Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 5

More
10 years 3 months ago #4176 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 5
matu, ei soovita leechi isegi mitte katsetada. Siis oled kadunud hing, unustad muud püüfgivahendid sootuks. Eelmisel hooajal vast ainult varakevad oligi see aeg, kui midagi muud peibutisena kasutasin.

Võid ka sellele üllitisela pilgu peale visata:
kalaportaal.ee/kommuun/blogid/leechipuuk-a-ja-b
Nüüd, aasta hiljem ütlen, et arusaamades pole midagi muutunud. Toimiv asi. Ja Hannese pildil on just need spinnaleechid, mida stardiks vajad. Eks värvid on muidugi maitse asi.
The following user(s) said Thank You: Matu
More
10 years 3 months ago #4181 by Matu
Replied by Matu on topic Jõeforell vol. 5
Selline küsimus veel et kas leechidega on ka nii nagu lantidega et tumedas vees heledam ja heledamas vees tumedam või on üks kõik.

More
10 years 3 months ago #4182 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 5
Minu lemmikvärvideks on kujunenud naturaalsed toonid: hallid ja pruunikad. Üldiselt on forellil nägemine tükk maad parem kui me seda ette kujutame, ja seetõttu arvan mina isiklikult, et tumedas vees heleda sööda kasutamine on rohkem püüdja enda kiiks. Aga mis teha, mul endal sama kiiks täitsa olemas. Tumedas vees läheb otsa heledam hall. Samas, väga puhtas jälle liiga tumedat ma ka ei kasuta - ma üritan vältida väga tugevaid kontraste. Kevadise sogasemapoolse vee jaoks tegin ka paar helekollast, aga pole kindel, kas nad ka karbist välja tulevad... Jään ikka oma hallidele truuks.
More
10 years 3 months ago #4183 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 5
Üldiselt kõige kasutatuim on arvatavasti must leech. Nagu aapuagi kiidan "porikarva" toone. Külmal aastaajal või sogase veega ja ka väga hämaras kasutan palju valget. Neoonvärve mõned peavad headeks šokivärvideks ja teised ka vastupidi stressivärvideks. Kuigi mul neid mõned leiduvad, pole usaldanud katsetada. Ka oliivrohelist kasutatakse väga tihti. Peab ise katsetama, kala saama ja võib-olla jõuad siis hoopis vastupidisele arvamusele.
More
10 years 3 months ago #4184 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 5
Pean veel lisama, et marabu pole seal Kaug-Idas kõige kvaliteetsemalt värvitud. Erksate ja kontrastsete toonide kooskasutamisel tekib probleeme värvide ülekandumise tõttu. Kõige määrivam on must. Nii võib ilusal must-valgel leechil peale pikemat kasutamist valge võtta hallika tooni, mis küll ei pruugi halvasti mõjuda.
More
10 years 3 months ago #4185 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 5
Vat see on selline arutelu koht - kas pimedas kasutada valget või hoopis musta? Sest reaalselt kala ju hämaras/pimedas toitub, aga ega putukad ju värvi ei muuda? Pean silmas nüüd just pinna lähedalt leechimist. Kui kala ründab altpoolt, on putukas (leech) tema jaoks taeva taustal, mis pimedas on alati vee suhtes hele foon. On jäänud kõrva, et öösel soovitatakse justnimelt musta sööta, et heledama taeva taustal ta torkab paremini silma kui valge sööt. Meie ju vaatame ülevalt, valgemast keskkonnast tumedasse vette, ja võib tunduda, et öösel on valge parem. Või mis on sinu arvamus sellest, jeekim?
Time to create page: 0.126 seconds
Powered by Kunena Forum