Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 3

More
11 years 1 month ago - 11 years 1 month ago #3124 by Triiptihane
võib-olla tõesti aga pole veel asja vastu nii suurt huvi siis katsetan esimese hooga vast ikka raskusujukit ja putukat aga on kellelgi mingeid näpunäiteid jagada putukate osas mida kevadeks varuma peaks ?
Last edit: 11 years 1 month ago by hannes.
More
11 years 1 month ago - 11 years 1 month ago #3125 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Jõeforell vol. 3
Ma katsetasin ka eelmine suvi palju erinevaid putukaid spinnapüügil ja jõudsin arusaamisele, et see kulutab ainult närve ja raiskab aega. Putukas on liiga kerge spinninguga püügiks. Lennukal on koonusnöör ja heitenöör ning nendega saab hoopis teistmoodi putukaga tegutseda. Raskuskorgiga püügi eripäraks on aga, et see eeldab, et visketäpsus pole nii oluline, mistõttu saab seda resultatiivselt kasutada ilmselt ainult meres ja suurtel jõgedel.

Kui tahad midagi allavoolu ujutada, siis soovitan pigem väikseid ujuvaid või hõljuvaid voblereid. Selliste 1-2 grammistega on ka palju närvikulu, aga mitte nii palju, et tulemusi poleks. Soovitan näiteks maipõrnikat ja bananat .

Mis putukaid veel puudutab, siis nii palju kui ma uurinud olen, ühtegi universaalset putukat olemas ei ole. Peab vaatama, mis ringi lendab ja olulisem on putukas õige koha peale saada. Mina spinninguga ei suutnud putukaid isegi allavoolu õige koha peale saada, küll aga õnnestus see vahel väikeste vobleritega.
Last edit: 11 years 1 month ago by hannes.

More
11 years 1 month ago - 11 years 1 month ago #3126 by djmagnus
Replied by djmagnus on topic Vastus: Jõeforell vol. 3
a kui panna putuka ette ütleme mingi paar grammi tina haavlit... Kuda siis oleks spinnaga putuka püük?
Last edit: 11 years 1 month ago by hannes.
More
11 years 1 month ago - 11 years 1 month ago #3127 by Uitaja
Replied by Uitaja on topic Vastus: Jõeforell vol. 3
Mina olen mulli ja putukaga püüdnud ja saanud. Jõel. Seda tasub praktiseerida siis, kui kala aktiivsemalt pinnas on näha ja landid/leechid puutumata jäävad. Mul on mull päästnud päeva. Putukat olen kasutanud reeglina ujuvat. Valik mul suur ei ole, kuid mull ja mingi 4-5 putukat on suvel alati kaasas igaks juhuks. Lips peab pikk olema. Mul 2,40 ritv ja lips pm. ridva pikkus ja 0,16mm. Õigesse kohta õige putukas ja tulemus on garanteeritud. Edu!
Last edit: 11 years 1 month ago by hannes.
More
11 years 1 month ago - 11 years 1 month ago #3128 by ceemic
Replied by ceemic on topic Vastus: Jõeforell vol. 3
Homme samal ajal istuvad mõned juba ridvaga pimeda jõe ääres ;)
Last edit: 11 years 1 month ago by hannes.
More
11 years 1 month ago - 11 years 1 month ago #3129 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Jõeforell vol. 3
Kavatsen samuti paari jõe äärde esimesed jäljed teha.
Last edit: 11 years 1 month ago by hannes.
Time to create page: 0.129 seconds
Powered by Kunena Forum