Foorum

lock Meriforell vol. 2

Info
31. oktoober 2013 16.00 - 31. oktoober 2013 16.03 #4007 hannes
hannes vastas teemale Meriforell vol. 2
On hea meel teatada, et tänasest on portaali e-poes saadaval ka Aapua käsitöölandid!

Usun, et see meistritöö siin teemas pikemat tutvustust ei vaja :)

Landid saadaval praegu kuues erinevas värvivalikus:
e-pood.kalaportaal.ee/aapua-sven-laaneti-kasitoolandid/aapua-sven-laaneti-meriforelli-landid

Hetkel on soodukaga ka rida teisi merikalante. NB! Enamus kliente saavad Smartpostiga paki kätte juba järgmisel päeval.
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
31. oktoober 2013 22.16 #4009 timo
timo vastas teemale Meriforell vol. 2
Käisin täna paar päeva peale tormi mereääres, nagu targad mehed soovitatavad (et siis pidavat kala olema). Kuna olen juba päris palju 0 käike teinud, siis täna õnnestus 1 tunni jooksul 2 tegelast konksu otsa saada (olin tol hetkel vist kõige õnnelikum piitsutaja), kahjuks peale esimest küünalt olid mõlemad ka kadunud, ju ei haakinud ennast korralikult külge. Peab ilmselt Aapua lante ostma :) Muidu oli täitsa tore ennelõunat, eemal üks piitsutaja sai kena kotikala ka!
Teema on lukustatud.
Info
02. november 2013 13.15 - 02. november 2013 13.17 #4014 timo
Kümnes käik läks kümnesse! Kohe esimese 30 min jooksul haakis ennast külge, tegi kaks hüpet ja natuke sõitu. Ilus on seda valget kõhtu veest välja kerkimas näha!!! Väsitama ma teda ei hakanud, astusin kivi otsast alla, hoidsin liini pingul ja jalutasin kaldale. Suhteliselt sale proua L53 kaalu kõigest 1,2kg. Ei tea, kas kudemise käigus endast kõik andnud? Ronisin kivile tagasi ja järgmine kohe otsas. Oli napilt alamõõdus ja ujuma tagasi. Tuult ja lainet oli omajagu, korra oleks kivilt isegi alla löönud, laine tuli täpselt jalgasesse. Ja enne lõpetamist haakis veel üks alamõõdus otsa, aga pääses ise minema. Kõik tegelased tulid poelandiga BlueFox (ei ole jõudnud veel Aapua lante soetada lihtsalt aga teen kindlasti seda). Emotsioone kui palju ja sisemine rahulolu kõige tähtsam. Nagu üks tark siin foorumis kirjutas: "Karbis olev lant kala ei püüa!" B)

Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
02. november 2013 20.06 #4015 aapua
aapua vastas teemale Meriforell vol. 2
Täna oli kala kodus. Ja igav kohe üldse ei olnud. Ehkki ainus, mis kotti läks, oligi kõige esimene. 1,9 kilo. Laine oli jõhker, enne, kui kala enda juurde tõin, ujutasin teda ikka korralikult ringi. Siis üks järgiujumine, ja edasi käis konksu otsas veel 6 kala. Neist vaid üks jõudis kätte (heeringamõõtu). 3 ära läinud kala olid ilmselgelt samuti ülialamõõdulised, üks, millega veideke ka madistada sain, oli selline mõõdus-plussmiinus-paar-senti, aga ühest kalast on ikka kahju. Oleks tahtnud lähemalt teda vaadata. Nüüd pisut kripeldab sees.

Raikoj'le tänud ülesvõtete eest.
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
02. november 2013 23.05 #4016 hannes
Woobler, õnnitlused! Esimene kala kaldale meelitada on igati tuus värk (beer). Teeme aga trenni edasi ja loodame, et kunagi on ka meil suu punasest kalast pidevalt rasvane nagu Aapual :cheer:

Mõtlesin, et panen ka täna siia pildi üles aga kaks eelmist kirjutajat on lati liiga kõrgele seadnud :)

Tänasest käigust siis... kutsuti väikesele väljasõidule suvilasse, kust tip-top merikakoht on jalutamisteekonna kaugusel. Seega viskasin varustuse loomulikult autosse. Järekordselt jäin tulekuga hiljaks ja sain kokku ainult 1,5 h loopida. Ühe kala meelitasin landi otsa, oli selline 40 cm tuuri merikas, kes kenasid küünlaid viskas. Landiks Aapua värske käsitöö (roosa), mis hiljem vetevana valdusesse jäi. Kala tuli kõrgest murdlainest.

Laine oli nii kõrge, et mitu korda lõi üle püksiserva ja viimase viske ajal koperdasin veealuse kivi otsa ja käisin käpuli vette. Ai kuramus, kuidas mulle need suured veealused kivid ei meeldi aga kuna need on merikapüügi vältimatu koostisosa, siis ei saa vist nuriseda.

Kui riided ära kuivavad, teen varahommikul uue ringi.

