Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 8

More
9 years 9 months ago - 9 years 4 months ago #5235 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 8
Lõppeval nädalal olen teinud neli jalautuskäiku kolmel kodukandi nirel. Kala pole kotti saanud, aga lohutan end sellega, et peasiht oli toruliitside ja nublakate (vt eespool) katsetamine. Töötavad! Eriti meeldivad mulle nublakad. Ja juhtunud on muudki. Esmaspäeva õhtul jäin hilja peale. Hämaruses kuulsin kalda ääres ragistamist, mõtlesin et tore, saab teise kalamehega juttu ajada. Kui lähemale jõudsin, hakkas see teine kalamees tegema koledat mörinat ja puhus ähvardava pahinaga ninasõõrmetest õhku. Hein oli kõrge ja võsa tihe, nii et mina teda ei näinud. Õnneks tegi ta varsti raginal minekut. Algul mõtlesin, et mõni eksinud pull, aga teda ma oleks näinud. Karu ta vist ka polnud (karud teevad mõmm-mõmm, eks ole), ju ta oli metsseakult. Püüdsin edasi ja sain halli toruliitsiga veel ühe väikse forelli, siis tekkis lootusetu sasi ja läksin ära koju. Tee peal tegin ise kõva häält, et enam keegi ei üllataks. Kolmapäeva õhtul tuli hoovihma, läksin oma vikerforellikohta. Ei ühtki võttu. Ühes lubavas kohas sättisin end kõrge kalda peale heasse viskeasendisse, toetasin põlvega ümarale puunotile ja küünitasin ettepoole, et teha pikk vise allavoolu. Samal hetkel hakkas puunott veerema, ja mina maandusin üsna ebaelegantse saltoga jõkke. Enam-vähem kuivaks jäi vaid müts. Telefoni koha pealt ma parem vaikin, juba teine sel kuul. Prillid leidsin õnneks jõe põhjast üles, vett oli alla puusa. Väänasin riided kuivaks ja puhtalt jonni pärast läksin teise jõe äärde. Pika vantsimise peale paar togimist ja siis üks korralik võtt. Ilus kala, kena küünal, nägemist! Võttis puna-musta nublakat. Eile õhtul sabistas jälle kena forellivihma. Läksin küla taha oja äärde. Kaks tundi möödus võtuta, ka neis paigus, kus ma möödunud suvel pea kunagi kalata ei jäänud. Aga nägin rebast. Kahlasin madalas vees ülesvoolu ja jõudsin talle umbes viie meetri kaugusele. Mõlemad ehmatasime. Hakkasin juba mõtlema, et vist on targem jahimeheks hakata, kala nii kui nii ei saa. Aga siis hakkas juhtuma. Üks kena forell läks ära nublaka otsast, teine sülitas välja Mepps Black Fury, kolmas napsas nublakat, mis jäi pärast viset üle oksa vee kohale rippu. Mängitasin seda naljaviluks – ja siis käis mauh!!! Kahjuks ei jäänud otsa. Pöördusin tagasi ja tegin veel ühe viske piki rohukanalit. Jõuline võtt, järgnes kõva rapsimine, siis hakkas forell ennast rullima. Hoidsin ridvaga pinget, aga hetk hiljem tilpnes vee kohal lõtv tamiil. Forell oli läinud koos nublakaga (triibuline puna-must, sinise sabasulega). Säh sulle Shimano Technium 0,20. Sõlm oli äsja uuendatud. Ilmselt haakis kala tamiili konksukida taha ja sellest piisas.
