Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Lendõng - kõik sellest püügiviisist!

More
7 years 10 months ago #8209 by Jeekim
Mina küll tihti eksin, ka suur forell nokib ühepäevikut sageli väga rahulikult ja vaikselt, alles kala ennast märgates üllatun, et polegi väike. Minu meelest säinas jahil on palju lahmivam, turba näen harvem ja ei oska putukajahi järgi eristada. Samas olen ka maimujahtivat forelli haugiks pidanud, tabades vaid leidnud seest kõhutäie luukaritsaid või muid pisemaid kalu.
The following user(s) said Thank You: wingsuit
More
7 years 10 months ago - 7 years 10 months ago #8218 by Tom
Tere

Ei ole ammu midagi kirjutanud kuid see ei tähenda et kalal ei oleks käinud. Sellel aastal spinnaga põhimõtteliselt püüdnud ei olegi, kogu aur läinud lennuka peale. Lõppuks hakkab ka tulemust tulema.
Teisipäeval õnnestus tabada esimesed harjused. Pikkus oli mõlemal ca 25cm, peale kiiret pildistamist läksid kiirest tagasi ujuma. Sellest ka pildi halb kvaliteet. Hiljem sain veel samast august ühe ca 30cm forelli pulga.



Eile hakkas jälle käsi sügelema ja tuli jällegi minna kuigi ilm väga tegevust ei soosinud. Jõe äärde jõudes ei olnud ilm oluliselt paranenud. Kuna sellise tugeva tuule ei ole putukatel nagunii lennu ilma siis mõtlesine, et pinnaputukaga ei ole vast mõtet vehkima hakkata. Otsisin otsa midagi uppuvat ja püük võis alata. Varsti käis tugev jõnks ridvast läbi ja otsas ta oligi. Peast käis läbi, et lõppuks ometi selle aasta esimene mõõdud kala. Mõttes sättisin juba punast liha saiale. Kõik näis ilus. Lõppuks õnnestus kala saada kaldasse, mõtte mõõdus kalasta aina kinnistus. Ja siis kui käsi juba sirutus kala järele siis tegi sunnik paara tugevamat pööret ning kadus koos minu mõttega punasest lihast saial. Seega tuleb endale soetada kahv.
Teise asjana tahtsin küsida kas keegi käinud lennukaga Lapimaal ka püüdmas. Endal nädalaks minek Tornio kanti. Sõpradel plaanis seal lõhet püüda. Endal aga soov külastada mõnda Tornio lisajõge. Oskab keegi mõnda soovitada?

Parimat
Toomas
Attachments:
Last edit: 7 years 10 months ago by hannes.

More
7 years 10 months ago - 7 years 10 months ago #8226 by wingsuit
Uhkustan siis siin ka - elu esimene lennukakala (Timo varustusega kyll, sest avastasin jõele jõudes et enda rull oli maha jäänud :) ). 40cm, ilus pontsakas.

Juba teel jõele lubasin igaksjuhuks Timo kuuldes, et kui peaks õnneks minema ja kala saama siis isegi kui on mõõdus, läheb esimene lennukakala tagasi ujuma (noh et hiljem ahnusest kogemata teistpidimõtteid ei tekiks :) ).

Lisaks on tegemist isikliku tagasihoidliku forellirekordiga.

Attachments:
Last edit: 7 years 10 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: hannes, Foreman
More
7 years 10 months ago #8229 by timo
See oli päris tore lennukapüük jh Erik :cheer:
Oli samas kohas kaks mulksu c 5m vahega. Erik proovis esimesele mulksule pihta saada, aga pika pusimise peale andis ridva mulle, et las mina toimetan. Konksutasingi selle ahnepäitsi ära. Andsin siis ridva Erikule tagasi ja põmaki, oligi tal ka kena kala otsas.

Pinnaputuka aeg on emotsioone täis, siit üks vahva tabamus Eriku silma läbi :woohoo:

Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, Foreman, kkingsepp
More
7 years 9 months ago - 7 years 9 months ago #8317 by timo
Eile sai lendõngega sellises võsas käidud, et 5h jooksul tuli c 3-4 viset ainult välja. Püügiisu võttis lausa ära see okstes ragistamine, putuka otsimine ja siis nööd kuskil kinni, saan nööri lahti siis putukas kinni jne . . . Selle ragistamise peale kahanes putukakarp märgatava kiirusega, õnneks oli kevadel andnud Mikk mulle ühe oliivikarva woolly buggeri, mille järgi ma kõik oma kaotatud woollyd olin sidunud. Täna päästis see putuk siis päeva, hea emotsiooni andis see kena pulmarüü värvidega L42, tiba alla kilo papa. Istusin mitu minutit vaarikapõõsaste vahel ja vaatasin seda kena kala.



Kui oleksin esimest korda lennukaga kohe sellise võsa peale läinud, siis ilmselt oleks see käik ka viimaseks lennukaga jäänud. Nii, et alustada tuleb järk-järgult. Kuid lähiajal kindlasti sellist trippi rohkem ei tee :woohoo:
Attachments:
Last edit: 7 years 9 months ago by hannes.
More
Time to create page: 0.120 seconds
Powered by Kunena Forum