Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2017

More
6 years 7 months ago #9331 by Getto
Replied by Getto on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Üks küsimus, keegi siin fluoro lipsu ka kasutab forellipüügil? Kui ja siis kuidas seote kas otse nöörile või läheb nööri ja lipsu vahele pisike pöörel?

Parimat.
Attachments:
More
6 years 7 months ago #9332 by Lumetaat
Replied by Lumetaat on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Räägitakse, et kasutatakse. Mina ei kasuta ja paraku ei oma statistikat lipsu efektiivsusest. Kuidas seda siduda on siduja enda fantaasia. Kas otse liin liiniga või vahetükiga (spets rõngas või väike pööra) või aas aasaga ühendus. Ainus millele tuleb tähelepanu pöörata, on see, et pööraga otsarõngast ära ei lõhuks. Et see vahetükk ei liiguks rõngastest läbi. Seega kui kasutad visketehnikaks lühikest 10-15 cm pikkust üle ridvaotsa ulatuvat nööri/tamiili juppi, siis unusta kohe rauast vahetükid ära.

More
6 years 7 months ago #9333 by Karlil
Replied by Karlil on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Ma ei ole jõeka puhul seda kasutanud, aga ahvena puhul olen sidunud umbes ridva pikkuse jagu fluorot otsa.
Enamasti kasutan Blood knot'i selle ühenduse tegemiseks, jääb kõige ühtlasem, aga on tiba tüütu põlve otsas teha. Natukene lihtsam variant on Albright, aga seal võib tekkida olukord, kus nöör on liiga libe ja sõlm ei taha korralikult pidama jääda. Kõige väiksem sõlm, mida kasutanud olen on Surgeons knot. Seda on ehk jõe ääres kõige lihtsam teha, aga ei oska öelda, kuidas ta rõngastes hõõrdumisele vastu peab. Viimase sõlme puhul ei soovitata väga suurt läbimõõtude erinevust fluoro ja nööri vahel.
More
6 years 7 months ago - 6 years 7 months ago #9334 by Evil
Replied by Evil on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Miks te oma elu nii keeruliseks teete. Paljud püüavad trossiga ja saavad ka kõvasti kolle.
Keegi oli oma kanuu ühe Kesk-Eesti jõe äärde unustanud. Viige ära, hirmutab kalad ära.:)
Ma süüdistan seda kanuud selles, et täna kala ei saanud.
Attachments:
Last edit: 6 years 7 months ago by Evil.
More
6 years 7 months ago #9335 by karlan
Replied by karlan on topic Jõeforelli hooaeg 2017
ma nüüdkseks 2 hooaega fluoro lipsu kasutanud, seon ca 30cm lipsu otse nöörile (varem tamiilile) klassikalise blood knotiga. Varem tamiiliga püüdes poole hooaja peale ca 20 leechi haugile jäi, peale floro kasutust mõnest peibutisest ainult ilma jäänud, muidugi vähem kontakte ka haugiga olnud, kuid siiski vahe märgatav.
More
6 years 7 months ago - 6 years 7 months ago #9336 by Urmps
Replied by Urmps on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Jõudu!

Häda selline, et juba mitmendat korda kui püügil olen, siis julgelt väites 80% forkadest lihtsalt tonksab või lööb lanti ja ujub minema ja kui võtab, siis ei jää otsa.
Eile käisin, sain 2 hauginolki ja mõlemal oli lant kurgus. Forellidega aga sama jama. Ka ühe päris suure elukaga. Selline laks käis et tõmbas vända käest ära, aga see oli ka kõik. Nägin ainult kuidas suur keeris ja laine veepeale tulid.
Milles võib häda olla? Kas konks nüri, landi värv vale, et ei taha söögina võtta, vaid ajab minema või landi kuju? Püüan Blue Fox Minnow Super Vibraxiga. Landi värvus on kanapasa tooni.
Tänud
Last edit: 6 years 7 months ago by Urmps.
The following user(s) said Thank You: Tallakulutaja, Foreman
Time to create page: 0.130 seconds
Powered by Kunena Forum