Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Lendõng - kõik sellest püügiviisist!

More
6 years 10 months ago #9160 by scuba
Aja konksule ja siis pista mingisse superlakki.Kui ära kuivab,siis kannatab ehk veits pilduda.Kuna neid sul seal palju,siis peaks piisava varu saama.:)
More
6 years 10 months ago - 6 years 10 months ago #9184 by timo
Ehk sobib siia teemasse aga võib ka spinna teemas see post olla :)

Otsustasin impulsiivselt piiluda jõele, kas ühepäevikut juba toimetab, või on kõik Svennu hoovis. Viimastel kordadel on olnud kombeks, et ilma ei vaata. See taktika on päris häid tulemusi toonud ja ülemõtlemist vältinud. Nii ma siis tuiskasin teele, c 100km sihtkohta. Teepeal vaatasin, et puud kuidagi kahtlaselt õõtsuvad. Ehk sihtkohas metsade vahel vähe rahulikum.

Kohale jõudes painutas tuul sama mehiselt puid ja ma kratsisin kukalt, mis ma selle lennukaga peale hakkan. Vaatasin pagassis ringi ja õnneks oli fenwick ka kaasas koos rulliga. Aga ma ei olnud seda nii pikka aega kasutanud, et landikarp oli kuskil mujal. Tagasi ka ei hakka sõitma, küll hakkama saad. Sidusin siis lendõnge putuka oliivikarva wolly buggeri spinna külge, õnneks oli kotis tinakarp. Panin 1g tinakuuli putukale ette ja leech saigi valmis.

Peab kohe mainima, et visketäpsis pole ikka see, mis õige leechiga. Kui sinna nüüd tugev tuul ka juurde panna, siis oli päris huvitavaid viskeid, kus pidin kõvasti jõest mööda viskama, et putukas ikka jõkke kukuks. Kõige selle teistmoodi püügi juures süstis optimismi kohe esimene kurv, kus peale teist viset kena kala korra otsagi jäi ja siis vabanes. Kala ennast ei näinud aga tunda oli, et tugevaid võnkeid. Kohati oli isegi spinna jaoks nii vali tuul, et istusin kapuuts peas ning ootasin sobivat viskehetke + õige matemaatika, kuhu visata. Sadas vihma ja kohati ka rahet, käed isegi tiba külmetasid - ikkagi juunikuu :)

Õnneks tundus, et kaladele on selline ilm meeltmööda ja nii ma sain kokku 3h peale 8 kala kaldale, millest pooled olid mõõdus. Kuid ükski neist ei vastanud minu L40+ standardile siis läksid tagasi.
Kui olin selle lõigu lõpuni püüdnud siis näris mõttes see esimene kena tundmatu seal veeall. Otsustasin tagasi algusesse liikuda ja sidusin nüüd valge woolly külge ja lisasin uuesti tinakuuli.
Paari viset ja tugev tõmme koos sidurikärinaga. Tundus, et värvivahetusest ja aja möödumisest oli kasu. Kala ei tahtnud kuidagi pinda tulla. Lõpuks sõitis ennast taimestiku kinni ja nägin korraliku põrsast, putukas suunurgas. Kuidagi pika pusimise peale sain ta uuesti vabasse vette ja tema jätkas sööstudega. Viimase sööstuga sõitis minu suunas praktiliselt veest välja kalda muda peale, mul tamiil lõtvus, põrsas pööras end poris ühele ja teisele poole. Nägin kuidas valge putukas suunurgast lahti tuli ja kala sai suuna oma peidupaiga poole. Oli see vast vägev adrekapauk kehva ilma krooniks.

Mõtlesin, et ehk on keegi veel seal augus ennast peitmas, paar viset ja uuesti tugevad tõmbed - kuigi laisemad. Sain ta kohe ka pinda - haug. Sikutasin ta kohe kaldapoole, et teravad hambad tamiili katki ei teeks. Nagu kaldasse sain, läkski tamiil katki, hüppasin jalgadega mudasse ja sain haugi kätevahele. Valge kangelane haugi käest päästetud, lasin ka haugi peale mõõtmist tagasi L47. Ju nad saavad omavahel seal kenasti hakkama ja peidupaigad jagatud.

Autosse jõudes oli vihmahoo ajal temp +3 kraadi. Ühepäevikutest polnud märkigi vähemalt sellel jõelõigul. Päris vägev 1 juuni!
Last edit: 6 years 10 months ago by timo.
The following user(s) said Thank You: hannes, STF, Foreman, ROBIN, LeechiMees, Morfa

More
6 years 10 months ago #9185 by STF
Ka minu kogemus kinnitab, et lendõnge putukad (vollid ja muud sarnased tuustid) sobivad koos raskustinaga väga hästi loopimiseks. Forell võtab isukalt. Sellest kinnitust saanud, meisterdasin ehtepärlitest ja muust käepärasest materjalist mitmesuguseid "nublakaid", millega saab samuti kenasti kala püüda.
The following user(s) said Thank You: ROBIN
More
6 years 8 months ago - 6 years 8 months ago #9295 by timo
Peab seda lendõnge teemat kuidagi elus hoidma (beer)

Sai üle pika aja taas jõel käidud. Paar aastat olen c 2 korda nädalas saanud loodusesse, kuid see aasta on eriti tempokas mitmes valdkonnas olnud ja püügikordade vahele võib lausa kalendrikuu jääda. Proovin seda viga parandada. Lisan siia pühapäevasest käigust ühe postituse koos blogi lingiga, kes pikemalt lugeda viitsib!

L41 ja nati alla kilo



minugakalale.blogspot.com.ee/2017/07/var...amine-tasub-ara.html

Edu kõigile kalavetel!
Attachments:
Last edit: 6 years 8 months ago by timo.
The following user(s) said Thank You: elmerike, wingsuit, ROBIN
More
6 years 7 months ago #9357 by sven862
Ehk on keegi juba sellest ülevalpool kirjutanud aga ma liiga laisk ja ei vaevu sobrama. Ühesõnaga - viibin Soomes ja siin paljud nired on ekslusiivselt ainult lennukale lubatud, oleks vaja algajale sobivat komplekti, millega algust teha. Hind kogu pulli puhul võiks olla maks 150€ (ritv, rull, liin). Putukad jne saan ise vaadata. Sobiks ka vast kasutatud kraam. Olen lugenud, et 2,7 ritv vist tehnika omandamiseks parim variant?
Kõik info on teretulnud!
More
6 years 1 month ago - 6 years 1 month ago #9799 by Karlil
Teema, millest väga tihti ei räägita- haugipüük lendõngega.
Sai karbis olevaid materjale sorteeritud ja otsustasin proovida, mis õnnestub haugidele kokku siduda.
Loodetavasti tunduvad haugidele isuäratavad :)
Attachments:
Last edit: 6 years 1 month ago by Karlil.
The following user(s) said Thank You: m2nnja, raulj
Time to create page: 0.235 seconds
Powered by Kunena Forum