Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Lendõng - kõik sellest püügiviisist!

More
7 years 8 months ago #8369 by elmerike
Viimased paar nädalat ainult lastehoidmisega tegelenuna oli nälg vee äärde pääsemiseks juba väljakannatamatu. Lõpuks tekkis võimalus ja sain ka Madise endaga kampa. Plaan oli minna kuskile forellitama aga lõpuks otsustasime siiski lõhe- ja meriforelli lootusega jõe kasuks. Sõitsime sinna minnes vaatama ka Kotka paisu ilma paisuta ja lisaks jäi tee peale veel ilusaid põhjaranniku ojasid, mida oli lihtsalt kena vaadata.

Lõuna paiku saime lõpuks ka varustuse kokku ja püüdma. Madisega on hea käia, saan katsetada erinevaid nööre ja tehnikaid ning hulganisti muid tarkusi ja abi. Seekord sain proovida Rio 13 m peaga spey nööri, mis minu meelest sobis mu ridvaga ideaalselt ja lubas teha ka suure jõe peal pikki rulle ja heiteid ka lähedale. Esimene jõelõik kujunes huvitavaks mõlemale, kummalgi ca 5 kala kaldale. Sain ka paar harjust. Forellid tundusid siiski olevat punaste täppidega jõekad, mitte merekalad. Ühe kivi otsas turnides, kui just oli vihmasabin tugevamaks sajuks muutunud, tuli mu kuulpea otsa tugev mats, ritv lookas ja 3 ilusat saltot. Siis nägin, et kala oleks nagu ennast mässinud ümber lipsu ning vedas jõuliselt kivide ja oksarisu poole, vaevu sain ta sealt eemal hoitud. Samas kuulsin enda lähedalt kõva sulpsatust ning veidi aja pärast nägin, et ridva küljest oli rull vette kukkunud!!! Hüüdsin Madise endale appi ja õnneks ta mu hüüdmist kuuliski. Tema sai aru, et ma olen kalaga hädas ja aitas selle hoopis veest endale sülle. Samal ajal otsisin vetevoost rulli üles. Ilus pontsakas L43 jõekas ning minu adrenaliinitulva põhjuseks oli see, et konks oli kalal kõhu alt kinni.

Edasine päev enam nii aktiivseks ei osutunud. Vihma hakkas üha rohkem kallama ja jõevesi muutus kraavidest ja kõrgetest kaldaservadest allavoolava savi ja muda tõttu väga häguseks. Paar-kolm väikest kala kahepeale tuli veel otsa aga see ka kõik. Tagasiteel peatusime korra veel jõe ülemises pooles, seal vesi kristallselge. Tagantjärgi tarkusena oleksime pidanud asukohta varem vahetama. Kes teab, kuidas siis... igaljuhul lõhet ei õnnestunud seekord veel näha.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, TT, Foreman, kkingsepp
More
7 years 7 months ago #8388 by Ilves
Tere. Nädala lõpuks plaan minna Tornio jõele lõhet/harjust püüdma. Oskab keegi harjusele putukaid soovitada?

More
7 years 7 months ago #8389 by elmerike
Ma ei tea, kuidas Torniol aga siin Eestis olen tähele pannud, et Black Zulu toimib hästi harjusega. Olen ise teinud ka oliivikarva Zulut ja seegi on harjuse kohale meelitanud.
Attachments:
More
7 years 7 months ago - 7 years 7 months ago #8391 by timo
Enne kinoseanssi tegin Apollos aega parajaks ja jäi kätte selline raamat nagu:
www.apollo.ee/kalapuuk-soomes.html

Raamatu lõpuosas on eraldi peatükk punase püügist Tornio jõel Raini kogemuste põhjal. Õnneks hakkan alati raamatuid lõpust lugema. Jõudsin kasuliku infi saad sealt kuhjaga. Kui minek, siis sellest raamatust, usun, on kindlasti abi!

Terv, Timo
Last edit: 7 years 7 months ago by timo.
More
7 years 7 months ago #8412 by Svennu
Mina olen seal kasutanud suvalisi pisemaid putukaid aga kohalikud on osanud soovitada, et musta värvi toonid on paremad. Seega eelneval pildil olev putukas ei jätaks kindlasti harjust külmaks. Üldiselt sealkandis harjust jagub ning teda on tore vahelduseks püüda, kui lõhetrollimine üle viskab :)
More
7 years 7 months ago #8425 by elmerike
Muide, kui ka Torniol veevool ja -tase kõrge, seo mõni raskustatud traadiga ja mõni nt volframist kuulpeaga. Saab kõrgema veega putuka madalamale.
Time to create page: 0.208 seconds
Powered by Kunena Forum