Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Mikrojigi - uus ja moodne püügiviis!

More
6 years 9 months ago #9267 by STF

hannes wrote: Lisan siia ka Raiko antud ülilihtsa kuid ülimaitsva retsepti:
puhastad ahvenad ära, paned neile kõhtu võid, soola, pipart ja tilli (ma panin veel ka natuke sidrunimahla) ning viskad otse grilli peale, kuniks naha kergelt pruuniks tõmbab. :fish2:


Läheb teemast välja, aga saabus nostalgialaks ja refleksid hakkasid tööle. Kunagi ammu sai Kassaris landiga suuri ahvenaid püütud, töötas nii Abu Tobyd kui ka väiksemad haugiplekid. Kalad olid enamasti poolekilosed pätsid. Retsept oli sama, aga ahvena kõhtu läks ka roheline sibul. Kala kõht sai hambatikuga kinni pandud ja kalad ise ajasin pikuti šašlõkivarda otsa. Elu parimad ahvenad, lapsed meenutavad tänaseni.
More
6 years 9 months ago #9268 by Vertu
Miks sa Hannes kohe 1,2g pea 5g vastu vahetasid? 3g ei proovinud? Oleks äkki püüda olnud kiire ja võtt ka hea.

More
6 years 9 months ago #9269 by hannes

Vertu wrote: Miks sa Hannes kohe 1,2g pea 5g vastu vahetasid? 3g ei proovinud? Oleks äkki püüda olnud kiire ja võtt ka hea.


Oleks tõesti pidanud 3g võtma, algselt tundus lihtsalt 5g sügavuse poolest sobivam. Jäin selle 5-se peaga edasi nikerdama, proovisin erinevaid lutte ja liikusin paadiga natuke ringi. Siis läksin üldse drop-shoti peale üle.
More
6 years 6 months ago - 6 years 6 months ago #9572 by hannes
Natuke fotosid viimastest mikrojigitamisest. Paar viimast käiku on kõik nagu ühe vitsaga löödud: kalad tüdivad ühest landist kiiresti ära ja kogu aeg pead midagi uut pakkuma. Paremini on kaubaks läinud kalakujulised jigid, sirpsabad olid ahvenariigis popid rohkem kesksuvel. Drop Shot on viimased korrad väga hästi töötanud, rakendatud Bait Breath pisikeste kalajigidega.

Ahvenapüük on äge :fish2:









Last edit: 6 years 6 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: STF, Karlil, Mart1n, raulj, axon
More
6 years 6 months ago #9573 by Andres1984
Kusjuures kohtades, kus mina püüan, on kalakujuline jigi alati miskipärast paremini toiminud kui sirpsabad. Olen täheldanud, et mida pikem ja paremini mängiv saba, seda korralikum võtt. Kas dropshotisid jõel, või mõnel järvel? Olen ise ka dropshotinud, kuid see on üsna igav ja passiivne tegevus minu jaoks, kuna tavalise jigiga jõuan ma selle aja jooksul palju suurema ala läbi püüda. Suurtel järvedel trollin mikrojigiga seni, kuni leian ahvena parve ülesse ja siis saan neid ühest august tavaliselt hulgem. Dropshotiga mängitan ma jigit üsna väiksel alal ja peamiselt vaid põhja kohal, ning saagid on olnud väiksemad. Samas võimalik, et ma ei tea kõiki nõkse ja nippe, mida dropshotides kasutada on võimalik. Hannes, kas mängitad dropshotides jigit põhja kohal väiksel territooriumil, või kasutad veel mingeid huvitavaid lahendusi?
More
6 years 6 months ago - 6 years 6 months ago #9576 by hannes

Andres1984 wrote: Kas dropshotisid jõel, või mõnel järvel?

Toimetasin järve peal.

Andres1984 wrote: Dropshotiga mängitan ma jigit üsna väiksel alal ja peamiselt vaid põhja kohal, ning saagid on olnud väiksemad. Samas võimalik, et ma ei tea kõiki nõkse ja nippe, mida dropshotides kasutada on võimalik. Hannes, kas mängitad dropshotides jigit põhja kohal väiksel territooriumil, või kasutad veel mingeid huvitavaid lahendusi?


Kasutan kõige klassikalisemat Drop Shot'i rakendust. Püüan sellise järve peal, kus ahven on alati kindlates paikades (konkreetsel järvel ca 3-4 koha peal ja liigub selle paiga perimeetri ulatuses pidevalt ringi). 3g mikrojigiga pean seetõttu liikuma pidevalt kala sabas, sest kala liigub tihti viskeulatusest välja. Drop Shot teeb elu mugavamaks - 7 või 10 g tinaga saan kaugemale lajatada ja ei pea paadiga nii palju manageerima. Seega minul on pigem vastupidi - Drop Shotiga saan suurema ala läbi püüda.

Eks palju sõltub konkreetsest veekogust, erinevaid lähenemisi on ilmselt päris palju. Näiteks mikrojigiga trollimisest kuulen esimest korda, peaks ka proovima :)

Muideks, kindlasti võib siin olla kalamehi, kes on mõelnud, miks on Drop Shoti tinadel aas sellise kujuga:



See on selleks, et kinnitada tina sõlmevabalt - liin lihtsalt surutakse jõuga aasa sisse:



Kui nüüd on vaja landi kõrgust põhjast regullida, on see väga lihtne: tina liigutamine liini peal käib väga kiiresti ja selle tulemusena muutub kohe ka landi kõrgust veepõhjast.

Attachments:
Last edit: 6 years 6 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: raulj
Time to create page: 0.151 seconds
Powered by Kunena Forum