Last edit: 9 years 4 months ago by STF.
More
9 years 9 months ago #5236 by Meelis365
Replied by Meelis365 on topic Jõeforell vol. 8
Tere ka minu poolt üle pika aja. Minu harv viimase aja postitamine pole seotud sellega, et mind enam elavate nimekirjas pole ja ka mitte sellega, et ma kalal käinud pole. Lihtsalt viimased käigud on väga sündmustevaesed olnud. Ei teagi kas asi selles, et olen põhiliselt leeche katsetanud ja nendega püüda
ei oska või olen lihtsalt vales kohas või valel ajal ja vales kohas või lihtsalt valel ajal käinud. Või siis kõike seda korraga. Mõned kontaktid ja mõned rabamised olen saanud ja sellega on ka asi piirdunud - isegi ühtki võitlust pole olnud kuni eilse õhtuni, kui otsustasin leechid mõneks ajaks üldse koju jätta ja jällegi landile aega anda.
Igatahes eile oli võrreldes viimaste käikudega ikka väga meeleolukas õhtu. Rutakalt ütlen ette, et koju tõin ebatavilse koguse kalu - lausa 2 tükki! Tunnistan ausalt, et teise oleksin tagasi lasknud, kui ma kahva kaasas kannaksin. See kala oli lihtsalt arust ära. Ma ei tea, kas konks oli tal kuskil närvikohas või milles asi aga kala lihtsalt ei rahunenudki ära - küünlaid tegi ligi kümmekond, algul tantsis veest väljas rohkem kui vee all, siis sai aru, et vees on ikkagi parem ja hoidis end põhja ligi. Otsis vist roikaid, mida minu õnneks seal ei olnud. Umbes viies katse teda rahulikult kõhu alt kaldale tõsta luhtus selliselt, et kala sööstis jälle 10m eemale heintesse ja kuna kuuendal katsel nägin, et voobleri kuuest kidast on vaid üks veel kinni, otsustasin tema turjast haarata aga kuna kala saputas jätkuvalt jõuliselt edasi siis olin sunnitud instiktiivselt näpud suruma läbi lõpustekaante lõpustesse. Verd tuli lahinal ja mõtlesin endamisi, et mis siis ikka. Tuleb hakata ikkagi kahva kaasas vedama, sest mina ei oska suuremat kala vigastamata veest välja saada. Kahvaga oleks ta esimesel katsel välja saanud, kaldal konksud suust harutanud, koos kahvaga väikese kaalumise teinud ja kala tagasi lasknud, hiljem kahva eraldi kaalunud ja olekski ilus pilt koos numbrilise näitajaga seinal.
Tagantjärgi selgus, et ilusat pilti ka ei saanud, kuna õues oli hämar ja keskpärane telefon ilma välguta jättis pildile udukogu ja välguga kalast head pilti ma teha ei oska. Tuleb vist "caddy" kaasa võtta omale, nagu proffigolfaritel - tassivad keppe kaasas. Ma siis laseks kahva, korralikku fotokat, ehk väikest õhtusööki ja muud sellist harva vajalikku nodi kaasas tassida. Ei tea ainult kust selliseid vabatahtlikke leida?
Lisan siiski ka mõlemast kalast pildid. Kindlasti need parima loodusfoto auhinnale ei kandideeri aga mälestuseks kõlbavad küll.






