Foorum

times Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

Info
08. september 2015 19.45 #7005 Mart1n
Catanaga kogemust pole, aga rootori pead kindlasti maha võtma, enne sa teda lahti ei saa. Nagu ceemic ütles, siis seal all on tõenäoliselt vähemalt 2 kruvi, kummaski servas üks :)

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
08. september 2015 20.33 #7006 raulj
Mul kaks Catanat, 2500 ja 4000, mõlemad tagasiduriga. Et neid lahti saada tuleb see tagumine siduri nupp ka ära võtta. Selleks keera nuppu ja enne nuppu olevad rõngast vastassuundades, nuppu ennast siis avamise poole. Sealt peaks asi juba edasi arunema.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: JimBob

Info
09. september 2015 00.45 #7007 JimBob
Minu kolmest Catanast pole ühelgi taga siduri nupu juures teist nuppu (ehk pidasid silmas seda nö. topeltsiduriga e. fighting drag nupuga rulli).
Kui homme aega on siis vaatan rootori alla kah.
Lisatud failid:

Info
09. september 2015 08.19 #7008 raulj
Ei ei, mitte teine nupp pole seal vaid kui sa lähedalt vaatad siis siduri nupul on kere pool enne nuppu veel üks rõngas näha millel on kummalgi pool kaks lohku või auku, seda rõngast on vaja keerata, see hoiab siduri nuppu kinni. Too rõngas on selle nupuga ühte värvi ja sellega väga hästi koos, võib jääda mulje et see on nupu osa.

Info
09. september 2015 13.41 - 09. september 2015 13.42 #7010 volx

raulj kirjutas: Ei ei, mitte teine nupp pole seal vaid kui sa lähedalt vaatad siis siduri nupul on kere pool enne nuppu veel üks rõngas näha millel on kummalgi pool kaks lohku või auku, seda rõngast on vaja keerata, see hoiab siduri nuppu kinni. Too rõngas on selle nupuga ühte värvi ja sellega väga hästi koos, võib jääda mulje et see on nupu osa.

Seda rõngast hoia kinni ja keera sidur lahti siis tuleb nupp maha/lahti,selle all splint,see ka maha.
Mul vana catana sellel see rõngas kahes osas,lähedalt vaatad siis näed.
Edu keeramisel.
See siis JimBobile.

Info
10. september 2015 08.41 #7011 JimBob
Suur tänu Teile mehed!
Tõesti sai sellel nupul eraldada rulli poolt u. 2mm laiuse osa ning siis eraldus sidurinupp ja sai eemaldada tagumises otsas asuva hõbedase katte mille all oligi neljas kruvi.
Nüüd kui olen rulli ehitust näinud ja tööpõhimõttest paremini aru saanud sain selgeks, et tagasiduriga rulli ma enam ei osta :D
See tagasidur on ikka nii hädine ja näib ebakindel.

Ehk on siin veel teadjaid kes oskaksid öelda kust ma leiaks infot millise markeeringuga ja mõõtudega laagreid Shimano rullides kasutatakse? Kuna Catanast saab ühe laagri lisamisega teha Nexave ja ehk veel mõne lisamisega juba Exage siis tahaks uurida, et ehk saan nõks tuunida neid.
Usun, et Laagri ja Tihendi Keskusest või Alas-Kuulist saaks mõistliku hinnaga mõned laagrid juurde tellida.
Lisatud failid:

Info
11. september 2015 08.30 #7016 Vertu
Catanast Nexave tegemise soov jätab mulje nagu mossest zigulli tegemine, või vastupidi :cheer: . Selle laagrite raha eest tee parem paar õlle, on kasulikum.

Info
11. september 2015 10.16 #7017 Jeekim
Uuele odavamapoolsele rullile pukside asemel kuullaagreid paigutada kuni pukside kulumiseni pole küll mõtet ja selleks ajaks on tavaliselt rullil ka muid vananemistunnuseid. Siiski olen edukalt vahetanud täiesti kulunud ja loksuva vända plastpuksi asemele kuullaagri kinnisele Daiwa GC 120-le.

Info
15. oktoober 2015 21.21 - 15. oktoober 2015 21.29 #7173 hannes
Daiwa on välja tulnud päris huvitava odavama klassi rulliga. Ninja tal nimeks. Ma ei tea kui sõltumatu see "LURE" ajakiri on, kuid seal igatahes väga kiidetakse.

Artiklit saab lugeda nendest linkidest:
www.kalaportaal.ee/images/stories/Artiklid_2/Ninja-1.jpg
www.kalaportaal.ee/images/stories/Artiklid_2/Ninja-2.jpg

Hetkel pole teda veel hinnakirjades märgata.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic

Info
16. oktoober 2015 07.03 - 16. oktoober 2015 07.04 #7176 ceemic
Üks hästi suur miinus vaatab selle pildi pealt kohe otsa - loogalt rullikule üleminek on "jõnksuga". Eriti just nööriga püüdes hakkab liin sinna "sõlme" jääma, mis võib püügi ajal päris masendavalt mõjuda.
Kui sel rullil oleks selline look, nagu enamikel Daiwa rullidel, võiks see päris lahe odav riistapuu olla:

Info
17. oktoober 2015 07.36 #7177 Vertu
Mul ühel väiksel fladeni rullil tekkis sarnase looga puhul häda et nöör ei libisenud õieti rullikule vaid jäi kohe peale loogatraadi jonksu pidama. Algul seda tähele ei pannud ja tulemus oli see et nöör sõi sinna korraliku soone sisse, mis omakorda hakkas nööri lõhkuma. Lihvisin ja poleerisin ise selle koha ringi ja häda kadus.

Info
17. oktoober 2015 17.26 #7180 Jeekim
See "jõnksuga" rullikule üleminek vanal Lagunal juhtis tamiili sageli üle rulliku ja sealt looga liigendi taha. Uuematel tilgakujulise üleminekuga rullidel pole seda enam muret olnud.

Info
22. oktoober 2015 23.25 #7219 Madis
Tegin ka esimese Pimp my reeli ära. Oma kõige rohkem tuld saanud 2.5a vanale salmo x-twitchile tellisn netist uued laagrid. Krt käib jällle päris hästi, äkki veel 2.5 :lol:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic

Info
26. oktoober 2015 19.42 - 26. oktoober 2015 19.47 #7237 hannes
Omast käest tean, et multirull on selline riistapuu, mille nupud esmakordsel käes hoidmisel vaid küsimärke tekitavad. Ja esimesed visked lõppevad tavaliselt 10 minutilise sasiharutamise sessiooniga :)

Probleemi leevendamiseks sai kokku pandud artikkel multika seadistamisest:
www.kalaportaal.ee/opetused-ja-artiklid/460-esimesed-sammud-multirulliga

Ehk on abiks!
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic, -antero-, JimBob

Info
Info
17. jaanuar 2016 10.20 #7524 Jeekim
ceemic, sa vist ostsid alles uue Luviase, ega sa ometi jälle uut ei ole omale hiilimas?