Foorum

lock Jõeforell vol. 3

Info
16. juuni 2013 13.37 - 16. juuni 2013 13.38 #3573 hannes
hannes vastas teemale Jõeforell vol. 3
Ceemic (Y)

Tegin täna hommikuse treti, 5.30 olin jõe ääres (oleks isegi veel varem pidanud alustama, päike oli juba päris kõrgel). Muidu tingimused püügiks väga 5+.

Suurt kala ei näinud, kuid päris tühjade kätega ka koju ei tulnud. Mõõdulinti polnud ja sai ta kohe ära giljotineeritud, seepärast täpset mõõtu ei tea. L38 kanti ta oli. Landiks Lovec-Rapy Ablet.

Püük oli täiesti uue varustusega. Kuna vana ketas läks taevaseid kalu püüdma, siis olin sunnitud uue muretsema. Kettal nimeks Shimano Biomaster 2500. Väga mõnus-sujuv rull, silm krt säras, kui esimesi viskeid tegin :) Ridvaks Atemi Gladiator 2.1 Ultra Light, ka selle kohta ei saa ühtegi paha sõna öelda.
Teema on lukustatud.
Info
16. juuni 2013 20.53 #3575 Wapsik
Wapsik vastas teemale Jõeforell vol. 3
Ja keegi ei usu kui ma kiidan ning soovitan Atemi ritvu....
Teema on lukustatud.
Info
16. juuni 2013 21.36 #3576 aapua
aapua vastas teemale Jõeforell vol. 3
ceemic - välismaal tagasi? Kala saab 5 punkti.

Ise käisin täna 2 uut niret vaatamas. Üllatusena tuli ahvenat ja kohe palju. Muidugi sellised näpupikkused nii et ära ma neid loomulikult ei võtnud. Ja 2 päris korralikku turba! Krt, forellijõel (ma nii vähemalt lootsin) valge kala sees... Kuna täppi ei kohanud, siis ühe oma salanire niiöelda "kummalist" lõiku käisin vaatamas. Kummaline on ta seetõttu, et tegemist on seisva ja võrdlemisi sogase veega nirega. Aga midagi seal sellist erilist on, et forelli täitsa kohtab. Ühe pealekilokala tõin ära. Kusjuures ta läks esmalt peale lühikest trallitamist otsast ning siis mingi vast kümnendal viskel rabas uuesti. Seekord jäin mina peale. 3 haugi mõrvasin elajalikult kättemaksuks 3 teisele haugile, kes mu leechid endale võtsid. Krt, eile õhtul ma neid alles hoole ja armastusega sidusin just selle nire tarvis...
Teema on lukustatud.
Info
16. juuni 2013 21.46 #3577 ceemic
ceemic vastas teemale Jõeforell vol. 3
Homme lähen 3ks nädalaks tööle ja jätan siinsed nired rahule :)
Teema on lukustatud.
Info
17. juuni 2013 00.08 #3578 sven862
sven862 vastas teemale Jõeforell vol. 3
Loodan, et hr ceemic siis ei pahanda kui tema lõiku tibaks hõivan :)

aapua, proovisin 3min leechi aga lõik oli ikka väga madal ja 2.5g niitis mööda põhja, et vähe polnud. Luban, et kindlasti annan veel püügiaega talle! Aga saan aru, mida mõtlesid, et usku peab olema :D enda mängitamine tundus muidugi üsna algeline ka, ritv 1,8L
Teema on lukustatud.
Info
17. juuni 2013 00.33 #3579 ceemic
ceemic vastas teemale Jõeforell vol. 3
Mis mul ikka selle vastu olla saab :cheer:
Vähemalt üks tegelane jäi ju sinna sind ootama ka ;)
Teema on lukustatud.
Info
17. juuni 2013 02.18 #3580 scuba
scuba vastas teemale Jõeforell vol. 3
2,5 g on ikka jõhker pomm ja mina nauditavaks püügiks sellist ei kasuta.Kõne alla tuleks vast mingil suurel ja sügaval jõel.Muidugi pärivoolu püügil võib asjaks olla.
Teema on lukustatud.
Info
17. juuni 2013 06.46 #3581 aapua
2,5 ja isegi 3 grammi kannatab madalas püüda küll. Ritva vaja hoida kõrgemal, et tamiil võimalikult suure nurga all oleks. Vastuvoolu on asi veel lihtsam. PS. 1,8-ne ritv on leechimise jaoks minu meelest ülimugav
Teema on lukustatud.
Info
17. juuni 2013 23.50 #3583 sven862
Sain täna poole päeva pealt jõe äärde. Proovisin kõiki lante aga kala ei näidanud miskit huvi ülese olgugi, et ilusaid kalu nägin mitut. Siis mõtlesin, et mis seal ikka - leech otsa....ja läks kohe huvitavamaks, kala näitas ikka kõvasti rohkem huvi ülese kui landiga. Õnnestus ka 1 mõõdus kala ära meelitada, muideks see sammune vist, kes mind ootama jäi :D tuli sama põõsa alt, kus eelmine kord ära läks.
Igastahes jah, mina nüüd leechi usun ja täitsa mõnud oli püüda sellega.

