Foorum

check Jõeforelli hooaeg 2017

Info
26. juuli 2017 18.01 - 26. juuli 2017 18.10 #9299 STF

Selliseid lilleklumpe võib praegu leida forellijõest. Kena jalutada, kui isegi kala ei saa. Lõpuks tuli üks forell ka, veidi üle möödu. Rabas omatehtud punase pärli ja hõbedase peaga nublakat kopratammi tagant sügavamast veest. Pildilt on näha, kuidas forell endale tamiili ümber keha rullis. See maksis talle ka elu. Harutamine võttis nii palju aega, et kala tuli kotti panna. Kopratammi otsas õnnestus ära lõhkuda kahlakad, mis olid teist korda jalas. Ei ole odav kala see jõeforell. Juhtus täna, päise päeva ajal. Ühe mõtte lisaksin veel juurde (nagu Arnold Rüütel): päris huvitav on vahetada pärast kolme püügipäeva meres multirulliga haugiritv ja 50-grammised landid peenikese forelliviba ja mõnegrammiste peibutiste vastu.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Rainer, Tallakulutaja, elmerike, axon
Info
26. juuli 2017 21.27 - 26. juuli 2017 21.28 #9300 timo
Mul nii õitsvat loodust polnud, see eest jagus kive nagu murdu. Kammisingi kõik tagused läbi. Tasuks üks kena alakas kes paremat peidupaika otsima läks. Hea oli tõdeda, et pealinnas veel forelli kohtab!

Lisatud failid:
Info
27. juuli 2017 10.32 #9301 Jeekim
Kahjuks pealinnas forellipüük on liiga suure tõenäosusega meriforelli poegade kiusamine.
Info
27. juuli 2017 22.12 - 27. juuli 2017 22.13 #9303 Evil
Sai ka lõpuks üks kala ära võetud. Ei saa öelda, et poleks see aasta nagu käinud aga võibolla ei võtnud asja nii hingega või hakkab algaja õnn otsa saama.:)
Üks taun ütles mulle 2 aastat tagasi, et selles jões ei ole punast. Taun ise punast ei olnud kunagi püüdnud ja ega ta vist ei hakka kunagi püüdma ka.
Igatahes jõgi on üsna lähedal mulle. Esimene ja ainuke käik kui antud jõele umbes 2 aastat tagasi sai mindud, oli nulliring aga märgid olid kõik olemas, et õige kala on sees. Jõe ääres ei viibinud isegi 2 tundi kuna ajast oli veidi vajaka.
2 esimest vähemalt mõõdukala läksid otsast minema arvatavasti nüride konksude tõttu.:) Siis panin samasuguse kasutamata landi ja siis minema ei pääsenud.

L42 780G
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic, Rainer, Tallakulutaja, axon
Info
28. juuli 2017 09.39 #9304 Metsniit

Pole üle pika aja midagi siia kirjutanud hoolimata sellest, et forellipüügiga ikka tegelen. Enne pildil oleva kala saamist 40cm tuuris kalu mõned saanud. Tuli tahtmine ka pimedamal ajal püük ära teha ja ei pidanud otsust kahetsema. Konkreetne tegelane vajus landi otsa vastaskaldas asuva kausi jõe keskosas asuva augu ja rohuääre alt ning kukkus ainult keerutama. Ise ridval parajat pinget hoides meelitasin keerutaja üle rohuparga enda poole, kus siis lasin keerutamised ära teha ning lõpuks haarasin lõpuste tagant kinni ja tõstsin kaldale. Landi alumine kolmik oli alalõuas kinni ja paar tiiru paela oli lõpusekaare taha kinni keerutanud. L: 48cm; Kaal: 1.32kg. Tegemist oli emasega.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic, STF, Rainer, Tallakulutaja
Info
28. juuli 2017 10.30 - 28. juuli 2017 14.23 #9305 STF

