Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

More
4 years 1 month ago #10971 by Vertu
Vanad rullid on omamoodi nunnud ja nostalgilised küll, aga olgem ausad, kaasaegne korralik stats on ikkagi üle kõige. Kõige universaalsem ja püügiks mugavaim. Korralik asi osta, ise korralikult ümber käia tööriistaga, siis kestab ka aastaid kõva püüki. Eile nägin et Shimanol uus Twinpower ka väljas, 2020 a. mudel.
More
4 years 1 month ago #10972 by nipi
Ei taha. Jälle mingi jama, igal aastal uus rull jne

More
4 years 1 month ago #10990 by Rainer

nipi wrote: Ei taha. Jälle mingi jama, igal aastal uus rull jne


Püüan jõekat juba 2 või 3 aastat sama rulliga ja püüaks veel sama palju, aga vahetan pigem just sellepärast, et tuleb uus mudel mida tahaks proovida. Miks püüda terve elu ühe ja sama rulliga? Igav.
More
4 years 1 month ago - 4 years 1 month ago #10991 by Vertu
Esimene Twinpower kestis mul 9a. aktiivset merepüüki, siis hakkas IAR laager jukerdama. Vahetati ära ja rull nagu uus. Aga jäi seisma, tuligi tahtmine uusi mudeleid proovida. Mu arvamus et need tänapäevased kallima otsa rullid on ka suuresplaanis igavesed. Vahepeal mõni laagri vahetus ja kestab jälle. Kasvõi Venemaa Pali võistlust vaadata siis osadel proffide käes seal ikka näha 10 a. vanu Certate või Stella mudeleid. Pigem ongi see värk et tahad uusi proovida ja vana rull läheb kapi peale.
Last edit: 4 years 1 month ago by Vertu.
More
4 years 1 month ago #10992 by nipi
Olen kuulnud inseneriharidusega kalamehe käest, et "IAR on saatanast," ja ilmselt just selle pärast on näiteks ka uutel Ambassadeuritel jäetud see vana antibacklashi süsteemi jaoks ka tokk rullile alles, et seda saaks ka peale panna ja kui IAR katki peaks minema siis on vähemalt see vana süsteem olemas.
More
4 years 1 month ago #10994 by nipi
Tegin mõttes väikest aritmeetikat- kas ja kui palju uuemate rullide, ma mõtlen - ütleme, enne 80-atel toodetud rullide kasutamine end õigustab?

See on muidugi isiklik nägemus-

Kõige esimene n-ö lääne rull oli mul 1986.a. ostetud Ryobi - no me teame paljud seda halli rulli, see oli omas ajas sensatsioon.Maksis tollal üüratut raha -50 rubla! Teisel või kolmandal püügil läks look pooleks, panin asemele jalgrattakodarast väänatud looga ja see püsib siiani, loogavedru on üle poole ühest kohast ära kulunud, aga sunnik peab ikka veel vastu, kroonülekanne kõriseb juba ammu, seda ma ei salli. Lõppkokkuvõttes sellisena ta pensionile läkski.

Siis oli 1992.a. Rootsist ostetud esimene Cardinal Max. Küllalt kallis lõbu - tollases vääringus 500 sek-i, esimese püügipäeva lõpuks hakkas kroonülekanne kõrisema ja look enam eriti üle ei visanud. Kui Tartus Rüütli tn. kalastustarvetes sellest juttu tegin ja et rull on Made in Bangladesh- loe ja kirjuta! - siis valitses ostusaalis vaikus ja üks hääl nurgast hüüdis kaeblikult- "Oo Jumal..."

Siis 1994.a. sain ühest kalastusantikvariaadist Cardinal 40-e, selle sinise. see oli pruugitud rull, ja püügil kroonülekanne kõrises, aga kõigest hoolimata vedasin Paide alt välja ühe 3 kilose forelli.Eriti tore oli sellel rullil järelandepiduri käristi- see kärises jõe kohal nii, et surnudki peaks hauast üles tõusma! Jube hääl oli. Ent selgi oma häda- loogavedru läks puru. Kirjutasin Abule Svängstasse, nad saatsid tasuta kaks uut vedru. Aga neistki läks üks puru, kusjuures oli näha, et materjal ei ole kõige parem- selline pruunika läikega. Cardinal 40 oli omakorda odavaim 1970-te keskpaiga Cardinalidest, eks sellepärast.

Siis sain samal aastal Jaapanis toodetud Cardinal Classic 4- a.toodetud nii 1984.a. No milline ülekanne! Rull sai hirmsat vatti, aga ülekanne töötab ikkagi imeliselt. Kuid jälle häda- loogavedru purunemine. Ka uued loogavedrud ei olnud paremad, ülekarastatud.

Siis sain 2000.a. esimesed Cardinalid 44 ja 54. Need olid esimesed tõsised Cardinalid, toodetud vastavalt ca 1968 ja 1979. Nendega polnud ilmaski mingeid probleeme, nagu ka Cardinal 55-ga.

Siis sain esimese Abumatic 160-e, toodetud ca 1968. Ei mingit probleemi, no kroonülekanne, see hakkab varem või hiljem ikka kõrisema, sellel nagu eespool juttu, vahetasin ülekande uue vastu.

Siis sain kaks Cardinal 33-e, ei mingit probleemi, väga tundlik ülekanne

Siis sain kolm DAM-i Quicki 2002 ja 1200, fosforpronksveoratta ja süsinikterasest teoga, ei mingit probleemi, sama ka Quick 2000 ja 3000.Toodetud 1978-1979.

Kokkuvõttes saame, et mida vanem rull, või tegelikult- mida enam firma kõrgajale lähem rull, seda parem.

Täitsa tünga sain eelmisel aastal ostetud Abu Carcia Ambassadeur 5000-ga, mis tuli uuest peast remonti saata. Sama raha eest oleks pidanud ostma vana Ambassadeuri ja uue ülekande peale panema.
Nii et eks ma samuti ihalen uue järele, aga valusad õppetunnid on mu suuna teiseks muutnud...:)
Time to create page: 0.108 seconds
Powered by Kunena Forum