Foorum

heart Luts

Info
25. oktoober 2011 03.57 - 29. aprill 2012 09.26 #1037 DJ JoYsTiK
Nii.. kuna minu meelest lutsu püük peagi algamas siis ootaks selle kala kohta soovitusi ja ettepanekuid.
Nii palju kui lugend olen siis püütakse tonkaga ja söödaks kas siis viidikas, särje tükid või vihma ussi pundar. Püütakse ka männaga, ehk keegi oskab selle sõna mulle lahti seletada? Ja enamus lutsu püüki toimub öösel? Mis kell see öösel on? Nii palju kui aru saanud olen siis pidavat nii olema, et kui kude aeg siis ema kala pidi mööda maad patsutama sabaga ja isased pidid siis tormama hakkama, kui saad sellele kanalille/teele pihta või lähedusse siis pidavat lutsu tulema nagu muda, kui aga emme kala välja kisud siis pidavat lutsu püük nagu peoga pühitud olema.
Info
25. oktoober 2011 15.59 #1039 aapua
Teeme nii, et selle männa vätgi unustame ära, eks? Keelatud meil. Kudeajal püüda on ebaeetiline, aga lutsu tragitakse kudeajal kõvasti. Öäkk...

Tonkaga, otsa ööuss ja ussipundar, või mingi kala tükk. Maks, krevett jm käib mõnikord kah. Öö hakkab siis, kui on pime. Tegelikult novembris juba viiest alates võib saada. Esimene võtulaine mul reeglina kuskil seitsme-kaheksa ajl käinud. Üksikud tilkumised on muidugi suvalisel ajal.

Tuumateadus see püük ei ole, nagu emajõest latikat. Tonka likku, kelluke ja valguspulk külge ja siis istud mugavalt oma tooli ja tukud niikaua, kuni kellukese tilin sind üles ajab. Püüda saab jää tulekuni, siis edasi juba kandva jää peal.
Info
25. oktoober 2011 17.43 #1040 DJ JoYsTiK
Ei ma sain aru, et männa keelatud jah.. lihtsalt uurisin elu, mis ta üldse kujutab endast. Millal tollel see kudeaeg siis on kah??
Ja kus kandis seda lutsu leida võib kah? Kas tahab miskit eelsöötmist või midagi peaks veel silmas pidama? 7-8 aeg sa pead siis silmas 19.00-20.00??
Info
25. oktoober 2011 22.08 - 25. oktoober 2011 22.10 #1041 aapua
19.00-20.00 jah. Koeb ta jaanuaris. Parimad püügikohad on Kasari + Vigala jõgi ja Peipsi. Söötmisega tegemist teha ei tule, loodad lihtsalt, et satud liikuva kala peale. Silmas pidada seda, et taevas oleks pilves, kui kuu on väljas, on targem koju jääda. Mida tormisem ja vastikum ilm, seda parem. Püüda võib kuni hommikuni välja.
Info
26. oktoober 2011 03.50 #1042 DJ JoYsTiK
Kasari ja vigala jõgi sobivad nagu rusikas silma auku. Küsimus siis järgmine: kas siis pigem jõe alamjooks või keskjooks või sobib ka päris jõe algus? Ma ise mõtlesin ka, et suht väike tõenäosus, et keila jões lutsu on, kuna joast kala üles ei tule. Ja ma tavaliselt olen püüdnud miski 5-10km enne juga. Kus kandi mees oled aapua? Ehk saab koos miskit orgunnida. Kas praegu juba on mõistlik püüdmas käia lutsu poissi?
Info
26. oktoober 2011 05.45 - 26. oktoober 2011 05.45 #1043 aapua
Mina ise tallinnast. Kusjuures järgmine nädal vist proovile sõidan. Vesi on veel pisut soe, kui 4-5 ja alla kraadi, hakkab looma. Pisikest kohalikku lutsu ikka saab, aga mereluts veel jões ei ole, üksikud erandid välja arvata. Põhiline püügimaa on Kasaril Vigala suudmest Haapsalu mnt sillani, sealt allapoole algab looduskaitseala ja seal on püük keelatud. Vigalal püütakse suubumisest Kasarisse kuni Velise suudmeni. Aastat kaks tagasi saadi ülisuur luts Kasari keskjooksult, aga see on erand. Nimetatud lõikudelt saab aga lutsu korralikult ja stabiilselt. Mul on endal käikudega see lugu, et tihti käib asi spontaanselt, kui tekib võimalus. 555 525 725 on kontakt, kui plaanin minna, pole kompanjoni vastu midagi.
Info
26. oktoober 2011 17.15 #1046 hannes
Käsiraamatust võib leida ka artikli, milles on libedast kalast natuke juttu. Varsti on sellele järge oodata.