Esimene kala kogupikkusega 45cm ja kaaluga 1115gr ning teine kala kogupikkusega 51cm ja kaaluga täpselt 1600gr.

Tagasi õnnestus lasta ka 2 täpselt mõõdus kala ja ühe veidi pisema. Lisaks läks üks vähemalt samaväärne sellele suuremale ka otsast. Loodetavasti jõuab sügisel ka kudema, et neid iludusi meie vetes ka tulevikus oleks.
Attachments:

More
9 years 9 months ago #5238 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforell vol. 8
Kalad ju ilusad ja müts maha kui selliseid tagasi soovid lasta.Aga kui juba eelnevalt häälestatud CR-ile,siis polegi ju vaja kala nii raudsesse haardesse võtta.Ujuta rohkem,lõpuks võtad nagu sülekoera ,eemaldad konksu ja vabastad.Ja kui selle ujutamise käigus pääseb,siis ju pole vahet,CR ikkagi.
More
9 years 9 months ago #5240 by Meelis365
Replied by Meelis365 on topic Jõeforell vol. 8
Nojah, eks selle asjaga täpselt nii ju ole, nagu keegi seda siin kunagi väga hästi kirjeldas (või olid sa ise see mees?)
Et missellest, et plaan tagasi lasta, on mingi ürgne vajadus ikkagi kala enne kaldale saada ja siis ta vette tagasi lasta. Raske nagu kirjeldadagi aga millegipärast nii on. Võibolla aastatega see muutub ja oskan ka hea võitluse, kuid lõpuks otsast läinud kalast samapalju rõõmu tunda, kui kaldale tõmmatud kalast.
More
9 years 9 months ago #5244 by OM
Replied by OM on topic Jõeforell vol. 8
Õhtust kõigile!

Kui olin rääkinud inimesele, kes minusse selle forellipisiku süstis ja kes on mind igale poole kaasa võtnud ja huvitavaid, jõgesid, lõike ja kohtasid näidanud, et ma leidsin huvitava jõe ja sain sealt siis L49 kala, siis kiirelt jõudis jutt sinnamaani, et leppisime kokku aja ja koha ning seadsime sammud selle jõe äärde. Õhtul sai siis varustus korda sätitud, lantide kolmikud, mis olid laiali nagu lohakate naisterahvaste jalad välja vahetatud, sai mindud ärevus hinges voodisse lootes, et see unigi võiks silma tulla ja forellimõtted ööks peast viia, et puhanuna hommikule vastu minna. Hops ja oligi hommik, kiirelt hommikusöök kõhtu ja jõe äärde. Püük algas orienteeruvalt 07.30 hommikul sellel samal kurikuulsal "pasteedijõel", hiilisime siis vargsi mööda kallast, et mitte oma jalgu varem minu poolt maha jäätud pasteedi sisse mitte juhatada ja, et ikka kala oma peidupaikadest jalga ei laseks. Püüdsime meetreid sada, kaks sada ja kolm sada aga täielik vaikus, vahetasime lante, kõik uhkemad vooblerid ja pöörlevad said oma minutid, kümned landilõksuga rõõmsalt läbi tuule spinningunööri otsas lennata, kuid kala ei näidanud mitte mingisugust huvi. Vaatasin suurte imestunud silmadega oma landikarpi ja seal ta oli, uhiuus, veel vees käimata kalaportaali e-poe leech nr 19. Jõgi läks sügavamaks ja oli palju ilusaid sügavaid auke. Pommitasin järjekindlalt ühte hästi sügavat auku, vise, meeter edasi, vise meeter edasi jne, püügikaaslane kohe minu paremal käel ja korraga ujus august ilus kala minu leeche järele täpselt meie nina ees, keeras siis rahulikult otsa ümber ja ujus auku tagasi, tegin kohe sinna uue viske ja kala rabas leeche, hakkas mõnus sõit ja siduri kärin üles- ja allavoolu, kala otsis kõiksugu peidupaikasid, kuid suutsin teda kuidagi nendest eemale hoida, lõpuks üritasin kala siis püügikaaslase ette juhatada, et tema selle kala saaks veest välja tõsta, katse 1, kui käed vastu kala läksid siis tema süstis minema nagu twin turbo bemar kuival betoonil, katse 2 ja kõik läks täpselt samuti. Kala meeletult otsis peidupaika ja keerutas ümber minu, pea kohal olid oksad, millesse vahel ritv takerdus, vajusin jõe keskel olevasse mudasse ja kala väänas mu rulli ja kõveraks, kägarasse kokku nagu cheetos twist krõpsu

