Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 2

More
11 years 11 months ago #2110 by ubinas
Replied by ubinas on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Suurvesi on landivarudele ikka korralikult liiga teinud. Pöörlevate kogumist tuleb see aasta siis põhimõtteliselt nagu otsast peale alustada. Koht, kus lante tavaliselt kaotan, nõuab sellist suhteliselt täpset viset ning ka landi tagasi kerimine on üsna vaevanõudev. Lisaks on jõe põhi korralikult talvega segamini keeratud. Kiire vool ning läbipaistmatu vesi tähendavad kokku seda, et lant ikkagi mingitpidi kuskile ronti või taimestikku kantakse. Kalliks läheb saa nali juba.
More
11 years 11 months ago #2114 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Ubinas... osta mask ja toru ning kui vesi natuke madalamaks siis surgeldama...

More
11 years 11 months ago #2115 by ubinas
Replied by ubinas on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Just just. Kui vesi madalam, siis kõnnid niisama jõe keskel ja korjad lante. Tõsiselt rääkides, siis eks suurem osa lante ikka muda alla kipuvad jääma.
More
11 years 11 months ago #2137 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Ei läinud täna merele, sõbraga vahelduseks jõel käisime. Väga pikk päev oli. Sõbral ligi kilone ja ligi kilokahesajane, mul ühe korraliku kolli äraminek. Oma lollusest, kusjuures. Kolmiku konksud olid mädad, üks oli juba ära murdunud. Kala kaldale vedades (ma endiselt kahva ei kasuta, ei jõgedel ega meres) murdus ka see haru, mis kalal suus oli. Rabasin küll kätega mutta talle järgi, aga huulit... Nii et omad vitsad jne. Supiforelle ja päkapikke käis otsas hulgi. Kala tuli hommikul, lõunal, õhtul. Pilvega ja lauspäikesega. Väga erinevate pöörlevate peale. Selg ja jalad löövad tuld välja. Selline lühikokkuvõte.
More
11 years 11 months ago #2138 by Ronny
Replied by Ronny on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Huvitav, kas keegi mulle algajale ka jagaks ps'i mõne koha kust võiks mõne jõeka saada. Tahaks ka jõeka püügi ära proovida. Kesk-Eesti kant sobiks hästi. Ei kavatse kohta tühjaks püüdma hakata, võibolla korra-kaks aastas prooviks püüda
More
11 years 11 months ago #2146 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Võib ka avalikult, pole tingimata PS-i vaja.

www.kalaportaal.ee/kalastuskohad/liivi-lahe-vesikonna-joed

Näiteks siit saad juba mitu Kesk-Eesti jõge, kus täpik sees. Olen ise korduvalt öelnud: täpik on olemas enamikus jõgedest, kui mitte terves ulatuses, siis ülem- või keskjooksul ikka. Enne püüki on muidugi tervislik järgi uurida, ega eriluba sellele jõele vaja ei lähe. Edasi sõidad mingile umbes keskjooksul olevale sillale. Paned otsa pöörleva landi (soovitan Mepps nr 2, kas vikker, pruun või neoonvalge) ja hakkad liikuma. Mina soovitan liikuda vastuvoolu.

Nii lihtne see ongi. Oluline on visete täpsus, vähem kaugus. Liigud vaikselt, ei trambi, püüad olla märkamatu. See tähendab ei pane selga erepunast jopet ja pähe neoonkollast mütsi. Muud ei oskagi soovitada. Konkreetsemaks püügikohtade pealt ei oska minna. Ei saa kunagi garanteerida, et vot seal lõigus ootab sind kala.

Kivi kotti!
Time to create page: 0.247 seconds
Powered by Kunena Forum