Foorum

lock Meriforell vol. 2

Info
21. november 2013 23.29 #4057 aapua
aapua vastas teemale Meriforell vol. 2
Õnnitlused! Ilus kala!
Teema on lukustatud.
Info
22. november 2013 18.16 #4059 aapua
Arvasin tänasest käigust hullemat, aga eks see fanatism on vist ka ajusse oma jälje jätnud... Esmaspäevasest lõikusest niipalju olin taastunud, et suutsin täna ilma suurema vingumiseta täis püügipäeva teha. Statistikasse läheb seekord number "3", ehkki kott jäi tühjaks. Kaks olid muidugi kääbused, üks siis 47 cm ja parajalt jäme põrsas. Aga siiski alla mõõdu. Kahjuks elab ta oma elu edasi nüüd piraadi kombel, ühe silmaga, aga loodan, et edukalt. Ei saa kahjuks valida, kuhu konks kinni jääb. Seekord päästis Raikoj kastanid, eks ta muljetab ise.

Aga respect ühele võrgumehele: tuli, nägi, et olen püüdmas. Pani esimese võrgu sisse minust allatuult ja üsna kaugel, nii et mind ta kuidagi ei seganud. Siis sõitis hoopis teisse kohta, pani seal teise. Ja kui ma olin kivi otsast maha tulnud ja kalda poole jalutasin, sõitis ta enamvähem sinna, kus ma eelnevalt püüdsin ja pani sinna oma kolmanda võrgu. Vot ei ole ka kõik võrgumehed lihtsalt oma "tugevama õigusega" platsis. Mõistev suhtumine tema poolt. Oleks rohkem sellist lähenemist, siis poleks ka selliseid stoorisid, et kellelgi on võrgud räbalaks tehtud ja kellelgi on autokummid läbi torgatud.
Teema on lukustatud.
Info
22. november 2013 19.25 #4060 raikoj
raikoj vastas teemale Meriforell vol. 2
Midagi pikalt rääkida pole. Kena kala, mitte väga suur, mitte väga väike ehk veidi alla kahe kilo. Tuli kaldalt visates ja mitte väga kaugelt aapua landiga ning sellise koha pealt, kus enne pole käinud. Oli veel ühe veidi alamõõdulise tagasilaskmine ja paar rabamist. Topelt respect aapuale, minu oleks ta ära petnud - poleks teadnud, poleks uskunud, et see mees alles hiljuti opil käis.
Teema on lukustatud.
Info
30. november 2013 15.15 - 30. november 2013 15.19 #4067 hannes
hannes vastas teemale Meriforell vol. 2
Täna hommikul nulliring. Läksin varakult kohale, et enne tuule saabumist paar tundi püüda saaks. Lubatud tuul jäi tulemata ja meri on praegugi täiesti plekk.

Ilm on külmemaks kiskunud, rõngad olid pidevalt jääs. Kivid samuti jääs - need, mille peal oli enne mõnus kivikunni mängida, olid pealt sigalibedad ja püsti seista ei kannatanud.

Tervitan ka neid paadimehi, kellel pükstega püüdjatest savi on :evil: Teid on päris palju...

Läksin täna esimest korda ühele püügisektorile, kus tihti piitsutajaid näha on. Avastasin eest liivase põhja ja üksikud kivid. Ise oma lolli peaga sellisesse kohta ei roniks, ei tundu nagu piisavalt potentsiaalne. Või eksin?
Teema on lukustatud.
Info
30. november 2013 15.22 #4068 aapua
Liivane põhi + mõned kivid peaks kevadel ok olema.

Me täna idas käisime, laine oli algul normaalne, kui maha ronisin, marutas ikka täiega. Kusjuures tormi keris üles ikka väga lühikese aja jooksul. Vesi oli puhas ja selge, aga tormi saabudes hakkas sogaseks minema. Kalad tulid kohe varahommikul, edasi oli püügirõõm.
Teema on lukustatud.
Info
08. detsember 2013 19.22 - 09. detsember 2013 03.16 #4077 hannes
Tegime täna siinse foorumlase Woobleriga tiiru idas.

