Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

More
4 years 1 month ago #10931 by Vertu
No kinnise rulli ainus tegelik reaalne eelis ongi see et kõrges heinas püüdes pole ohtu et liinile midagi vahele keriks. Ja seda erinevust tajub eriti teravalt just siis kui kinnist ja hasplit kordamööda kasutada, nagu ma kunagi tegin. Mingit muud eelist pole. Sasisid ei teki ka normaalse haspliga. Antireeversiga hasplil liin kogu aeg pingul nii et haakimisel ka mingit eelist pole.
Kinniste üks suuremaid hädasid oli kurbli serv ja liini juht tihvt , vähegi kehvemal rullil kulus sinna tamiilist soon sisse ja teha polnud eriti midagi. Tihvti võis ju ise ära vahetada, kui kurbel oli kehvast materjalis ja soon sisse kulus oli jokk. Vanadel Abudel seda häda ei näinud, Daiwa Coldcastil ka mitte, seevastu need abu garciad millega ise kokku puutunud , olid ikka sellisest saastast tehtud et kohati oli kohe hämmastav kui kiirelt tamiil metalli kulutada võib. Kuna to aeg nööri ei kasutanud, ei kujuta ette kuidas need kinnised rullid üldse nöörile vastu peavad.
More
4 years 1 month ago #10933 by nipi
Jah, nendest uuematest Abumaticutest on isegi hea kriitline artikkel kirjutatud,

www.realsreels.com/images/Review%28Coenr...0V%20original170.pdf

Päris esimese seeria Abumaticutel 60,70,80 jne oli tift täismetallist tungstenkarbiidist...

More
4 years 1 month ago #10934 by Jeekim
ilma antireversita oli minu kõige esimene 1961 aastal ostetud statsionaarrull. Hiljem on ikka alati antirevers olnud. Vahepeal üritati isegi 24 hambaga antireversit valmistada, kuid need kippusid ilma hambumata üle libisema.
More
4 years 1 month ago #10935 by Vertu
Jeekim, seda kohta mõtled Daiwa kinnisel vist. Mul tekkis huvi, polnud seda rulli mitmed aastad kasutanud, nüüd võtsin välja, kiskusin lahti ja ongi mõra sees.
More
4 years 1 month ago #10936 by Jeekim
Jah, just seda. Kui Soomes veel Eloranta Daiwaga tegeles, siis nende remondimees, kellelt uue kelgu ostsin nimetaski seda tüüpveaks.
More
4 years 1 month ago #10937 by Vertu
Kuidas sa muidu kasutasid seda rulli, püügi aeg kerides oli pidur peal või mitte. Pidur peal , siis kerides kõrisev heli. Ma vist püüdsin sellega nii et pidur pidevalt maas oli. Praegu mõtlen et kui seda rulli veel kasutaks, peaks selle heli tekitaja eemaldama.
Time to create page: 0.249 seconds
Powered by Kunena Forum