Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Püüa ja Vabasta (Loosimine)

More
8 years 1 day ago - 8 years 1 day ago #8092 by Pkillar
Replied by Pkillar on topic Püüa ja Vabasta
Eks see koduleht on erineva info edastamiseks, mis puudutab harrastuskalastust ja CR. Harrastuskalastajad saavad harrastada ka võistlustel osalemist ja selle kohta infot sealt.
Loogiliselt mõeldes tuleks terve koduleht kinni panna, sest see soodustab kalapüüki.
Või näiteks on kodulehel olemas Harrastuspüügiõiguse ostmise võimalus. Kas ma peaks selle ära kustutama, sest see on mõeldud inimestele, kes plaanivad minna kala püüdma?
Ma saan aru mida sa sa mõtled, aga kui hakkaks igasse teemasse sügavamalt mõtlema, siis on kõik on seotud kalapüügiga ja mitte tagasi laskmisega. Lõpuks poleks mul kodulehele enam midagi panna. Eks iga inimene ise otsustab. Päeva lõpuks me ei sunni ju kellegile midagi peale ja ei hakka ka kindlasti keelama.
Last edit: 8 years 1 day ago by Pkillar.
More
8 years 14 hours ago #8095 by Hein
Replied by Hein on topic Püüa ja Vabasta
Eks ta ole jah, et (enamasti) peab püüdja vabastamise juurde jõudma - alustatakse enamasti ikka ju püügiga selle pärast, et kala meeldib (süüa). Vähe on (ma üht tean) selliseid kalastajaid, kes üldse kala ei söö.
Nii et laseme inimestel ikka enda kaladest isu täis saada ja siis ehk hakatakse ka möödukamalt kala koju tooma. Kui just süües isu väga suureks ei kasva...

More
8 years 8 hours ago #8098 by Svennu
Replied by Svennu on topic Püüa ja Vabasta
Kuidagi logisevad need asjad Teil. Järgmiseks hakkate oma kodukal hiina võrke müüma? Kui Teie lehekülg on kalapüüki üleüldiselt puudutav, siis peaks selle aadress ehk miskit muud olema? Näiteks kõikkooskalale.ee vms. Hetkel siiski netilehe pealkirjast ja põhilisest ideest lähtudes võiks selle sisu rohkem kontsentreeritum olla. Võistlused ja CR ei käi justkui kokku.
Aga see on minu arvamus ja antud kriitika on antud heas usus, et siit miskit õpite. Ja ega minu arvamus ei pruugi üldsuse omaga ühtida, niiet võib-olla ongi vägev, kui püüajavabasta lehelt saab õppida kala fileerimist, osta hiina võrke ja registreeruda erinevatele võistlustele...
Edu!
The following user(s) said Thank You: sven862
More
8 years 8 hours ago #8099 by sven862
Replied by sven862 on topic Püüa ja Vabasta
Vb tulevikus plaan netipood avada vms....CR lihtsalt vahend, et koguda kasutajaid ja kõik läheb loosi, et jõuda eesmärgini. Tavaline praktika :)
Palju loogilisem oleks propageerida või korraldada võistlusi, kus kalad vabastatakse.
"Erineva info edastamiseks" on päris palju lehti juba olemas.
More
7 years 11 months ago #8103 by Pkillar
Replied by Pkillar on topic Püüa ja Vabasta
Aitäh väga heade soovituste eest!

Tegelt tundus endale samuti peale pikka mõtlemist, et see võistluste alateema ei sobi kodulehe. Ma võtsin selle maha. Ma lisasin videosi, kuidas kala konksust hoida, pildistada ja vabastada.

Tulevikus ongi plaanis korraldada võistluseid, kus tuleb lasta kõik kalad tagasi. Aga selline asi tuleb korralikult ette planeerida. Kõige raskem on kalade kaalumine kiiresti ja et seda saaks kuidagi hiljem tõestada. Oleme mõelnud näiteks video või pildi tegemine. Teine mõte oli, et kohtunikud oleks paadiga ja sõidaks kiiresti sinu juurde, kui kala käes. Siis peaks kindlasti olema neid vähemalt 2-3tk, kes koguaeg oleks valmis. Oleneb muidugi palju võistlejaid on.
Teil on kindlasti midagi juurde lisada.... kindlasti ootan veel soovitusi, kuidas kodulehte paremaks teha !
More
7 years 11 months ago #8105 by Vertu
Replied by Vertu on topic Püüa ja Vabasta
Paljukiidetud välismaal korralatakse ju forellipüügi võistlusi. Kaldalt püük, iga võistleja kohta kohtunik kes fikseerib tabatud kala. Videosid vaadates mulje jääb et pikkus ja kaal polegi oluline, loeb tabatud forellide arv. Seda annaks ju küll korraldada. Loe jõeka teemat, seal isegi ära mainitud üks popp mõnusalt lagedate kallastega tipptasemel jõeke. :cheer: Selline võistlus promoks C&R elustiili nii et vähe pole.
Time to create page: 0.234 seconds
Powered by Kunena Forum