Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 8

More
9 years 9 months ago #5208 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 8
Jah, marabu kuulub kaitsenimekirja ja see mida müüakse kaubandusliku artikli nmega "marabu" ongi tegelikult värvitud kalkuni udusulg. Olen proovinud Abakhani "marabud", kuid lendõnge poodides on siiski parema kvaliteediga.
More
9 years 9 months ago #5209 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 8
See "Selected Marabou" on hea valik, kui kuskilt fly-teemalisest netipoest tellida. Ma ise võtsin AliExpressist üliodava variandina helehallid, tumedamad hallid ja liivpruunid suled, igat 500 tk. Klassikaline variant, pikkusega 8-15 cm (kusjuures välimuse järgi vähemalt ühed suled, mis ma spets netipoest tellisin, olid täpselt samasugused). Umbes pooled võib küll kohe välja praakida, aga ülejäänutega veab tiheda käisimega aasta küll kenasti välja.

More
9 years 9 months ago #5213 by Lumetaat
Replied by Lumetaat on topic Jõeforell vol. 8
Nii-öelda marabu on jah ilusti mängiv sulg. Abakani on tekkinud ka kenasti pakendatud mitmes värvitoonis sulgi. Tunnen puudust hallist sulest, mida kahjuks pole leidnud. Peab ka sinna ALI-isse kiikama.
Nüüd nädalavahetusest - ühel jõel, kus eelmine kord oli ka kotikala, siis veetaseme langedes tekkis lasteaed. Teisel jõel võttis hauginolk kilo++ kalal sõna otseses mõttes nina alt peibutise ära. Võtu hetkel olin õnnelik, aga peale võttu liikus jõhv ühele poole ja suur kala rahulikult teisele poole. Kõik see toimus 1m2 platsikesel ja kaldalt hästi vaadeldavana. Kolmandal jõel elumärke ei tuvastanud ning suutsin ära kaotada polaroidid.
Kasutan siis viimast õlekõrt ja palun ausal inimesel, kes leiab Scierra polaroidid, need mulle tagastada. Aususe eest käin ka kümmneka välja.
More
9 years 9 months ago - 9 years 9 months ago #5215 by TT
Replied by TT on topic Jõeforell vol. 8
Käisin ka 14 hommikul uut jõge avastamas :) tulemuseks 1.82 kg forell pikkusega L 53 cm, rabas voblerit ( oli Are tehtud vist ), igatahes hea näha et ka eesti landid suuri kalu toovad :D selle kalaga suurendasin ka oma eelmist rekordit korralikult, eelmine oli L 40 cm ja u 600 g :)

Attachments:
Last edit: 9 years 9 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: hannes, timo
More
9 years 9 months ago #5221 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 8
Tubli töö, Tõnis :)!
The following user(s) said Thank You: TT
More
9 years 9 months ago - 9 years 9 months ago #5226 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 8
Nublakad ja toruliitsid. Nii võiks nimetada mu tagasihoidlikku näputööd, peibutisi forellipüügiks. (1) Nublakad on tehtud kodust leitud puupärlitest, millele on lisatud raskuseks grammine tina ja tundlateks-jalgadeks peenikest kummipaela (katkise kinnituskummi seest). Kolmik või konks on kinnitatud kirjaklambritraadiga, mis peab ka kogu kupatust koos. Kasutasin söödakidadega konkse, need hoiavad hästi sirpsabasid, sulgi ja värvi sai ka lisatud, nagu pildilt näha. Kaaluvad 3-4 grammi, lendavad kaugele ja upuvad aeglaselt. Aeglases voolus ja risu vahel on neid hea ridvaga juhtida, ka mängitamine käib vahelduva kerimise ja ridvaotsa nikutamisega. Forellidele nad meeldivad. (2) Toruliitsid pole muud kui peenikesele plastiktorule seotud suletuust, millele on lisatud kolmik ja 2-3 grammi raskustina. Torujupi saab kõrvapuhastamise tikust, koostamiseks sobib jällegi kirjaklambritraat. Nii on neid hea landilõksu otsa panna ja vastavalt soovile vahetada. Ära proovitud. Töötavad.

Attachments:
Last edit: 9 years 9 months ago by STF.
Time to create page: 0.125 seconds
Powered by Kunena Forum