Paar murekohta nagu on...leechi konks üsna rammus ja teda ainult 1...kala käis nii palju naksamas aga taha ei jäää..magan siis haakimise maha või mis?? alati ei ole silmsidet ka ja ikka meeletu arv kalu, kes panevad 1-2 pauku aga taha ei jää. Täna oli vast võtt ka kehvapoolne aga siiski, mida teha? Mida valesti teen?
Teema on lukustatud.
Info
18. juuni 2013 09.19 #3585 aapua
Ma isiklikult ei haagi üldse. Kui võtab korralikult, jääb ka ise otsa. Kui võtmine on selline moka otsast, ei ole ka haakimisest kasu.

Kui võtmine on vilets ja kala rohkem lööb leechi, võib aidata, kui kasutad väiksemat leechi - väiksema konksuga ja lühema sabaga. Samas, on ka nii, et tee mis tahad, kala lihtsalt ei võta ja kõik. Siis aitab ainult 24, 48 või 72 tundi ootamine ja ürituse kordamine.
Teema on lukustatud.
Info
18. juuni 2013 13.14 #3586 sven862
Selge, siis pigem oli olukord, kus kalal kehva võtt :) käis niisama togimas

Proovin lähipäevil taas löögile saada, kas ööpüügil on leech sama effektiivne?
Teema on lukustatud.
Info
18. juuni 2013 18.17 #3588 aapua
Täpik vist ainult visuaalse kontakti peal saaki jahib. Pöörikud ja vooblerid tekitavad üsna tugevat võnkumist ja vibratsiooni, mida kala on võimeline tajuma ka kaugemalt. Seevastu leechi tekitatav vibra on üsna väike. Ma kasutasin ise leechi öösel selliselt, et mängitasin teda rohkem pinnakihis. Altpoolt vastu taeva tausta vaadates peaks kala siis midagi nägema küll. See konkreetne kord ei toimunud pimedas midagi, ei mul leechiga (peale leechivarude drastilist vähenemist tunnike ka pöörikuga püüdsin) ega sõbral voobleriga. Nii et ei kinnita oma teooriat kahjuks. samas, ega 100% vast keegi ei tea kala tegelikke võimeid, võibolla näeb ta sööta 100x paremini kui me ette kujutame, aga võibolla on nii, et öösel pead talle landiga vastu pead viskama, et ta üldse midagi märkaks...
Teema on lukustatud.
Info
18. juuni 2013 20.09 #3589 djmagnus
djmagnus vastas teemale Jõeforell vol. 3
öösel forell magab... aga muidu peaks olema forellil mingi raadius ümber tema mida ta tunnetab koguaeg magades. Kui sellesse alla, peaks miski tulema ründab ta seda või põgeneb... või kui mingi mõtetu asi siis põõnab edasi :D

öösel see printsiip ka, et lant/leech peaks olema must, sest kui unepealt tunneb et tuleb, siis ta ei näe seda korralikult, näeb ainult umbes suurust (ehk siis temast väiksem ja mahub suhu) ja tal ei jää aega mõelda kas võta voi mitte vaid ründab kui see tema nö alas...

vb aitas... mingi bioloog kord rääkis midagi sarnast :D
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: sven862
Teema on lukustatud.
Info
19. juuni 2013 00.01 #3590 Wapsik
Wapsik vastas teemale Jõeforell vol. 3
dj jutu lisaks. Kui vee kogu põhi on hästi tume siis võiks põhja pealt püüdmise asjandus olla tiab heledam põhjast ja kui põhi heledam siis just tumedama asjaga püüda, et tekiks mingigi tonaalsuse vahe. See et kas farell tuleb vibra või nägemise peale, polevatki nii üks ühele võetav. Pakutakse et asi võib olla sama erinev nagu meil inimestel. Mõni näeb paremini mõni kuuleb( tunneb vibrat).Ja samuti olenevat veekogu vee puhtusest . Kui nähtavus ikka kesine siis eks sa püüa toitu hankida silmade abil...seega vaja tunda ja avstu pidi... kui ikka jõekeses vesi sama selge kui Värska originaali pudelis siis ei ole ju tunnetamisel eriti olulisust.... kuid mingil ajal aastas kindlasti on selline aeg kui kala peab kasutama mõlemat ja eks sellest vast ka tuleb see et mingi aeg on mõnes jões toimivam rohkem nt. pöörlev kuid läheb kuukene mööda siis hoopis leech näiteks.....see jutt siis oli see mida kuulnud peipsi taguste meeste tehtud kalastamis saadetest....
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: sven862
Teema on lukustatud.
Info
19. juuni 2013 18.36 #3591 sven862
Tänud vastuste eest. Homme siis peale tööd kohe jõe äärde ja proovin ka öösel püüdmise ära :D
Teema on lukustatud.
Info
19. juuni 2013 21.52 #3592 aapua
Käige jah kalal. Parem ikka kui istuda fucking angiiniga kodus nagu siin mõned näiteks...
Teema on lukustatud.