Enne õhtut tõmbus taevas pilve ja hakkas tibutama paljulubavat forellivihma. Ajasin murutraktori kuuri ja tõstsin kalapüügivarustuse autosse. Juba esimeste visete järel oli selge, et kala on aktiivne, landi ümber oli tunda ja näha liikumist. Varsti olin suurema rohust piiratud bassein juures, just sellises kohas, mida peaks valitsema tõsisem peremees. See mõte oli alles peas pooleli, kui lant maandus ja forell ründas. Otsas! Koll!? Rapsis jõuliselt, keeras külge ja siis sööstis minu poole tihedasse rohtu. Hoidsin tamiili pinges ja hakkasin heina harutama, aga kätte sain üksnes landi. Vandusin kurja ja olin väga pettunud. Järgmises kenas viskekohas oli 20 sentimeetrit veepinna all peenike puutüvi. Kala rabas selle taga, aga õnneks suutsin ta sama hooga üle rondi sikutada, ja tants algas. Lõpuks sain tal turjast kinni ja tõstsin kaldale (L44, 965 g). Nii suur ei olnud kui see eelmine, aga tuju tõusis tublisti. Veidi maad eemal veidi väiksem otsas. See viskas küünlaid ja rabeles lahti. Järgmises vaba veega kohas sidusin otsa hõbedase halli sabaga viguri, mis sai naljaviluks tehtud, kui samasuguseid musti kulleseid valmistasin. Esimese viskega oli 40+ kala otsas. Kerisin ta lähemale ja lasin sidurit järgi, et ta plehku ei saaks, aga kus see hakkas siis peaga lõhkuma. Ja kiskuski konksu moka otsast lahti. Sama landiga sain 30+ forelli, tagasipüügil järgmise nublakaga veel ühe. Kõik see toimus kilomeetrisel lõigul, kus muidu harva suurt kala kohtab. Kogenud forellide kogu põgenemisrepertuaar sai ära nähtud. Vesi oli üllatavalt kõrge, ja forellidele see meeldis, ilmselt on koprad kuskile tammi ehitanud. Pildil on vigurid, mida kalad himustasid.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Rainer, Tallakulutaja, Metsniit, Mart1n
Info
29. juuli 2017 08.23 #9308 wingsuit

STF kirjutas: Pildil on vigurid, mida kalad himustasid.

Näib nagu keegi oleks vanaema ehtekarbi kallal käinud :) ägedad!
Info
29. juuli 2017 11.08 #9309 STF
Tõsi ta on, asi algas läinud aastal abikaasa ehtekarbist, võimalik, et seal oli ka mõni vanaema kee. Kaladele nad meeldivad. Selle kinnituseks üks eilne ülesvõte.

Juba Dostojevski teadis, et mõrtsuk läheb kuriteopaika tagasi. Nii ka mina. Kõigepealt naasin sinna, kus üleeile kala võttis, kopratammi taha. Tammi ees laius rohusaar, saarekese peal kuus kena pardipoega. Sättisin end viskele, kui saare alt ujus minu poole ebaharilikult suur ja jäme forell... Rsk, part!!! Eelmine aasta põhjustas sarnase ehmatuse üks kobras, keda ma hetkeks pidasin rekordforelliks, Eesti rekordiks vähemalt. Seejäral naasin eilsesse püügipaika. Lahti pääsenud kollid end ei ilmutanud. Vaid paar õrna landisikutamist. Alles lõigu lõpus oli kala julgem. Üks sööstis rohusaare alt landi poole, sama hooga viskus veest välja, tegi efektse salto ja lennutas nublaka kõrge kaarega kaldale. Sekundikümnendik püügimõnu, aga milline kümnendik! Järgmine kala reetis end pinnal käimisega. Sain nublaka õigesse kohta heidetud, ja edasine on näha juba pildilt.
Lisatud failid:
Info
29. juuli 2017 20.32 - 29. juuli 2017 20.34 #9310 Rainer
Eile kogesin esmakordselt väga kummalist käitumist kalade poolt ja seda nii õhtuhämaruses, kui pimedas.
Kalad hüppasid pidevalt täispikkuses veest välja, aga mitte nagu ühepäevikuajal, mil toituv kala teeb kerge mulkatuse pinnas. Kui need kohad landiga üle kammisin, ei järgnenud mingit reaktsiooni.