kala oli mulle nii lähedal, proovisin ta nööri abil endale küljelt ette tuua, et ta välja tõsta aga pidin lausuma ääretult koleda roppuse, mis kahjuks käib forellipüügiga käsikäes, see hirmus neljatäheline sõna LÄKS! Kala oli varem saadud L49 sarnane, kui mitte suurem, kindlasti ilusama välimuse ja imeilusa täpiga. Mõnus värin oli sees nagu eelneval korral, kui suuremaid taimelehti silmadega otsisin, olukord erinev aga värin suht sama :woohoo: Jätsin suitsetamise suht ammu maha, püügikaaslane küsis, et äkki närvide rahustamiseks läheb üks, ei jäänud palju puudu....
Läksime siis püügiga peale tema tehtud suitsu, omavahelist muljetamist, ahhetamist ja ohetamist edasi, mõlemal vapralt leeched otsas, kuid jõgi oli suhteliselt vaikne, olin päris pikalt leechega püüdnud ja vahetasin selle voobleri vastu, mida tegi ka tema. Jõgi muutus ja läks jälle huvitavamaks, tuli üks ilus koht, tema viskas ja tema lant jäi risu külge kinni ja ta ütles mulle, et nojah viska ise siia ja võta see mõõdukala välja ja ühtlasi ka kuuspakk, nimelt meil selline diil, et esimese mõõdukala väljatõmbaja saab teiselt kuuspaki. Oli huvitav koht, mitte kõige sügavam aga risti rästi väiksemaid ronte täis, päike paistis ilusasti sellele kohale ja kõike oli selgelt näha aga kala polnud kusagil, esimene minu vise ja rondi alt rabas kala vooblerit, sööstes kohe järgnevate rontide alt läbi kus oli ka kaaslase voobler kinni, rahu säilitades suutsin kala sealt välja juhatada ja kiirelt kaldale tõsta.

Kala L42 ja 850g, töö tegi ära taaskord sama voobler 21th pontooni crackjack

Järgmise kurvi peal taaskord püügikaaslase lant kinni ja tegin viske ja oligi kala otsas, sain ta ilusasti kaldale, umbes 25-30cm ja kala läks rõõmsalt edasi ujuma, järgmise kurvi peal juhtus järgnev, vise, minu sõnad: Tuli, võttis, otsas, läks, see tuli kuidagi nii ühtlaselt ja monotoonselt kahe või kolme sekundi jooksul, et hakkasime lihtsalt laginal naerma.
Mingi aeg hiljem, tegin viske kärestikulisemasse kohta ja kala otsas, väga ilus kala oli, ta kihutas meeletult üles- ja allavoolu, vaevu nägin teda ja oma teed ta läkski.
Õnnestus veel kaldale meelitada L40, 740g kala, taaskord crackjackiga.

Püük läks vapralt edasi, kontakte kalaga oli väga palju, nii suured, kui väikesed, nii forellid, ahvenad, kui haugid. Kaldal käis vähemalt 10 ahvenat, püügikaaslane võttis välja ka mõõdus haugi, mille andsime väikesele külapoisile, kes oli tulnud kodu kõrvale õngitsema, poiss oli väga rõõmus kala üle. Püügikaaslasel õnnestus kaldale tuua 6 kala, kes kõik kahjuks olid 30+/-. Peale kalamehehirmutise

nägemist ei olnud see vise enam see ja hirm sundis kogu aeg üle õla vaatama :woohoo: ning tõmbasime püügipäevale joone alla. Kokku 7,5km 12 tunniga, äärmiselt mõnus, võttude ja kalarohke päev oli!
Jõudu ja jaksu kõigile!!! :)
More
9 years 9 months ago #5247 by hannes
Replied by hannes on topic Jõeforell vol. 8

OM wrote: Püük algas orienteeruvalt 07.30 hommikul sellel samal kurikuulsal "pasteedijõel"


Nii need jõed nimed saavatki. Nagu kunagi "tsemendikas" ja "õõtsuvate kallastega..." :)

Aga muidu äge tripp teil ja ilmekas fotomaterjal :) (Y)
Time to create page: 0.223 seconds
Powered by Kunena Forum