Edu kõikidele merikameestele! :fish:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: timo
Teema on lukustatud.
Info
12. november 2013 08.31 #4026 wussakas
wussakas vastas teemale Meriforell vol. 2
Keegi oskab öelda kus suur kala ennast peidab :P.....eila sai käidud ja 7 alaealist käte vahelt läbi käis. suuremad sellised 40cm. sattusin parve otsa mis kaldas toitus ....ühel põnnil veel räime saba paistis mokkade vahelt :D. esimesed 5 kala tulid 10minuti sees kaldale. pm oli nagu vise kala.vise kala aga suurt kala ei ole. käidud samas kohas juba mitmendat korda ja ainult alamõõdulised . tegevus siis saaremaa põhja-looderannikul. aga edu teistele ja loodan et leian need kollid ka üles :D
Teema on lukustatud.
Info
12. november 2013 23.35 #4028 berku
berku vastas teemale Meriforell vol. 2
Suur kala tuleb samast kohast kust väike ;)

Viimase kahe nädala jooksul kolm püüki siis. Kahest esimesest suurt rääkida ei ole. Viimane käik tõi kala kotti kusjuures tunni jooksul 3 võttu, üks suurem läks nina alt omal süül minema, hakkasin rabistama. Lõpuks võtsin 1,8 kg ära.

Kas keegi on teinud tähelepaneku aja suhtes, ka keset päeva võtab samamoodi nagu hommikul või õhtul? Ma ise reeglina varahommikul käin ja harva õhtuti.
Teema on lukustatud.
Info
13. november 2013 15.11 #4030 raikoj
raikoj vastas teemale Meriforell vol. 2
Saaremaa peaks olema fantastiline koht meriforelli püügiks. Arvan, et teatud kohtades, kus teda võiks kohata, pole keegi kunagi merd piitsutamas käinud. Teades aga kui laiaulatuslik on röövpüük Saaremaal, ei julge ma avalikult ühtegi vihjet vastavate kohtade ja teadmiste päritolu kohta teha. Loodan, et jõuan kevadel sinna ise piitsutama ja eks siis näha ole.
Teema on lukustatud.
Info
14. november 2013 07.40 #4032 wussakas
Raikoj. Ehk ütled siis milline koht/kant sinu arust väga püütav siin saarel on? Ära karda :D.....aga eks ma ise ka neid uusi kohti see aasta palju leidnud olen. Aga alati on teretulnud mõni vihje kus kala olla võiks
Teema on lukustatud.
Info
14. november 2013 12.40 #4033 raikoj
raikoj vastas teemale Meriforell vol. 2
Eks ma proovin igal pool kohalikega rääkida. sest see info mis neilt saab, on hindamatu. Teinekord saab paari lausega väga palju teada. Saaremaa eripära on minu kogemusel olnud see, et kõik forelli-jutud on olnud räiged röövpüügi-jutud. Sealt ka osad teadmised ja ettevaatlikus. Teine allikas on erinevad asjakohased teaduslikud uurimistööd. Mõnikord ei puuduta need otseselt forellisid, aga neis leiab vihjeid. Arvan, et asjast huvitatule peaks neist vihjetest piisama. Rannakülade püsielanikega rääkimisega peaks kiirustama, sest mitmed külad on juba tühjaks jäänud ja mitmes on vaid paar aastaläbi elavat inimest. Usun, et Saaremaa sportliku meriforelli püüdmise potentsiaal vajab veel avastamist. Edu!
Teema on lukustatud.
Info
14. november 2013 17.25 #4035 wussakas
jutt õige raikoj. aga kui kevadel tuled anna märku :D....saab ehk koos püüdma minna ja infot vahetada :P
Teema on lukustatud.
Info
16. november 2013 00.05 #4037 timo
Katsetasin täna Aapua Must/Lilla/Hõbe lanti. Tundub hea lant olevat, sest püüab nii, et kala ei peagi lanti võtma, lant võttis kala. Üks alamõõdus tegelane, lant lõpuste tagant ja uime alt kinni :) Tegin väikese operatsiooni ja loodan, et alaealine jäi peale pisikest verekaotust ellu ja ehk haavad paranevad! Või siis loodus teeb oma töö.
Teema on lukustatud.
Info
17. november 2013 15.01 #4040 aapua
aapua vastas teemale Meriforell vol. 2
Merikas rabab lanti (tihti) küljelt ja nii juhtubki, et konks satub mitte suhu vaid kuskile lõpuste kanti. Kus sa eile sellise vee leidsid, et püüda sai?

