Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforell vol. 2

More
10 years 6 months ago #3958 by Raico13
Replied by Raico13 on topic Meriforell vol. 2
Sai ka käidud eile väike paari tunnine tiir enne pimedat aga seekord nulliring :(
More
10 years 6 months ago #3959 by timo
Replied by timo on topic Meriforell vol. 2
Kalakasvandus lõpetab töö

Hiiu Leht: Õngu noorkalakasvandus, mis 23 aastat kasvatanud ja saare rannikumerre asustanud meriforelli, hakkab tööd lõpetama. Teist aastat pole Õngus enam meriforellidest marja võetud ja kevadel lastakse merre viimased laskujad. Ettevõtte juhataja Merle Kääri ütles, et see pole ei kerge ega lihtne töö ning kuna iga on vastav, kavatseb ta pensionile jääda. Võrdluseks, et kui ettevõte veel Hiiu Kalurile kuulus, oli seal ametis viis inimest, nüüd aga Kääri üksi. OÜ Õngu Noorkalakasvandus on tal kavas müüki panna. Kuna meriforelli noorjärgu ehk laskuja kasvatamiseks kulub kuni kolm aastat, jääb isegi sel juhul, kui ettevõttele kohe ostja leidub, senitehtud töösse auk. “Eks sellega saab üks ajajärk Hiiumaa noorkalde taastootmise ajaloos otsa,” nentis keskkonnaameti vee-elustiku spetsialist Mart Kesküla.



Kurb lugu küll, isegi seal 15 aastat tagasi praktikal oldud ja noorjärke kasvama pandud! Loodan, et sellele kohale leitakse uued peremehed,kes asja südamega teha soovivad!

More
10 years 6 months ago #3960 by berku
Replied by berku on topic Meriforell vol. 2
Kas riik ei peaks sellist ettevõtmist toetama? Kuskilt lugesin et eelmisel aastal käis 300 000 inimest kalal. Kõik nad ostsid kalastusloa. Sellest ei saa siis midagi hiidlastele poetada? Või EU rahad?
More
10 years 6 months ago #3961 by sven862
Replied by sven862 on topic Meriforell vol. 2
Riigi tellimusi vast täidavad muud taolised asutused, mis on ka riigi omad. Antud teema kirjutab nagu eraettevõttest. Krt ma ei usu, et eelmine aasta 300 000 indivuaalset luba müüdi.

Meriforelli raamatus oli kirjas, et enamus Eestis asustatud punane kala lõpetab Soome vetes ning vastupidi :D Kuni sommid asustavad peaks meil kala olema :D

Eks ta muidugi tglt kurb ole :/
More
10 years 6 months ago #3962 by hannes
Replied by hannes on topic Meriforell vol. 2
Njah, kurb lugu tõesti.

Sommid peaksid siis selle ettevõtte ära ostma :cheer:

Ma arvan ka, et Berku number pole päris õige - kui on jutt kalal käijatest, siis kindlasti on selle hulgas ka õngitsejad, kes luba ostma ei pea.
More
10 years 6 months ago #3965 by hannes
Replied by hannes on topic Meriforell vol. 2
Avasin täna sügishooaja. Njah.... :dry:

Kõigepealt paugutasin u 45 min ühes kohas, kust on varem kena kala saadud. Ei tulnud miskit. Siis panin otsa Hansen Stripperi (puna-must-valge), paar viset ja tegelane otsas. Olin ise suure kivi peal ja pidin kala kätte saamiseks sealt efektselt alla saama. Aga ei saanud. Selle kivilt laskumise käigus läks ka kala. Kahjuks isegi ei näinud, kui suur ta oli.

Kuna jäin linnast ärasõiduga üsna hiljaks, siis oli püügiaega väga vähe. Liikusin siis peaaegu jooksusammul järgmisesse magusasse kohta (nii 1,5 km kaugusel). Kuna olin selgelt soojade riietega üle pingutanud, siis olin kohale jõudes riided läbi higistanud. Loopisin seal nii 30 min ja siis panin sama tempoga tagasi samasse kohta, kus kala enne otsas oli. Päris hea spordipäev oli. Kohale jõudes oli juba peaaegu pime.

Panin Aapua landi otsa (sest olin Stripperi kolmikul ühe haru ära murdnud) ja nii umbes viienda viskega oli lant totaalselt kinni. Kirusin seal vaikselt - egas väärt lanti ei saa ju põhja jätta. Ja läksin siis lolli peaga pimedas seda päästma. Mõtlesin, et ei tohiks olla väga sügav. Eksisin. Päästeoperatsiooni lõpetasin ujudes ja landita :blush:

Kõndisin tagasi autoni. Kuna kahlakad olid vett täis, siis oli kumbki jalg ca 10 kg võrra raskem. Liikusin seal nagu kuradi joodik :woohoo:

Üldiselt õppisin sellest loost nii palju, et enam sügavasse vette lanti päästma ei lähe (eriti pimedas), sest kui kahlakad vett täis lähevad, siis pikalt ei uju. Ma ei taha teada, mis võib juhtuda siis, kui näiteks paadist kahlakatega ülepea vette kukud..

Tegelikult oli ikka päris mõnus õhtu, merikapüük on lahe :)
The following user(s) said Thank You: Rlk
Time to create page: 0.111 seconds
Powered by Kunena Forum