Foorum

lock Jõeforell vol. 5

Info
08. jaanuar 2014 18.22 #4193 karlan
karlan vastas teemale Jõeforell vol. 5
Ma ise proovin veel kevadel silikonidega püügi ära just sellistega mis imiteerivad kaani ja võib olla ka kala sarnaste silikonidega paar videot ka kuidas Saksamaal püüavad:

Teema on lukustatud.
Info
10. jaanuar 2014 15.52 #4194 Matu
Matu vastas teemale Jõeforell vol. 5
Ma tahaks teada kust saab häid leeche osta äkki keegi oskab mõnda poodi soovitada.
Teema on lukustatud.
Info
10. jaanuar 2014 16.01 #4195 Matu
Matu vastas teemale Jõeforell vol. 5
Ning kas leechiga püüdes kasutada pigem lühikest või pikka ritva
Teema on lukustatud.
Info
10. jaanuar 2014 17.04 #4196 sven862
sven862 vastas teemale Jõeforell vol. 5
Olen jõesti leidnud 3 leechi, üsna veidrad nägid välja, hiljem avastasin, et neid müüakse Salmos.

Ritv on maitse asi, minul kasutusel peamiselt 1,80 ja 2,4m ridvad.....täiesti vastavalt tujule :) Aga test ei tohiks olla mingi ülikerge, pigem light. Muidu see jõnksutamine "kaob" ridva sisse ära.
Teema on lukustatud.
Info
12. jaanuar 2014 15.44 #4201 djmagnus
djmagnus vastas teemale Jõeforell vol. 5
Poes paraku neid häid leeche ei müüda. Aga kui oled algaja forelli mees, siis mina eelkõige soovitaks väikseid pöörlevaid, SEST nendega kõige väiksem võimalus, et sa kasutad peibutist valesti. Pöörlevaga lihtne forelli jõel, viskad ja kerid ja lant teeb töö ise ära.
Leechi püük aga eeldab head ''tunnetust''. Sa pead oma ridvaga väga hästi läbi saama.

Leech on hea peibutis AGA ta pole mingi maagiline asi. Jõeforell on väga kõrge ründe instinktiga, seega ründab ta kõike mis suhu mahub ning liigub. Mina olen pigem täheldanud, et mida paremini jõekas saaki näeb seda parem, ehk siis mina kasutan just vastupidi ERKSAID toone.