Ma ise ei viitsinud väga midagi avastada, läksin oma lemmikkohta. Vesi oli küll suht selge, aga lained ikka megad. Korra vaatasin ka kaugemal oleva nuki peale, seal ikka räige soga oli. Lisaks vesi nii kõrge, et viskeplatsini minekust võis vaid unistada. Läksin esimesse kohta tagasi. Mõtlesin veidike ikkagi tormi trotsida. Seal üks kruusane neem, mis nüüd oli vee all (vesi siuke veidi üle põlve). Tuule suunast ja lainetusest tingituna oli veemasside liikumine üle selle madala nii võimas, et jalutada oli üsna keeruline, vesi tahtis jalad alt lüüa. Lisaks ründasid lained ka teiselt poolt - on vist sellest tingitud, kui üle madala liigub veemass ja läheb järsku sügavaks, siis tekitab teistpidise lainetuse, tuulele vastu. Enivei, lühidalt oligi asi nii, et seda suhteliselt kitsast madalikku ründasid lained kahelt poolt. Hea, et olin kilejope veel peale pannud, nii ei saanud ma kohe läbimärjaks. Ehkki kohati lendas see vahuvärk mul ka üle pea. Igatahes tundus, et seal natuke kaugemal on veidi rahulikum. Seal oli ka vesi sügavam ja lained ei saanud nii jõhkralt murduda. Jõudsin juba üsna kaugele, selleks hetkeks juba suhteliselt märjana, aga soov püüda oli suurem. Valisin ühe suure lameda kivi, plaan oli selle peale ronida. Kui järsku tuli üks SUUR laine. Mõtlesin veel, et prsse, sellise laine korral ei hoia mind ükski vägi selle kivi peal paigal. Aga laine, kurat, ei vajunudki alla vaid pani sellise mõnusa seinana otse minu peale. Ja et asi ikka täiesti kindel oleks, tuli sellel samal hetkel teiselt poolt veel üks mõnus veesein. Üldiselt käis see nii kiiresti, et ei jõudnud midagi mõelda ega mingeid ettevalmistusi teha, need kaks lainet said järsku minu juures kokku ja mina kukerpallitasin selle lainemöllu sees. Ausalt, sittagi ei saanud aru, kus on põhi ja kus veepind. Peamine, et spinnat lahti ei lasknud. Speedmaster ikkagi! Siis jäi mulle kõhu alla üks suur kivi ja haakisin ennast kahe jalaga ja ühe käega selle külge. Lasin lainemöllul endast eemalduda ja sain jalad põhja ja lõpuks ka pea veest välja. Siis tagasi kaldale. Püügiisu oli kuidagi üle läinud. Lisaks ei näinud ma eriti kuidas liikuda. Müts oli eriliselt viltu, prillid samuti aga ei tahtnud neid seal seistes kohendama hakata. See madalik on suht kitsas ja kui lainetus on selja tagant, pole põhja üldse näha. Nii ukerdasingi tagasi peaaegu terve tee kuni kaldani umbes puusasügavuses vees, mis omakorda tähendas, et neid laineid, mis minust lihtsalt "üle sõitsid", oli suht palju. Põhiline tähelepanu oli sellel, et mitte koperdada veealuste kivide otsa. Eluga sain vähemalt välja. Sitt elamus oli, ausalt. Mõistus pole vist oma teha...
Teema on lukustatud.
Info
18. november 2013 22.00 - 18. november 2013 22.08 #4041 hannes
Päris mitu meest siin viimasel ajal ujumas käinud, mina kaasaarvatud. Hakka või mõtlema, et peaks mingi päästevesti laadse asja igaks juhuks kaela riputama. Muidu hullu poleks, kui need kahlakad nii kiiresti vett täis ei läheks.

Raikoj avastas sellise asjanduse www.stearnsflotation.com/Hybrid-FishingPaddle-Vest-P120.aspx#

Päästevesti ja tavalise vesti hübriid, ehk siis saaks kaks kasulikku asja ühendada. Värv ka OK, oranž oleks forellipüügil liiga raju :) Jama ainullt selles, et kui transa-käibekas-toll otsa panna, siis tuleb päris kirves. Midagi analoogselt ma meie kaubanduses kaubanduses märganud ei ole. Ku keegi on, siis võiks siia märku anda.

Aapua, soovitan igaks juhuks vee all käinud rulli ka igaks juhuks üle kontrollida. Kui ma koos ridva & rulliga krooli ujusin, siis ei taibanud pärast vaadata, kas soolane vesi miskit halba ka teinud on. Järgmine kord kalale minnes oli ebameeldiv üllatus - rull käis vaevu-vaevu ringi. Õnneks sain sõbralt varurulli laenata ja püük katki ei jäänud. Oma rull läks hooldusesse.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: aapua
Teema on lukustatud.
Info
19. november 2013 20.49 #4054 hannes
NB! Kuna esimene partii läks menukalt kaubaks, siis saabus e-poodi täiendav kogus AAPUA KÄSITÖÖLANTE .

Andke aga tuld, seltsimehed... kuna tegemist on käsitööga, on kogused piiratud :fish2:
Teema on lukustatud.
Info
21. november 2013 18.22 - 21. november 2013 18.24 #4056 wussakas
Eile sai peale varajast tõõpäeva lõppu kalal käidud ja seekord ka õnnestus möödus kala kätte saada. Sain ehk 5-6 viset teha ja taga ta oli. 2 väikest sai veel tagasi lastud ja ühe napis möödukalaga maadeldud....tegi küünla ja kadus. tore 2 tundi püüki oli. Möödud L56 ja 1,85kg
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: siirdesärg
Teema on lukustatud.