Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

More
8 years 7 months ago #7005 by Mart1n
Catanaga kogemust pole, aga rootori pead kindlasti maha võtma, enne sa teda lahti ei saa. Nagu ceemic ütles, siis seal all on tõenäoliselt vähemalt 2 kruvi, kummaski servas üks :)
More
8 years 7 months ago #7006 by raulj
Mul kaks Catanat, 2500 ja 4000, mõlemad tagasiduriga. Et neid lahti saada tuleb see tagumine siduri nupp ka ära võtta. Selleks keera nuppu ja enne nuppu olevad rõngast vastassuundades, nuppu ennast siis avamise poole. Sealt peaks asi juba edasi arunema.
The following user(s) said Thank You: JimBob

More
8 years 7 months ago #7007 by JimBob
Minu kolmest Catanast pole ühelgi taga siduri nupu juures teist nuppu (ehk pidasid silmas seda nö. topeltsiduriga e. fighting drag nupuga rulli).
Kui homme aega on siis vaatan rootori alla kah.
Attachments:
More
8 years 7 months ago #7008 by raulj
Ei ei, mitte teine nupp pole seal vaid kui sa lähedalt vaatad siis siduri nupul on kere pool enne nuppu veel üks rõngas näha millel on kummalgi pool kaks lohku või auku, seda rõngast on vaja keerata, see hoiab siduri nuppu kinni. Too rõngas on selle nupuga ühte värvi ja sellega väga hästi koos, võib jääda mulje et see on nupu osa.
The following user(s) said Thank You: JimBob
More
8 years 7 months ago - 8 years 7 months ago #7010 by volx

raulj wrote: Ei ei, mitte teine nupp pole seal vaid kui sa lähedalt vaatad siis siduri nupul on kere pool enne nuppu veel üks rõngas näha millel on kummalgi pool kaks lohku või auku, seda rõngast on vaja keerata, see hoiab siduri nuppu kinni. Too rõngas on selle nupuga ühte värvi ja sellega väga hästi koos, võib jääda mulje et see on nupu osa.

Seda rõngast hoia kinni ja keera sidur lahti siis tuleb nupp maha/lahti,selle all splint,see ka maha.
Mul vana catana sellel see rõngas kahes osas,lähedalt vaatad siis näed.
Edu keeramisel.
See siis JimBobile.
Last edit: 8 years 7 months ago by volx.
The following user(s) said Thank You: JimBob
More
8 years 7 months ago #7011 by JimBob
Suur tänu Teile mehed!
Tõesti sai sellel nupul eraldada rulli poolt u. 2mm laiuse osa ning siis eraldus sidurinupp ja sai eemaldada tagumises otsas asuva hõbedase katte mille all oligi neljas kruvi.
Nüüd kui olen rulli ehitust näinud ja tööpõhimõttest paremini aru saanud sain selgeks, et tagasiduriga rulli ma enam ei osta :D
See tagasidur on ikka nii hädine ja näib ebakindel.

Ehk on siin veel teadjaid kes oskaksid öelda kust ma leiaks infot millise markeeringuga ja mõõtudega laagreid Shimano rullides kasutatakse? Kuna Catanast saab ühe laagri lisamisega teha Nexave ja ehk veel mõne lisamisega juba Exage siis tahaks uurida, et ehk saan nõks tuunida neid.
Usun, et Laagri ja Tihendi Keskusest või Alas-Kuulist saaks mõistliku hinnaga mõned laagrid juurde tellida.
Attachments:
Time to create page: 0.239 seconds
Powered by Kunena Forum