Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Trossid ja lõksud!

More
12 years 6 months ago - 12 years 6 months ago #741 by kruks
Trossid ja lõksud! was created by kruks
Landi trossid ja lõksud milliseid võib usaldada? ja milliseid mitte? kas üldse kasutada või mitte?
või kasutada rõngast?
Last edit: 12 years 6 months ago by kruks.
More
12 years 6 months ago #745 by hannes
Replied by hannes on topic Vastus: Trossid ja lõksud!
See on ka mulle huvitav teema, kuna pole siiani veel selliseid trosse ja lõksusid näinud, millega päris rahule oleksin jäänud. Ma olen paljudest lantidest selle pärast ilma jäänud, et tross läheb viske ajal katki (kuidas selline jama on üldse tootmisesse lastud?!) või lõks tuleb lahti. Viimase stsenaariumi puhul on kõige rohkem halbu kogemusi selle lõksutüübiga:


See on osutunud natuke usaldusväärsemaks:


Igatahes ootaks isegi soovitusi, milliseid / mis firma lõksusid ja trosse kasutada.
Attachments:

More
12 years 6 months ago - 12 years 6 months ago #750 by kruks
Replied by kruks on topic Vastus: Trossid ja lõksud!
just just selliseid ma silmas pidasingi,et need ei kõlba kuhugi.
ja poes müüakse komplekte,et saaks ise trosse teha aga ma pole neid tange kusagil näinud.
Last edit: 12 years 6 months ago by kruks.
More
12 years 6 months ago #751 by leegion2r
Pole mõtet soetada endale trosse mille aas on kinni klammerdatud,viskasin just paar nädalat tagasi
ühe Rappala Minnow Spoon landi igavestele jahimaadele kuna tross lihtsalt purunes klambri juurest.
More
12 years 6 months ago #760 by Raido22
Replied by Raido22 on topic Vastus: Trossid ja lõksud!
Need hannese näidatud esimesed lõksud jah kehvad. Suuremal osal trossidest on just needsamad miskipärast otsas aga ega nad kuskile kõlba. Tiheda lantide vahetamise puhul väsib lõks väga kiirelt ära ja lahti kipuvad ka tulema, isegi siis kui lõks veel mingeid väsimusmärke välja ei näita.

Ise olen samuti ühe minnow spooni taolise lõksuga lihtsalt "minema visanud" ja ühe pleki kaotasin lanti põhjast välja sikutades, lõks tuli taaskord lahti. Samas väga mugav on lanti vahetada taolisega aga landikadu see siiski ei kompenseeri.
More
12 years 6 months ago #761 by oinz
Replied by oinz on topic Vastus: Trossid ja lõksud!
Minu lemmik on salmo 7 korda 7 punutud kiudega tross. Üldiselt alt ei vea. Meeles tuleks ainult pidada, et ei ole mõtet loota et üks trossike eluaegne on. Parem ise peale mõnda püügipäeva tross minema visata ja uus kasutusse võtta, kui katki mineku tõttu landsist või halvemal juhul landist ja kalast ilma jääda.
Time to create page: 0.120 seconds
Powered by Kunena Forum