Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 3

More
10 years 10 months ago #3611 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 3
Selge :) ma lihtsalt ise polnud veel heleda lihaga kala näinud. Kaks kala, mõlemad enam-vähem samast kandist ja mõlemal liha hele aga välimus hoopis erinev. Aga olen nad pm juba saia peal nahka pistnud ja maitseb ikka võrratult :D!
More
10 years 10 months ago - 10 years 10 months ago #3613 by hannes
Replied by hannes on topic Jõeforell vol. 3
Eile õhtusest forellirallist sai haugiralli. Iga teine lõik andis pliiatshaugi. Mõne röövpüüdja pere oleks kaks nädalat söönuks saanud :) Mul muidugi polnud ka näpitsaid kaasas (kadusid ära) ja seega tegelesin suure osa ajast havidele näppude kurku ajamisega :S See oli päris valus tegevus ja täna hommikul läksin poodi, et uued näpitsad osta.

Aga tegelikult oli päris produktiivne käik, teise viskega korralik tegelinski otsas, kes kohe üldse kaldale tulla ei tahtnud. Lasin tal pikalt edasi-tagasi ujuda, kuni ta mingi roika vahele suutis end sättida. Siis ronisin vette (hea, et üle kahlakate ei tulnud - vesi oli päris kõrge) ja sain ta roika vahelt kätte.

Mõõdupuu näitas L45 ja 1040 g. Lant Lovec-Rapy Perch (kollane-must). Kui päris aus olla, siis eelmise ja selle hooaja suurim jõekas. Pilt ka:



Üks ilus täpik käis veel otsas, tõmbas siduri korralikult käima, kuid suutis end konksust vabastada...

Ah jaa, parmud-sääsed-putukad-mutukad sõid mu parema käe nii ära, et inimesed hoidsid must täna nii 5 m kaugele, kartuses, et võin neile mingi hirmsa tõve edastada :woohoo: Ja kummaline, et vasak käsi on täiesti puutumata, mitte ühtegi hammustust.
Attachments:
Last edit: 10 years 10 months ago by hannes.

More
10 years 10 months ago - 10 years 10 months ago #3616 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 3
Ilus kala, Hannes :)
scuba - heleda lihaga kalad saadud siiski lisalehe jõest...
Last edit: 10 years 10 months ago by sven862.
More
10 years 10 months ago #3620 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 3
Kuna õhtul oli vaba aega siit otsustasin ühele kohalikule jõele kiigata. Saagiks osutus 4 ahvenat ja 1 haug...ja miski imeläbi meelitasin ka ühe L33 forka välja. Sain kinnitust, et antud jões ikkagi on veel punast sees. Käisin kiiresti kiikamas kolme jõe lõiku, kõik jumalast võrratud forelli jaoks - kiire vool, selge vesi, piisavalt varjualuseid kohti. Kui miski pärast ei leinud peale selle ühe kala sealt rohkem ühtegi forelli. Mõtlesin, et äkki asi vee temperatuuris?? usun, et oli ca 18-19c.....

Tahaks meelsast raha koguda ja sinna jõekat asustada aga ei suuda leida kedagi, kes tegeleks veel jõeka ettekasvatamisega. Nädala sees avastan kindlasti veel, kuid siis juba trossiga, ilma tiba hirmus :D
More
10 years 10 months ago #3621 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 3
sven862
Natuke bürokraatiat kalade asustamiskorrast:
www.riigiteataja.ee/akt/34162
Kui kalakasvatajal ei ole suurt tellimust (tavaliselt riiklikku), siis tal ka jõeforelli pole mõtet kasvatada. Ainult mõne tuhande maimu kasvatamine tähendaks ju talle kahjumiga tööd. Piisavalt suure tellimuse suudaks teha riik, ehk ka mõni küllalt rikas organisatsioon, kui selline leiduks. Arvata on, et üksikisikul ei õnnestu kalakasvatajat jõeforelliga tegelema ahvatleda.
The following user(s) said Thank You: sven862
More
10 years 10 months ago #3622 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 3
Täna ei olnud pikka sõitu mahti teha ja ka püük jäi lühikeseks. Enivei, sellel lõigul olen varem käinud korra, sest nire on kõike muud kui täpikule sobiv: vool puudub täielikult, põhi on ülirisune ja paksu mudasettega, mis lisaks veel haiseb, kui sinna astuda, kupulehti on rohkem kui vaba vett, sügavust kah vähevõitu (põlvini kuni munadeni). Ja laiust sellel nirel veidi rohkem kui minu spinna pikkus. Ja ometi tõin 3 kala koju: 1,17 kg, 1,35 kg ja 1,37 kg. Kaks viimast täpselt poolemeetrised kalad, aga suht saledad.

Scubale - ei ole see liha värv nii ühene värk midagi. Kõigil kolmel oli magu täis peamiselt ujureid, lisaks jooksiklasi ja teisi, peamiselt mardikaid. Ka kiilivastseid oli, aga vähke mitte ühtegi. Ometi olid kõik ühed tumedama lihaga kalad, keda mul on au olnud puhastada. Hästi tumeoranž. Võta nüüd kinni...
Time to create page: 0.111 seconds
Powered by Kunena Forum