Ilm oli pehmem kui eelmisel nädalavahetusel, rõngaste jäätumisega probleeme ei tekkinud. Muud tingimused ka kõik igati tip-top.

Kaks forkat lasin tagasi ujuma, üks selline jõeka alammõõdu kanti tegelane, teine 45 cm. Mõlemad tulid samast kohast 20 min vahega. Landiks must-kollane-valge Hansen Stripper, mis on ka enne resultatiivne olnud.

Järgmisel nädalal tuleb "soojalaine" peale, nii et... härrased, hooaeg läheb täie lauluga edasi :fish: Edu kõigile!
Teema on lukustatud.
Info
08. detsember 2013 23.15 #4078 neutral
neutral vastas teemale Meriforell vol. 2
Käisin täna elu viiendal merikapüügil ja nägin viimaks kala ära. Pääses küll mõne meetri kaugusel minema kuid emotsioon oli ilus ! Praegu on pealehakkamine suur............annaks taevataat vaid ilmasid :cheer:
Teema on lukustatud.
Info
12. detsember 2013 12.55 - 12. detsember 2013 12.57 #4081 voodoo
voodoo vastas teemale Meriforell vol. 2
Pole vist peaaegu 2 kuud püüda saanud, ja viimased nädalavahetuse-tormid rikuvad asja alati ära. Mu eesmärgi täitumine (saada 2013 aastanumbri sees kala kätte) tundub aina ebatõenäolisem... see nv peaks proovima, kuigi jälle lubab tormi. Kes siit minemas on, siis võime grupeeruda.
Teema on lukustatud.
Info
12. detsember 2013 19.13 #4083 lepik
lepik vastas teemale Meriforell vol. 2
Tõesti-tõesti, tööinimesi poe merikajumal viimasel ajal õnnistanud. Kui homne torm paska üles ei keera, siis laup saab minna. Elame ja näeme.
Teema on lukustatud.
Info
13. detsember 2013 12.55 #4084 hannes
Jah, tahaks ka nädalavahetusel minna aga ilm praegu jube kahtlane. Viimati, kui peale tormi käisin, oli suht tuuletu ilmaga veel eelmise päeva tormi "jääklaine" üleval ja vesi sogane.
Teema on lukustatud.
Info
14. detsember 2013 20.58 - 14. detsember 2013 21.00 #4086 hannes
Sattusin Youtubes huvitava LIVE saate peale, kus ülikuulus landimeister Patrick Sebile püüab 2 tundi Stockholmi lähistel meriforelli.

Otseülekanne toimus sel kevadel ja inimesed kodudes said ülekande ajal Sebile'le küsimusi esitada. Ütlen kohe, et kala selles videos palju ei näe :) See-eest kuuleb aga palju huvitavat kalapüügi kohta... tehnika, strateegia, varustus, filosoofia jne.

Järgmisel korral võtan ka kõristidega Onduspooni haugilantide karbist ja proovin merikapüügil... pole varem selle peale tulnud :fish:

