Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2017

More
6 years 7 months ago #9463 by Lumetaat
Replied by Lumetaat on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Kõigepealt tervitused Lazarusele ja loodetavasti uuel hooajal ikka saame mõnda jõge koos vallutada. Aga nüüd veesõidukitest. Svennu kirjutatus on palju tõtt, kuid ärme ajame segi omavahel paati, kanuud ja kajakki (see pole kivi Svennu kapsaaeda). Kõige väiksema kõrgusega ja süvisega on kajakk. Seetõttu on sellega väga madalas või heinu täis jões hea liigelda. Samuti on see võrreldes eelpool mainitud teistest sõiduriistadest kergem. Minu kajakk kaalub pea 25 kilo. Mudeliks on Lunar 12. See on küll raskem ja pikem võrreldes teiste mudelitega (on ka veel suuremaid), aga piisavalt stabiilne et lausa merekõlbulik. Mina sõidan tihti ka põlvili olles (mitte püügi ajal). Siis on sundasendile vaheldus, parem vaade ette, et näha kive ja muid takistusi mis võivad hooga sõites sind ümber keerata või kajakki vigastada. Loomulikult kasutan sellisel juhul ka põlvekaitsmeid, sest põlvili kõval pinnal kaua ei kannata olla. Samuti on ka tagumiku all üks pehmendus padi. Minu kajakil originaalis pole pehmendatud istet. See selleks. Nüüd püügist. See sai kiiresti selgeks, et ankrustamatta veesõidukist jõel püüda on jama. Kuna kajakis istud põrandal mitte istmel nagu kanuus või paadis, siis pole kuigi raske jalga üle ääre tõsta ja maha toetada. Tihti panen enne viset jalatoe alla heinatuti või puuoksa, surun jalaga kinni ja olengi ankrustatud. Muidugi sundasend on alati halb ja kui näed ilusat kallast nii maapeale kisub. See, et mul on see plastmasstükk, ei tähenda loobumist kõndimisest. Kõik sõltub kuhu püüdma minna. Veel mulle meeldib asja juures see, et lihtne on võõral jõel esmaluuret teha. Vahemaad, mida läbid kajakil, on palju pikemad, kui jalgsi. Kui võtta, et jalgsi läheb kuskil 5 tundi 2-2,5 km jõelõigu püüdmiseks koos mineku ja tulekuga, siis kajakil jõuan selle viie tunniga 3,5-4 km jõge läbi püüda koos tagasisõiduga. Sõltub muidugi jõel olevatest takistustest.
More
6 years 7 months ago #9464 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Kas vastuvoolu sõitmine on siis suhteliselt kerge.Mitu kilti tunnis liigse pingutusega liigub vastu ja pärivoolu kajakiga
?

More
6 years 7 months ago #9465 by Lumetaat
Replied by Lumetaat on topic Jõeforelli hooaeg 2017
See kas sa püüad vastuvoolu või pärivoolu ajakulgu ei muuda, aga tagasi sõitu kindlasti. Kui püüad vastuvoolu, siis liigud aeglaselt, energiakulu on väike ning tagasi pärivoolu on lust liuelda. Vastupidi liikudes on tagasisõidul energia kulu tunduvalt suurem. Üldiselt on asi füüsiliselt kergem. Muidugi selle määrab ära jõele pääsemine, jõe läbitavus, voolu kiirus. Jõgesi on erinevaid. Näiteks viimane jõgi, kus käisin, oli algul kitsam ja sügavam. Siis läks laiemaks, voolukiirus vähenes, siis läks veel laiemaks ja madalamaks ja käredaks. Vot seal oli küll nii, et sõuda polnud mõtet vaid kõndisin mööda 20-30 cm sügavust vett ja vedasin kajakki enda järel. Aga samas on see vaheldus sundasendile. 5 h paadi põhjal istuda oleks minu jaoks hetkel liig. Aga harjutamine teeb meistriks :)
Kala välja võtta pole eriline kunst ka ilma kahvata. Saab hakkama. Üks 1,5-ne haug hüppas ise paati. Ja kui Vahuka kraavi lahti kaevame, saamegi ringiratast püütava nire.

Edu kõigile.
More
6 years 7 months ago #9466 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Ja kuidas tronsport käib ,kas katusel.Kui pikk ja lai see kajakk on?
More
6 years 7 months ago #9468 by Lumetaat
Replied by Lumetaat on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Ütleme nii, et 5 km allavoolu ühe tunniga on nauditav. Kui on käredad, kiirevooluga kitsamad kohad, väiksemad takistused kust hooga üle kimada annab vürtsi juurde.
Ütleme nii, et minu vanusega (50), kellel on ka mõned logisevad kohad (kulunud selgrooketas, põlvega probleem, selg pole esimeses nooruses, kalapüügi tulemusena viskekäe venitatud küünarnuki kõõlus) saan hakkama. Loomulikult kannan kala olles lisavarustust, mis toetavad selga, küünarnukki, põlve.
Transport - jah auto katusel, sest 3,8m autosse ei mahu. Minul on Lunar 12.
www.eastpole.ee/et/sot-kalamehesustad
Kui tunned kalale.ee-st Sepaonu, siis enne soetamist räägi temaga. Tal on nendega rohkem kogemusi. Ka minu omal on Sepaonu soovitus küljes.
More
6 years 7 months ago #9469 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Vaatasin nüüd sama tootja asju.Fisherman 12 ,mis selle eelised või puudused võiksid Lunariga võrreldes olla`?Kuna endal kah selg küürus istudes kangeks jääb,oleks hea kui vahepeal põlvitades olla ,püüda aerutada saaks.
Time to create page: 0.210 seconds
Powered by Kunena Forum