Kui lutsupüügiks läheb, kõlistage mulle ka - kui mahti, löön kampa.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: DJ JoYsTiK
Info
28. oktoober 2011 20.36 #1053 kaups
Kui ise lutsul käisin, soovitati püüda samast veekogust saadud (Kasari j) kala tükiga. Ja see ilmavärk paistab olevat õige, sest siis kui ilm ilusuam oli, nullitasime aga järgmine päev kehva ilmaga saime kamba peale kaks lutsu.
Info
30. oktoober 2011 13.07 #1073 hannes
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: DJ JoYsTiK
Info
03. november 2011 09.40 #1096 jass
sel hooajal korra juba käidud,jäime nupuks
Info
05. november 2011 18.48 #1111 DJ JoYsTiK
Niih sai siis käidud kasaril proovimas eile öösel. Kella 21.00 jõudsime kohapeale ja lõkke üles. Muidugi sain ringi seigeldud seal, et õiged kohad üles leida ja jõele ligi saada aga lõpuks sai see teeots leitud. Tee kui nii sugune kiita pole aga ajas asja ära kui hoog sees oli :D Nokkimist oli pidevalt nii iga tunni pooleteist tagant käidi torkimas. Halb oli see, et pimedas kohale jõudsime ja ei näind kuhu visata, et kus need kõrgemad koha jne. Ommikul sisi vaatasime, et suht jama koht oli ja edasi paar kohta oli kena platsike ja meie seiklesim kuskil pilliroo vahel ja üks siht oli sealt läbi jõele. Saagiks oli mul pisike lutsuke ja eufoorikul tiba suurem kes mõlemad läksid kosuma. Saatus oli sama nagu kalamehe juttudes, et kas neid saabki lutsudesk nimedada aga kala oli nähtud. Seega tuleb veel oodata nädalake paar ja tagasi minna.
Info
08. november 2011 09.59 #1138 aapua
Eile õhtul väikse tripi tegime. Siinkohal vabandan ette erinevate isikute ees, keda oleks võinud kaasa kutsuda - lihtsalt esimene käik oli juba pikalt suurema rahva poolt "broneeritud" ja autos polnud enam ruumi.

Seitsmest saime püüdma. Koht, kuhu plaanisime minna, oli kinni (el bastardod, ma ütlen), leidsime lõpuks ühe teise koha. Roogu ja muda jagus nii et vähe polnud.

Sõbral poole tunni möödudes üks siuke 300-grammine käes, siis tilkus ka mul üht-teist. Peamiselt rammusa ööussi mõõtu tegelased, sekka ka paarisajagrammiseid ja eksis isegi üks tiba üle poolekilone.

Kokku kamba peale vast veidi üle paarikümne tegelase, kellest suur osa ootab järgmisi püüdjaid.
Info
08. november 2011 14.48 - 08. november 2011 14.49 #1140 DJ JoYsTiK
Meil oli selle muda ja rooga sama asi, et suht jama oli ligipääsuga veele. Kuda teil nõnda hästi läks ma ei mõista? Me kül pommitasime kaugemale ja siis jälle vedasime lähemale. Tina jäi pidavalt põhja kinni ja siis sikutasime seda välja. Võttu oli nagu pidevalt aga siis kui välja tõmbasime pold kedagi otsas. Me proovisime nr4 ussiga see näeb ka väla nagu ööuss ja siis panime veel särjetükki sinna ja krevetiga sai ka proovitud aga ei keskit. Eks tuleb vist uus tripp ettevõtta ,miski aeg. Kui sul minek siis äkki kilistad seekord :D Meil endal eufoorikuga plaanis ülejärgmine nv või siis peale seda, et novembris veel käsi valgeks saada.
Info
08. november 2011 16.30 #1143 aapua
vaata, number 4 ei tööta lutsule eriti. Vaja on päris öökat, või vähemalt mullaussi. Reeglina on nii. Mina panen kusjuures 1,5 - 2 ussi konksu otsa, pundar on päris korralik. Ja võibolla sattusite sita koha peale? Me olime ise selle konkreetse lõigu peal samuti 1. korda, nii et joppas. Ja veel - kuidas teil taevas oli? Eile oli täispilves, see mõjus kah positiivselt.
Info
08. november 2011 19.20 #1145 Napsitrall
Ma ise käinud rohkem Pärnu jõel lutsu püüdmas,aga muidugi ka Kasaril ja minuarust on ikkagi parim sööt samast jõest püütud särg,viidik vms. selline praht. Need seibideks ja igatahes kala tuleb kui ta see päev üldse võtja on. Seega varakult kohale, käsikaga natuke ööks sööta ja pimeduse saabudas,igatahes,tonka sisse. Pärnust rekord seni 2,5 kg. ja Kasarist mõni gramm vähem. Vesi veel sutike soe ,aga kohe-kohe läheb heaks. EDU.