Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Lendõng - kõik sellest püügiviisist!

More
7 years 9 months ago #8204 by wingsuit
Klge - küsimus: kas turb mulksutab ka samamoodi pinnaputukaid või on mulksud kindel forkatunnus?
More
7 years 9 months ago #8205 by Jeekim
Mitte ainult forellid-harjused ka särjed, säinad, turvad - kõik möllavad ühepäeviku ajal.

More
7 years 9 months ago #8207 by timo
Täna oli ühepäevikut veel kenasti ja mulksutamisi jagus! Kokku õnnestus 4 täpikut ära konksutada, 3 mõõdus (kõik alla 40) ja C&R On ikka vägev aeg see. Kus ma varem olen elanud?


Attachments:
The following user(s) said Thank You: elmerike
More
7 years 9 months ago #8208 by wingsuit

Jeekim wrote: Mitte ainult forellid-harjused ka särjed, säinad, turvad - kõik möllavad ühepäeviku ajal.


seda küll - aga kas nad võtavad putukaid samamoodi mulksutades?

Selgituseks - kui haug või turb ründab pinnalähedast maimuparve, siis plärtsu järgi saab üsna kindlalt aru, kumb neist see oli - rünnakud on väga erinevad. Kas samamoodi ka mulksu iseloomu järgi ka forelli ära tunneb ja eristab nt turvast?

küsin sellepärast, et ühes jõelõigus kus ma kohe kuidagi ei usuks et forelli leidub, märkasin väga konkreetset mulksutamist. Sellest veidi ülalpool, kärestikus olid turvad olemas, aga need seal peaasjalikult ajasid maime taga.
More
7 years 9 months ago #8209 by Jeekim
Mina küll tihti eksin, ka suur forell nokib ühepäevikut sageli väga rahulikult ja vaikselt, alles kala ennast märgates üllatun, et polegi väike. Minu meelest säinas jahil on palju lahmivam, turba näen harvem ja ei oska putukajahi järgi eristada. Samas olen ka maimujahtivat forelli haugiks pidanud, tabades vaid leidnud seest kõhutäie luukaritsaid või muid pisemaid kalu.
The following user(s) said Thank You: wingsuit
More
7 years 9 months ago - 7 years 9 months ago #8218 by Tom
Tere

Ei ole ammu midagi kirjutanud kuid see ei tähenda et kalal ei oleks käinud. Sellel aastal spinnaga põhimõtteliselt püüdnud ei olegi, kogu aur läinud lennuka peale. Lõppuks hakkab ka tulemust tulema.
Teisipäeval õnnestus tabada esimesed harjused. Pikkus oli mõlemal ca 25cm, peale kiiret pildistamist läksid kiirest tagasi ujuma. Sellest ka pildi halb kvaliteet. Hiljem sain veel samast august ühe ca 30cm forelli pulga.



Eile hakkas jälle käsi sügelema ja tuli jällegi minna kuigi ilm väga tegevust ei soosinud. Jõe äärde jõudes ei olnud ilm oluliselt paranenud. Kuna sellise tugeva tuule ei ole putukatel nagunii lennu ilma siis mõtlesine, et pinnaputukaga ei ole vast mõtet vehkima hakkata. Otsisin otsa midagi uppuvat ja püük võis alata. Varsti käis tugev jõnks ridvast läbi ja otsas ta oligi. Peast käis läbi, et lõppuks ometi selle aasta esimene mõõdud kala. Mõttes sättisin juba punast liha saiale. Kõik näis ilus. Lõppuks õnnestus kala saada kaldasse, mõtte mõõdus kalasta aina kinnistus. Ja siis kui käsi juba sirutus kala järele siis tegi sunnik paara tugevamat pööret ning kadus koos minu mõttega punasest lihast saial. Seega tuleb endale soetada kahv.
Teise asjana tahtsin küsida kas keegi käinud lennukaga Lapimaal ka püüdmas. Endal nädalaks minek Tornio kanti. Sõpradel plaanis seal lõhet püüda. Endal aga soov külastada mõnda Tornio lisajõge. Oskab keegi mõnda soovitada?

Parimat
Toomas
Attachments:
Last edit: 7 years 9 months ago by hannes.
Time to create page: 0.108 seconds
Powered by Kunena Forum