Head jõeka õnne uuel hooajal MATU!
Teema on lukustatud.
Info
14. jaanuar 2014 11.47 #4202 berku
berku vastas teemale Jõeforell vol. 5
Pöörlev on kahtlemata hea lollikindel asi jõekapüügil, kuid mõned väikesed vooblerid landikarbis ka halba ei tee, seda eriti just kevadel ja sügisel. Voobleriga, mis sügavale läheb on ka hea sügavaid auke läbi kammida. Sel aastal teen ise leechiga lähemat tutvust, reklaam on olnud paljutõotav. Üldiselt arvan ma, et mida rohkem erinevaid peibutisi kaasas, seda parem on. Kui kalal suu lukus, siis erinevate peibutiste katsetamine võib edu tuua.
Teema on lukustatud.
Info
14. jaanuar 2014 21.33 #4206 allu0
allu0 vastas teemale Jõeforell vol. 5
Mina olen tänu are vobleritele hakanudki enamjaolt voblerit kasutama. Töötab igal ajal ja iga ilmaga.
Teema on lukustatud.
Info
14. jaanuar 2014 21.34 #4207 aapua
aapua vastas teemale Jõeforell vol. 5
"Kui kalal on suu lukus" ongi üks suur filosofeeerimise teema. Minul on täiesti vastupidine lähenemine, nagu vist Raikogi juba on täheldanud. Mina ei vaheta mingit sööta, no või siis äärmiselt harva. Esiteks - usk ja sisetunne. No kui sa ise ka ei usu sellesse, mis sul seal kala peab ära petma, siis on asi hapu. Ja teine ning peamine - millest järeldus, et kalal on suu lukus? OK, teatud eriti selge veega jõgedel on mõnikord jah näha, et kala ujub järgi, aga ära ei võta. Mul selliseid kohti suht vähe, üldiselt ei näe eriti midagi, mis seal tamiili landipoolses otsas toimub. Äkki on asi lihtsalt selles, et momendil seal ei ole kala? Seetõttu püüan sellega, mille alguses otsa panen ja jokk. Varakevad on natuke teine tera, siis pole veel endalegi seda head tunnetust sisse tulnud, siis katsetan ka mina erinevaid asju. Aga ausalt, rohkem moe pärast. Enivei, minu nägemus ja mitte ülim tõde.
Teema on lukustatud.
Info
15. jaanuar 2014 10.07 #4208 STF
STF vastas teemale Jõeforell vol. 5
Legendaarne forellikütt Robert Allpere olevat õpetanud: voobleriga ärritad üles, pöörlevaga võtad välja. Mõnel harval korral, kui ma olen püüdnud seda õpetust järgida, pole asi toiminud. Asi on ka selles, et seni olen enamasti kasutanud pöörlevaid lante. Haugipüügil on aga juhtunud sageli, et ühe landiga läbi kammitud piirkonnast tuleb pärast landivahetust kohe kala või isegi mitu.
Teema on lukustatud.
Info
20. jaanuar 2014 22.34 #4213 allu0
allu0 vastas teemale Jõeforell vol. 5
Suured tänud Jeekim, sain leechid juba eile kätte ja peab mainima, et väga ilusad näevad välja. Ja eriline tänu selle 2 grammise kingituse eest. Luban, et kannan selle eest hoolt :) :D
Teema on lukustatud.
Info
31. jaanuar 2014 11.57 #4241 berku
berku vastas teemale Jõeforell vol. 5
Nüüd võib juba tunde lugeda. Minu poolt sügav kummardus külmapõlguritele, kes homme minemas on :cheer:
Teema on lukustatud.
Info
31. jaanuar 2014 12.08 #4242 aapua
aapua vastas teemale Jõeforell vol. 5
"Õnneks" sain bronhiidi, nii et mina neid horde segama lähiajal ei pääse. Samas, nagu "teisest" foorumist selgus, on ka täiesti lugupeetavad härrased juba käinud oma esimesi püüke tegemas, nii et enamikus kohtades ei tohiks radade või õigemini nende puudumise koha pealt muret olla.
Teema on lukustatud.
Info
31. jaanuar 2014 12.41 #4243 Jeekim
Jeekim vastas teemale Jõeforell vol. 5
Täielik lugupidamine on vaid nende suhtes, kes mängureeglitesse suhtuvad alati aumeestena.
Teema on lukustatud.
Info
31. jaanuar 2014 22.46 #4245 lepik
lepik vastas teemale Jõeforell vol. 5
Jeekimiga 100% päri. Nädala sees proovin ka esimese tiiru ära teha. Näis kas on kaan peal või mitte.
Teema on lukustatud.
Info
01. veebruar 2014 00.11 #4246 timo
timo vastas teemale Jõeforell vol. 5
Head alanud jõeka hooaega kõigile täpikuküttidele. Ise plaanin nädala sees paari jõge piiluma minna ja esimese kotikala saada. Soovin võsaragistajatele uusi rekordeid, adrenaliini ja emotsiooni!
Teema on lukustatud.
Info
01. veebruar 2014 07.26 #4247 sven862
sven862 vastas teemale Jõeforell vol. 5
Edu kõigile! Ise veel viibin nädalakese Soomes ja ei jõua kuskile nii pea :)
Eelmine aasta olevat 31 jaanuar inspektorid Esnal silma peal hoidnud, kohalik nii väitis vähemalt.
Teema on lukustatud.