Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2017

More
6 years 7 months ago #9405 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Panin pildid ühte teise portaali, kus minu meelest galerii süsteem paremini toimib. Lisaks prindin suurest kalast pildi välja ja raamin ära, raami külge kinnitan landi, mis antud kala tõi ja selline kombo läheb seinale. Mulle sellest täitsa piisab, ei näe küll vajadust poolt netti neist piltidest täis toppima hakata :)

Käikudest rääkides siis neid ikka jagub:

Veebruar, märts: Mõlemas kuus 10 käiku
aprill, juuni, juuli, august: iga kuu kokku 8 käiku
mai: 7 käiku
September: 1 käik (ilmselt korra lähen veel kuhugi)
More
6 years 7 months ago #9413 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Aplamad hundid võtavad veel ilmselt täna viimast aga mina tegelesin kodus hoopis väheke statistikaga. Kuna septembris tuli kokku 3 käiku, siis terve hooaja käikude arvuks kujunes 62. (Juba varakult annan uusaastalubaduse, et järgmine hooaeg enam nii palju ei lähe)

Aga statistika siis:

62 käigu peale kokku õnnestus saada 623 kontakti. Suur enamus neist kindlasti forellid, kuna haugide või kahtlase väärtusega võtud arvesse ei lähe. Sellest 623st võtust sain kätte 296 forelli, kellest 110 kala olid mõõdus. Seega ca 2/3 kaldal käinud forellidest olid alakad.
Suurimate kalade koha pealt oli hooaeg eriti õnnestunud, sest üle kaheseid trehvas 4tk, sealjuures napilt alla ei jäänud ükski, pigem kaugel sellest, kuna järgmised kaks kala algasid kaaluga 1,7+kg. Sealt edasi läks asi juba kirjuks ja ei viitsinud enam näpuga joont ajama hakata. 1,6+ kalu oli vast kuski 4-5tk, mõni 1,5+ kala ja sealt allapoole jäävaid üle kiloseid oli juba päris palju.

62st käigust 16l ei õnnestunud mõõdukala kaldale saada, mis ei tähenda, et mõnel sellisel korral mõõdukala otsas olnud poleks. Eraldi ei hakanud vaatama, kui palju selliseid päevi oli, kus ka mõõdukala otsa saada ei õnnestunud aga kindlasti selliseid ikka oli. Ühel päeval 16st juhtus nii, et ei juhtunud üldse midagi - 0 mõdukala, 0 alakat ja 0 kontakti.

Suures plaanis jäin väga rahule ja üldiselt on hea meel, et keeluaeg peale tuli - saan nüüd rahus muid kalu ka püüda. Muidu on kuidagi nii, et ikka lähen jõekale, kuigi mõttes on angerjas, koha jt ägedad kalad.
The following user(s) said Thank You: Rainer, Karlil, Foreman, kkingsepp, Hein

More
6 years 7 months ago - 6 years 7 months ago #9414 by Lumetaat
Replied by Lumetaat on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Kokkuvõte.

Käike 55, kalu kaldale 199 (+hunnik kaaspüüki - haug, ahven, turb), kontakte pole lugenud, mõõdus või mitte - arvet ei pidanud, ära tapsin alla 10%, suurimaks jäi 1,7. Pildil hooaja viimane kala kaaluga 1,2 kg, püütud 12.09. Samuti on pildil näha ka minu uut mänguasja (siin kohal tänud Madisele üllatusliku sünnipäevakingi eest), millega pääseb ka sinna, kuhu jalamees ei saa.

Attachments:
Last edit: 6 years 7 months ago by hannes.
More
6 years 7 months ago #9415 by Hein
Replied by Hein on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Ma igaks juhuks küsiks üle, et ega see kontaktide arv nüüd naljaga pooleks sinna pandud pole?

Aga minulgi on hooaeg läbi, viimasest käigust paar nädalat juba. Sõna otseses mõttes lugematu (kuna tõesti ei lugenud) arv kontakte, samamoodi lugematu arv alakaid ja jällegi, lugematul arvul möödulisi forelle. Rekord ei uuenenud, suurimaks jäi 1,54 kg. Üle kiloseid oli, nagu ikka, lugematu arv. Käidud sai nii tasuta jõgedel, mõnel ka esimest korda avastusretkel kui ka lisaloaga kohtades, kuid piisavalt vähe, et aasta luba ei läinud vaja ei sellel hooajal ega tõenäoliselt ka tulevikus mitte.
Eraldi toon erilise uhkusega välja, et ülipopulaarses kohtumiskohas Tallinn-Tartu maantee ääres käisin vaid korra, sedagi varakevadisel õhtul Tallinna poolt koju sõites jalgade sirutamiseks.
Ei tea kas mõjus veerežiim või jahedus või mis iganes, kuid varasuvel oli võtt väga uhke (kilo kanti forelle isegi raatsisin tagasi lasta, kuna tihti oli paar kena kala juba kotis), suve teisel poolel pigem tavapärane ehk ~700 grammi kala, +/- kilo forkast rääkimata, oli sageli päeva ainus ja kindel kotikala.
Mõõdus hauge sain forelli püügil täpselt null, kuid priskemaid ahvenaid viisin mitmeid koju.
More
6 years 7 months ago #9416 by wingsuit
Replied by wingsuit on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Kaks mõtlemapanevat videot jäid ette. Sorry kui teemasse ei kõlba, a pole see aasta piisavalt kalale saand et midagi näidata oleks :)




Ja

More
6 years 7 months ago #9417 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Minul kahjuks nii häid seadmeid pole,mis fikseeriksid võtud ja summeeriks kalade tükiarvud.Täitsa müstika kuidas seda kokku arvutada saab:-)Ise ei viitsi.Väiksed kalad pole mu püüki juba pikemat aega seganud enamasti.Kui tuleb siis tuleb normaalne kala või saan üldse nulli.ilmselt see seotud püügiviisi ja vahenditega.
Sel hooajal käisin peaasjalikult vaid kohtades kus kogemuse järgi on 2 kilose ja suurema võimalus ilma et mingil väga suurel jõel peaks püüdmaLõigud kus kala kõvasti ,aga enamasti 1 -1,5kg vahel , jätsin kõrvale.seega paljud ilusad lemmikkohad jäid sel hooajal külastamata üldse.
Küll aga tuleb tunnistada,et vaatamata kauaaegsetele pingutustele ,ei õnnestu mul valla parima forelliküti tiitlid kuidagi saavutada.Ilmselt elan vales vallas või teeb seda svennu.ja kuna ise elupaika vahetada ei soovi ja ilmselt ka svennu ei kavatse siit lahkuda,siis tõsisema forellipüügi lõpetan selle hooajaga.kaua sa ikka igavene teine oled:-)Nats läks ikka paremini kui Boldil.tema jäi lahkumishooajal kolmandaks.
Mingi statistika vaatan üle aga juba avaldatuga ma konkureerida ei suuda,tükiarvult kindlasti mitte.Kahesed kes otsa tulid sain sel hooajal kätte vähemalt,erinevalt mullusest hooajast.
The following user(s) said Thank You: Svennu
Time to create page: 0.218 seconds
Powered by Kunena Forum