Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

More
8 years 1 month ago #7924 by scuba
Ma ei tea kui paljud nööriga püüavad,aga kas kallimate ja kvaliteetsemate rullidega esineb sellist probleemi,et sageli jääb mingi alumine keerd pooli esiotsast välja ja mingi järgmise viskega kisub väljalendav nöör selle,allpool sügavuses oleva keeru, endaga kaasa ja sasi saabubki`?Eriti huvitavad forellipüügiks sobivate rullide kasutajate kommentaarid.
More
8 years 1 month ago #7925 by suurjim
jõeka rullidel ainult nööri kasutan. Ülemöödunud suvel Shimano Exage 1000FD ja 2015a. algusest Daiwa Luvias 2004. Nööre erinevaid proovinud Power Pro slick, Tuf, Daiwa Tournament 8, WFT jne. Parima mulje jätnud WFT strong ja silent. Kirjeldatud probleemi ei ole jõeka rullidel, küll aga kunagi oli sama asi ühe 2500 suuruses Mitchell rulliga. Pidevalt mingi aas väljas ja siis viskas ka sasi järgi.

More
8 years 1 month ago - 8 years 1 month ago #7926 by Jeekim
Tuttav lugu, kuid üldse pole olenenud rullist. Juhtub, kui liiga kerge sööt ei jõua uppumise ajal tamiili pingule vedada ja kerimist alustades haarab siis väga lõtva tamiili, millest jääbki aas ripnema. Kas raskem sööt või peenem nöör võtta.
Mina nööri ei kasuta, sest väga kerge leechiga tuli nii lõtv poolitäis, et nöör poolil hakkas keerdude vahele kiiluma ja viset häirima.
Last edit: 8 years 1 month ago by Jeekim. Reason: Täiendasin teksti
More
8 years 1 month ago #7927 by Vertu
Ma teen praktiliselt kõik oma püügid erinevate nööridega ja tamiiliga pool läheb peale ainult tõsiste miinus kraadidega. Aernose, Caldiate, Certate ja Fladeni Maxximustega pole mingit jama olnud et heite ajal nöör sasisid tekitaks. Paar vanemat shimano mudelit olid sellised mis nööri üldse ei kannatanud.
More
8 years 1 month ago #7928 by Justas

scuba wrote: Ma ei tea kui paljud nööriga püüavad,aga kas kallimate ja kvaliteetsemate rullidega esineb sellist probleemi,et sageli jääb mingi alumine keerd pooli esiotsast välja ja mingi järgmise viskega kisub väljalendav nöör selle,allpool sügavuses oleva keeru, endaga kaasa ja sasi saabubki`?Eriti huvitavad forellipüügiks sobivate rullide kasutajate kommentaarid.

Kas saad pooli foto näita?
More
8 years 1 month ago #7929 by scuba
Justas-Kui lähedalt see pooli pilt peaks olema.Ma pea 10 aastat DAMi rullide ori, sest pidevalt kingitakse Jahipauna kinkekaarte ja nüüd on sama mudeli rulle mitu ning saab varuosi neil kombineerida.Kalale.ee-s minu piltidel see rull näha.Aga arvan,et migi ,juba nn. sisse programmeeritud looga ja rullipooli omavahelistest kaugustest ja -liikumistest tingitud probleem.Varem arvasin,et mida laiem on pooli soon ja pooli edasi tagasi liikumise amplituut ,seda rohkem nurga all laotab rull keerde üle üksteise ja nöör ei kiilu alumiste keerdude vahele,aga vist ikka nii pole.
Ka Jeekimi versiooni olen kaalunud,aga mul ka lantidega püüdes ikka sama jama ja viimased aastad panen looga käega tagasi,aga ikka suht tihti jääb mingi keerd pooli servast välja.Kui õigel hetkel märgata,siis lihtsalt teen pika viske raskema asjaga,et probleemne keerd juba eos välja lennutada.Tihti aga ei pane tähele ja siis läheb sasi harutamisele väärtuslikku aega.
Ilmselt tuleb uus rull soetada,sest sasiga läheb tihti liialt kallist nööri raisku Aga milline rull?Sooviksin kahe pooliga rulli.
Time to create page: 0.106 seconds
Powered by Kunena Forum