Video siin:
Teema on lukustatud.
Info
15. detsember 2013 22.08 #4087 neutral
neutral vastas teemale Meriforell vol. 2
nagu näha siis ka suured profid nullitavad :cheer:. Eile lühike tiir ja selge vett ei leidnud.
Teema on lukustatud.
Info
17. detsember 2013 18.16 #4089 rommi
rommi vastas teemale Meriforell vol. 2
Püksid-landid ostetud ja koht väljavalitud. Nädalavahetusel tuleb esimene käik. Kui kalaga tagasi tulen, siis jõuluvanalt rohkem midagi ei soovi :cheer:
Teema on lukustatud.
Info
18. detsember 2013 16.28 #4092 raikoj
Lõpuks õnnestus leida natukene selgemat vett, sedagi lühikesel lõigul. Aga tuli vaid alamõõdulisi, minul ja sõbral ka üks.
Teema on lukustatud.
Info
21. detsember 2013 19.26 #4112 raikoj
Eile leidsin kala ülesse, aga veidi enne pimedat alles. Kahes esimes kohas oli meri liiga kuri ja kolmandas panid võrgumehed just potentsiaalseid neemesid kinni. Viimases kohas sain püüda pool tundi vast ja oli üks kontakt. Ära läks täitsa oma süü tõttu. Mina ikkagi kasutan järelhaakimist ja mitte ükski kala pole pärast selle sooritamist ära läinud. Ma ei usu, et see suur probleem on, kui sidur piisavalt lahti on. Eile oli aga publik ka vaatamas ja oli vaja neile näidata, et kala oli otsas ning pärast avastasin, et sidur oli ka kinni ununenud.
Teema on lukustatud.
Info
29. detsember 2013 18.00 #4145 aapua
Neljapäeval käisin ühes oma lemmikkohas, aga suht hägune vesi oli. Siis põikasime möödaminnes ühe nuki peale, kus see sügis polegi veel käinud. Nuriseda ei tohiks. Paari minuti pärast üks järgiujumine, veel paar minutit hiljem üks otsas, aga lahkus omavoliliselt. Siis mingil hetkel välja visates räme pusa tekkis. (Hankisin Trabucco. Võibolla ongi ülihea tamiil, aga mälu nagu akadeemikul - visates lendab nagu spiraal. Look tuleb tagasi lüüa tükk aega enne landi vette kukkumist, siis on variant, et tõmbab tamiili sirgeks ja pusa ei teki). Kerisin lanti tagasi kuni nägin sõlme. Paras pundar, landini ca 5 meetrit. Mõtlesin, et oleks pull, kui nüüd veel kala tuleks. Ja tuligi. Täismäng. Kerida ei saa. Tirisin spinnaga kala nii 10 ringi ümber enda, aga oli näha, et ma ei ulatu teda kuidagi käega võtma. Midagi, kivi otsast alla ja vedasin ta nagu koera keti otsas kaldale. 54 cm, suht kõhna. Mitte väga pika aja möödudes tuli pika viske peale otsa päris kobe tegelane, madistasin nii minuti, ja läks seegi. Ka neljas tuli mingil hetkel, aga just siis, kui ma olin ametis kivi otsast alla kukkumisega. Ja ei püsinud seegi pikalt otsas.

Täna samas kohas oli suht sogane vesi, ikkagi rammisin seal paar tundi. Ühe sain isegi kätte, aga see ei venitanud isegi jõeka alammõõtu välja. Siis jalutasin edasi ja naabruses oleval kiviplatsil avastasin selge vee. Suurte kivide vahel on pull püüda, pidevalt on oht, et jääb kinni. Üks hetk jäigi, peaaegu minu juures. Rapsisin paar korda spinnaga, siis rapsis "kivi" vastu. Tuli korraks pinda ja läks. Nojah.

Koos tänasega käidud see sügis merel 10 korda.. Kalad saadud 6 korral, ja tuleb tunnistada, et nupuks jäädud 4 korral oli kaks korda räige torm ja sisuliselt püüda ei õnnestunudki ning üks kord (kõige esimene käik) oli liiga vara ja vesi oli liiga soe. Ühel korral oli kõik justkui ok, ainult kala ei kohanud. Otsa tulnud ja kätte saadud kalade vahekord on ligikaudu 3:1, ehk siis vägagi nutune. Aga kui vaadata mõõdukate suhet alamõõdulistesse, siis on asi veelgi hullem. Kui see jaanuarikülm seda veevälja ära ei külmeta, ehk siis tekib tore olukord, kus sügishooaja saab sujuvalt kevadiseks "püüda".

Head lõppu kõigile ja kivid ikka kottidesse!
Teema on lukustatud.