseid tihkelt suletavaid varrukaid, kuid krõpsuga tõmbab ka sellel käised korralikult kinni ja vett naljalt sisse ei tule.
More
9 years 8 months ago #5272 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 8
Minu parim suvine metsasärk on paks: jämeda koega linase-puuvillase segust jäigast kangast, mis ei kleepu ihu külge, laseb õhul liikuda ja ükski putukas sealt läbi ei hammusta. Leidsin selle kunagi Stockholmist mingis H&M-st vist ja nüüd see narmendab. Kui kuskilt saaks, ostaks teise veel. Leidub ka õhemaid tiheda koega kangast särke, mis kaitsevad putukate eest, aga higistama ajavad need rohkem. Kuuma ilma kohta veel nii palju, et kui eile metsa vahele jõudsin, siis seal oli juba üsna mõnus olla, päike pähe ei paistnud ja jõgi jahutas. Kodus oli hullem, mine või keldrisse.
More
9 years 8 months ago #5273 by raikoj
Replied by raikoj on topic Jõeforell vol. 8
Juulis on kahlamispüksid nõrkadele :) Paar viimast korda olen sõbra soovitusel tavaliste saabaste ja pükstega jões kahlanud. Ei ütleks, et võimatult ebamugav või jahe oleks või pärast kaldal halb käia oleks. Muidu usaldan kaitseväe varustust või siis muud militaarvarustus. Märksõnadeks on vastupidavus ja hea kämo. Palav hakkab nii ehk naa, mida kergemalt riidesse panna ja mida vähem nodi kaasa vedada, seda parem. Viimasel ajal ei tundu need samad retked, mida ka näiteks kolm aastat tagasi läbisin, enam kuigi ekstreemsed. Ma ei teagi kas kogemust on juurde tulnud või on valulävi tõusnud. Sellega kaasneb positiivse külje pealt see, et naudin lihtsalt metsas matkamist ja negatiivsena see, et tapjainstinkti nii väga ei ole enam. 0 emotsiooni, kui kala ei saa või ära läheb.
Time to create page: 0.114 seconds
Powered by Kunena Forum