Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Tuule suund

More
12 years 9 months ago #139 by Raido22
Tuule suund was created by Raido22
Kas ja kui palju järgite tuule suunda kalaleminekul? Millise tuulega teil kõige rohkem õnne on olnud ja millisega kõige rohkem nulliks jäädud?

Olen aru saanud, et kirde- ja idatuul pidavat kalal suu täiesti lukku tõmbama. Kas seda võib võtta tõena või pigem mingi müüt?


Homseks lubab Solunar, et võtuaktiivsus on väga hea, aga tuul on kõikse aeg idast :(
More
12 years 9 months ago #141 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Tuule suund
Suured gurud (kalajuhan nt) väidavad kasari kohta, et idakaared halvad pidavat olema... Sama räägivad ka mõned merikagurud...

Oma tagasihoidlik pagas ütleb, et asi on vist üsna suvaline. Tuule suund on vaid üks paljudest faktoritest. OK, tuul idast, aga kas 1-3 meetrit sekundis või 12-17 meetrit sekundis? Kas on 30 kraadi või 15 kraadi (nt juulis), kas on pilves või täitsa pilvitu, vihma tibutab või ladistab? jne. Tähendab, asjaolusid on palju. Veel üks erinevus: jõed vs järved. Haugipüügil mul enamik suuremaid saake olnud allatuule kaldas. Kui kaldad on oma struktuurilt võrdsed, siis lihtsalt ida või läänetuulega toimub püük erineva kalda lähedalt, saaki see ei mõjuta. Jõgedes on aga olukord selline (looduslikes, mitte kanaliks tõmmatud jõgedes), et vahet pole mis suunas on tuul, on lõike, kus tuul puhub otse vastu, otse selja tagant või mõlemalt küljelt. Ei usu, et kala nüüd sellepärast väga oma toimetusi piirab. Õhurõhu muutumine on minu arvates olulisem, samuti pilvisus.

IMHO

More
12 years 9 months ago #145 by Eufoorik
Replied by Eufoorik on topic Vastus: Tuule suund
Kala guru ütles aga mulle, et kui tuul on näe vot sealt metsatuka tagant siis kala ää looda. Nii ka on olnud, loodest puhuva tuulega ei mõhkugi
More
12 years 9 months ago #146 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Tuule suund
tea... merel pole loodetuulel küll midagist häda, merikajahil vähemalt. Sügisesed haugirallid kah valdavalt läänekaarte tuultega (sh loodetuulega) tehtud, ja edukalt isegi...
More
12 years 9 months ago #149 by hannes
Replied by hannes on topic Vastus: Tuule suund
Ma olen tuule suuna suhtes üsna hellaks muutunud. Seda just ida ja kirdega. Asi puhtalt statistikas:
on kindlaid veekogusid (põhiliselt järved), kus olen käinud suhteliselt palju kordi ning just ida või kirdega on saagid viletsad või olen nullitanud.

Kui tuled tühja kotiga koju, hakkad ju kehvadele saakidele põhjendust otsima ja kuna idakaarte tuulte maine pole kalameeste seas just kiita, jäävad need süüdistamisel esimesena ette. Samas pole loomulikult ka välistatud, et nendel nullitamispäevadel hoopis teised tegurid võttu mõjutasid...
More
11 years 8 months ago - 11 years 8 months ago #2688 by hannes
Replied by hannes on topic Vastus: Tuule suund
Kui kalamehel nutitelefon koju jääb, siis ilma saab paljuski ennustada ka looduse märkide järgi.

Siin mõningad nõuanded: www.kalaportaal.ee/nippe-ilmaennustamiseks
Last edit: 11 years 8 months ago by hannes.
Time to create page: 0.214 seconds
Powered by Kunena Forum