Kas võib olla, et jões vesi liiga soe (sest vesi oli ikka megasoe võrreldes meie allikaliste jõgedega) ja õhk jahedam ning kalad jahutavad ennast? Väljas oli ehk mingi 12 kraadi, aga usun, et vesi oli palju soojem.
Võimalik, et see tavaline asi, aga ma nägin sellist pulli esmakordselt ja väga imelik, et mitte ükski nendest kaladest ei tundnud landi vastu vähimatki huvi... :whistle:
Info
30. juuli 2017 12.18 #9311 STF
Olen kuulnud kogenud forelliküti suust, et nõnda vabanevad forellid kaanidest. Võimalik, et leidub ka muid selgitusi.
Info
30. juuli 2017 19.18 #9312 Vertu
See kaanidest vabanemine pidi olema varakevadine teema. Sügisel hakkab merikas rannas ka veest välja hüppama, mis põhjusel, ei tea ilmselt keegi täpselt.
Info
11. august 2017 12.12 #9323 Getto
Päris vaikne on siin teemas, eks ma teen otsa lahti siis üle pikaaja. L52 1.3 kg tuli kärestikust suurema kivitagant kus oli veevool rahulikum. Algselt mõtsin, et täpselt mõõdu kala aga kui küünla pani siis oli selge et on tegemist tsuti suurema isendiga. Koheselt vette ja trall algas. Algselt pani kohe ülesvoolu ja samakiirelt pani ta uuesti minust mööda allavoolu fenwick ilusti loogas ja siduri kärin ainult käis. Lõpuks väsis nii ära et viskas külje veepeale ja oli ainult väljavõtmise vaev. Landiks Rando Hõbe.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, ceemic, STF, Tallakulutaja, Mart1n, raulj, kkingsepp, axon
Info
13. august 2017 18.05 - 13. august 2017 18.06 #9324 Metsniit
Tänane: L46cm; Kaal 1,1kg
Olin saanud ennast sättida kitsa veesoone alumisse otsa jättes sügavama pesa enda ette ja teha mõned visked ülesvoolu, kui too kala tuli sama pesa paremast kaldaservast keset auku. Arvasin algul, et kala märkas mind ja tema kättesaamise võin ära unustada, aga siiski läks vastupidi. Tegin uue viske ülesvoolu ja alla tagasi kerides kala ujus instinktist kohe landile järele, millele järgnes koheselt ka võtt ja nii ta mul landi ära võttis. Mõni minut kohustuslikku vastupanu kala poolt ning suunates rohupehmiku peale võtsin kalal lõpuste tagan turjast kinni ja tõstsin kaldale. Too kala jäi ka ühtlasi päeva ainsaks.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, STF, elmerike, raulj, kkingsepp
Info
15. august 2017 23.50 #9329 Getto
Visa võitleja!

Kellaaeg oli juba 5 minutid läbi 22.00'st ja otsustasin, et siin panen otsa Nr 2 suuruses Meps Brown Trout'i ja teen viimased visked.Vise viske järel ikka tühjus. Lootus sureb viimasena ja tegin kümmekond sammu tagasi, et saaksin viske teha keset jõge oleva kivi taha(pommitasin enne tolle koha täielikult läbi). Kivi taga on vool põhimõtteliselt et olematu, vise tehtud ja täpselt kohta kuhu pidi minema. Hakkan nööri sissekerima ja ei tule. Juba mõtsin et nüüd jäi maltsa sisse kinni, kui samalhetkel hakkas see malts imelikult sikutama. SELGE, midagi ilusamat on taga ja nii me seal olime kala pinda ei tule ja võtsin suuna kivi poole. Nigu nõiaväel kihutas ka kala minupoole ja otse läbi jalgevahe, tegin paar baleriina taolist hüpet ja nöör oli uuesti vaba. Fenwick ilusti loogas ja jälle istub põhjas lihtsalt, ei tahtnud väga tirida ka kuna pöörlev oli moka otsas täpselt ühe haruga kinni. Mingiaeg möödus ja otsustasin, et panen siis omaltpoolt vähekene survet. Ehk saan kala pinda ja nii kohe kui korra tõmbasin pani kala täies pikkuses veest välja küünlaga ja siduri kärinal ülesvoolu. Jooksin järgi ja jäi rohusaare taha passima, oli paar võimalust et saan ära kahmata kala aga pudises näppude vahelt ära. Vast mingi 4ndal korral sain korralikult lõpuste tagant kinni ja tassisin kaldale.
L54 ja 1.43 kg.
Esimene merikas.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, STF, raulj, axon
Info
16. august 2017 23.02 #9330 Lumetaat
Tere kõigile, kes seda loevad.
Juhtus nii, et minu landikarp ulbib mööda Põltsamaa jõge Tartu poole. Just ulbib, kuna olin vee peal mitte kaldal. Kahjuks kahtlen, et see Tartu jõuab. Seega, kui keegi peaks Põltsul ulpivat, rohu sisse- või rämpsu taha takerdunud landikarpi leidma, siis andku sellest teada. Teavituskanali valik on leidja vaba voli valida. Oluline on, et sõnum minuni jõuaks. Infoks veel nii palju, et teekond Tartu poole algas landikarbil (koos vobleritega) natuke maad Oostriku jõe suudmest ülesvoolu.

Tänana tähelepanu eest!

Kes tahab kaastunde avaldust esitada, andku märku, saadan konto numbri :)