Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Röövpüük!

More
4 years 9 months ago #10585 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Röövpüük!
Aus mees käib koelmul ilma spinninguta.
More
4 years 9 months ago #10587 by Svennu
Replied by Svennu on topic Röövpüük!

Jeekim wrote: Aus mees käib koelmul ilma spinninguta.


Justnimelt, Jeekim! Käibki ilma spinnata, sest seadus seda täna ei luba. Kahjuks neid ausaid käijaid on väga vähe ja tõenäoliselt igale poole ei jätkugi.
Hädasti oleks vaja, et neid ausaid mehi rohkem jõgede ääres liiguks, et röövikutel natukenegi ebamugavamaks elu teha.
Ideaal oleks muidugi lauskeeld koos korraliku kontrolliga, kes reaalselt iga päev käibki jõgesid läbi patrullimas aga paraku pole see reaalne.

Ma mõistan Sinu vastuseisu ja pahameelt. Pesalt on tõenäoliselt imelihtne kala võtta ja kardad, et CR lubamisega tõmmatakse pesadelt kalad ära ja forellide populataioon hääbub. Samas kui pikalt keskmiselt forell üldse pesal toimetab? Kindlasti mitte septembrist veebruarini! See on ca 5 kuud aega, kus täna ausal kalamehel pole jõe äärde asja. Pea pool aastat on jõed igasuguse järelvalveta. See on minu meelest probleem, mis vajaks lahendamist ja läbi CR püügi lubamise saaks seda mingis mahus lahendada.

More
4 years 9 months ago #10588 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Röövpüük!
Ei paista selles jutus siirast soovi tagada kaladele kuderahu, vaid paistab pigemini soov vältida püügikeeldu kudeajal.
More
4 years 9 months ago #10589 by scuba
Replied by scuba on topic Röövpüük!
Niisama kõrvalpõikeks,Täna leidsin ühe kudevalli jalamilt vana roostes västra.Vedeles põhjas,varreta,võib-olla on omanikki surnud juba.praegu nagu ei tasukski torkama minna,sest kala oli selles lõigus ikka ülipuudulikult võrreldes isegi mulluse suvega.
More
4 years 9 months ago #10591 by Svennu
Replied by Svennu on topic Röövpüük!

Jeekim wrote: Ei paista selles jutus siirast soovi tagada kaladele kuderahu, vaid paistab pigemini soov vältida püügikeeldu kudeajal.


Jah... eks eelarvamustega on raske võistelda. Kui Sa minu pärast muretsed siis tea, et sügisel ma nirede ääres ei käi. Ei meeldi mulle see sügisene loodus - kõik on surnud, külm ja kole. Lõhe ja merikat olen lisaloa alusel vast äkki oma 10-15x püüdmas käinud aga no ei ole minu jaoks see. Niiet isegi, kui CR oleks jõeka puhul lubatud n.ö praegusel keeluajal, siis minust jääksid "pesaperioodil" nad puutumata. Talvel on aga teine teema, detsembri lõpust juba kibeleb niredele, eriti kui lumi maas on. Lumine loodus, miinuskraadid ja vaba vesi on väga äge kooslus millest mina küll ei ole nõus loobuma, olgu või keeluaeg.
Ja pealegi, ega siin foorumis ühe või teise ettepaneku peale nagunii midagi ei muutu, selles osas võid rahulikult magada. Avaldan lihtsalt oma seisukoha, et mida rohkem on spinnaga mehi jõgede ääres, seda keerulisem on igasugu elektrikutel, võrgutajatel vms tegelastel tegutseda!
Niiet, peace! Käime parem kalal ja naudime püüke ning saake. Varsti tuleb keeluaeg, siis naudivad oma saake teiste vahenditega püüdjad ;)
More
4 years 9 months ago - 4 years 9 months ago #10592 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Röövpüük!
Eelarvamused või mitte, lihtsalt eeskirjade rikkumine on minule vastuvõetamatu. Asjata muretsed, foorumikommentaarid minu unerahu ei riku.
Kuigi sina pead sügisest loodust ebameeldivaks, võiksid sel ajal siiski käia ka oma lemmikjõe koelmuid vaatlemas. Saad palju rohkem teada. Vahel meeldivaid üllatusi, vahel ka mitte meeldivat. Ja kui saad pidevalt käia, näed pea kõiki forelle, kes altpoolt kudema on tõusnud. Saadki teada, mida jõel sulle pakkuda on. Nii kujuneb ka hinnang kalarikkustele ja püügivõimalustele. Aastate jooksul märkaks ka muutusi.
Minu isiklik arvamus on, et röövpüük ei kaogi täielikult, kuid on aastate jooksul tunduvalt vähenenud. Usun, et ausad kalamehed püüavad tänapäeval kindlasti rohkem forelle välja kui röövpüüdjad. See küll ainult minu subjektiivne arvamus.
Hetkel mina näengi röövpüügist suurema murena koelmute setetega kattumist, aga see läheb röövpüügi teemast välja.
Last edit: 4 years 9 months ago by Jeekim.
Time to create page: 0.107 seconds
Powered by Kunena Forum