Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Veesõidukite teema

More
6 years 3 months ago #9685 by Tony
Replied by Tony on topic Veesõidukite teema
Mul 3,1m plastik paat, mootor mincotta 30. Ja olen mitu aastat juba kasutanud tavalist auto akut 100 Ah ja kestab ilusti terve päeva järvel vedada.
More
5 years 6 months ago - 5 years 6 months ago #10157 by KKKKKK
Replied by KKKKKK on topic Veesõidukite teema
Pole küll paadimeeste foorum väga, aga asjalikum ikka kui mõni teine kalafoorum Eestis.
Nimelt plaanis kummika kõrvale võtta ka pärispaat. Selline 4 + m pikk. Olen vaadanud nii alumiiniumeid kui plaste. Plastidest meeldib terhi sisustus. Panipaiku palju ja hästi paigutatud. No ei meeldi kui träni paadis vabalt ringi rändab. Terhi kohta midagi head lugeda aga pole. Aastatetaguseid foorumiteemasid sirvides ei kiideta. Kas samad vead ka uuematel külges?

www.veetehnika.ee/used/2512740

Või võtta alumiinium. Muidu kõik sobib, aga jalgealust tahaks siledat, no seda saab veel tuuni ja panipaiku praktiliselt pole. Taha mahub aku, keskele bensiin ja kogu lugu.

www.veetehnika.ee/used/2543010


Või oskab keegi soovitada miskit? Buster S ja Alunaut tundub väga ok, aga jääb vist veidi välja eelarvest. :(
Last edit: 5 years 6 months ago by KKKKKK.

More
5 years 6 months ago - 5 years 6 months ago #10158 by hannes
Replied by hannes on topic Veesõidukite teema
Mul on ka mõnda aega olnud paadituhin peal ning vaadanud alumiiniumpaatide poole. Kui Busteri hinnaklass veidi kõrgeks jääb, siis kas Sa ukrainlaste ja venelaste paate oled uurinud? UMS Tuna ning Volzanka.

Ma pole küll ekspert, kuid nii palju kui netist uurisin ja paadimessidel neid kiikasin, siis tundus, et selle raha eest on paati küll. UMSi peaks saama enne ostu ka vee peal proovida.
Last edit: 5 years 6 months ago by hannes.
More
5 years 6 months ago #10161 by kinks
Replied by kinks on topic Veesõidukite teema
Ka siin kiibitsenud paate. Kalapüük spinnaga esmane eesmärk. Tuulekas, merikas, siig jne.
Ma UMS Tunaga käinud mõned korrad merel.
450 pikk, keskkonsooliga, 30hj mootor (ei ole lube vaja).

Üksi-kaksi kalapüügiks igati OK.
Asju eriti panna kuskile ei ole samas mõnusalt robustne kalapaat.
Mingeid lisasid ei ole. Minimalistlik mootoriga alumiiniumvann.

Minujaoks suurim miinus on see, et ei ole võimalik mingit sõidukatet peale orgunnida ja kahekesi sõites teine inimene peab ilma tuulevarjuta sõitma (keskkonsooli taga tagaistmel ei mahu istuma üksteise taga). Pikem ots kehva ilmaga väsitab ära.

Kolm meest + püügivarustus läks glissi (küll natuke pidi kannatust olema), max kiirus jäi 20 sõlme kanti.

Mida ma vaatasin, et puudu jäi selle UMS 450 puhul.

0.5m pikkust, et lainet kannataks rohkem ja sees mugavam toimetada kui juhtub nt 3 meest paadis olema.
ca 20-30hj rohkem. Ehk siis 5m paat min 50hj mootoriga ja sellises konfiguratsioonis, kus saad kahekesi klaasi taga olla ja vajadusel sõiduajaks vihmakatte peale tõmmata (mitte keskkonsool). Eestis ilm üldiselt ikka nii sitt, et jube mõnus kui saad sõiduajal suurema klaasi taga olla.

Jah öeldakse, et kala püüda keskkonsooliga parem aga ma olen ka Silver Hawkiga käinud ja kalapüügi osas suurt vahet pole aga mugavuse osas minujaoks eelistatum variant. Osa paadi mõnust ikkagi ka liikumine punktist punkti ja niisama olemine minujaoks.

Sellisest kuni 15K hinnaklassis robustsematest asjadest on mulle silma jäänud Buster X, LX. Mida olen vaadanud, et ei oleks tagapingilt juhitav. Tagapink võiks eraldi olla istumiseks, vajadusel saab ka lõbusõitu teha nt 4 inimesega, kes siis kõik tuuleklaasi taga. Samasse auku veel Silver Hawk, Faster ja mõned veel. Kui rääkida alumiiniumist. Päris tõsised alumiiniumist asjad on Anytec SPD 530 ja Alunaut AC 18XC aga hind tuleb korrutada minimaalselt kahega.

UMS puhul ma vaataks ise min 5m pikka topeltkonsooliga varianti, min 50hj mootoriga kalapüügiks.
Kui ainult hardcore kalapaati vaja siis ägedad ka kahekohalised suure keskkonsooliga paadid.
The following user(s) said Thank You: hannes
Time to create page: 0.111 seconds
Powered by Kunena Forum