Foorum

check Jõeforelli hooaeg 2017

Info
18. august 2017 13.24 - 18. august 2017 13.25 #9341 STF
STF vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2017
Üleeile õhtul tegin väikse jalutuskäigu, tulemus on pildil. Päev varem käisin rägastikus, kus ma iga aasta kirun ja luban enam mitte tagasi tulla. Kala ei näinud, aga hammas jäi verele. Järgmisel õhtul läksin küla taha, kus viimastel kordadel oli kala olemas. Sedapuhku oli kellegi Tallinna mehe auto ees. Mees ise tuli varsti ülesvoolu vastu, ütles, et kolm mõõdus kala oli võtnud, aga liitsi otsa ei jäänud. Jätkasin läbi kammitud lõigus allavoolu püüki ja varsti oli kala käes(L40, 750 g). Lant jäi otsa eelmisest õhtust: kõige odavam pisike kummikala 2-grammise tina ja paari kuusekarra liblega, nr 6 söödakidaga konks.
Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
18. august 2017 13.41 #9342 Urmps
Mis külast jutt käib? Võid privaatselt ka kirjutada ehk on sama rägastik, kus isegi tavaliselt käin.

Info
18. august 2017 14.12 #9343 Jeekim
Tallakulutaja leechide kallal küll virisemiseks põhjust pole. Varastan siia foorumisse Pertti Kanervalt ka sidumisõpetuse, mis on ka minu lemmikuks:
eralehti.fi/pertsanporinat/pertsan-porinat/pilkkileechia-sitomaan/
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Foreman

Info
18. august 2017 14.26 - 18. august 2017 14.35 #9344 Tallakulutaja
Jeekim, postituste mõte ei olnud üldsegi viriseda leechi kvaliteedi üle. Olen leechidega täiesti rahul. Olen lihtsalt täheldanud, et kala võtt on muutunud ettevaatlikumaks, suudab seal sabast sikutada ja see on pannud mind mõtlema teisttüüpi lantide peale ning tekitanud küsimus, miks kala ettevaatlik. Võib olla suudab vobleri kolmikuid samamoodi ettevaatlikult võtta.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Urmps

Info
18. august 2017 14.44 #9345 Urmps
Jah, just.
Teema sai algatatud üldse teisel asjaolul. Äkki keegi teadjam härra oskab selle kohapealt mingit nõu või tarkusi jagada.

Info
18. august 2017 14.49 - 18. august 2017 14.51 #9346 Ridiculous
Minu kogemuse põhjal on selline togimine suve lõpus tavaline. Ilmselt olete kohanud kalu, kes suure hooga landi poole tulevad, siis eemale ujuvad ja jälle uuesti tulevad. Lõplikku tõde ei julge väita, aga minu arusaam ja kuuldu on see, et suve lõpus hakkab lähenema kudeperiood koos territooriumi kaitsmisega, mis tähendab rohkem togimisi. Ilmselt omajagu sellistest "mitteotsajäämistest" on tegelikult huvi üles näitamised või territoriaalsed rünnakud, mis ei olegi üldse söömisele suunatud võtud.

Teine osa sellistest togimistest võivad olla ka ettevaatlikud kalad, aga sellisel juhul ei pruugi leechi vobleri vastu vahetamine küll mingit eelist anda. Suvel pigem ütleks omast kogemusest vastupidi, et kui kala ettevaatlik, siis mida pisem ja loomulikuma mänguga peibutis, seda suurem tõenäosus, et ära võtab.

EDIT: oleks näinud Urmpsi viimast kommentaari enne postitamist, siis poleks vist sendi vajutada söandanud ;)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Tallakulutaja, Urmps

Info
18. august 2017 14.50 #9347 Andres1984
Ma pole küll spetsialist, aga omal ajal läks palju kala ära kuna konksud olid nürid. Piisab sellest kui konks on korraks kuskil kivi või puurondi küljes käinud ja kala enam külge ei jää, pluss paljud poelandid on müügil nüride konksudega. Nüüd käin konkse regulaarselt teemantviiliga üle ja probleeme ei esine. Jeekimi leechide konksud on muidu üsna kvaliteetsed.

Info
18. august 2017 15.57 - 18. august 2017 16.15 #9348 Jeekim
Kahju, et me siin oleme ainult anonüümsed Tallakulutajad ja Jeekimid ning igapäevaelus kasutame inimlikumaid nimesid. Seetõttu ei taibanudki kohe, et tegemist minult saadud leechiga ning kippusin Tallakulutajale ka sidumisalaseid nõuandeid jagama.

Info
19. august 2017 14.06 #9349 Tallakulutaja
Ei tea kuidas aga mure jagamine teiega aitas, täna oli juba edulisem hommikupoolik :)

0,8 kg ja 1,0 kg
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, ceemic, elmerike, raulj

Info
19. august 2017 18.42 #9350 ceemic
Varahommik aitas jah, päeval kuumaga nii lõbus enam ei olnud.

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Tallakulutaja, elmerike, Metsniit, Evil, axon, Getto

Info
20. august 2017 12.00 #9351 Metsniit
Ega eile õhtulgi viga polnud ;) .

L 43.5cm; kaal 1kg
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic, raulj

Info
21. august 2017 13.25 #9352 Lumetaat
See küll siin nädala vanune pilt, aga nii need forellikad ära tapetakse.
Lisatud failid:

Info
21. august 2017 15.47 #9353 Evil
Evil vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2017
See oli Põhja-Eestis?
Mul on ka sarnane foto.

Kuradi kahju.
Lisatud failid:

Info
21. august 2017 16.01 #9354 Lumetaat
Kahjuks mitte (kahjuks - see tõttu, et neid jõgesid on rohkem ja seetõttu et ka kesk-Eestis) ja need pole ainukesed sellised. Sõber käis eile ja nägi sama pilti kuskil kolmandal jõel. Maaparandus ruulib täiega.

Info
21. august 2017 16.05 #9355 ceemic

Info
21. august 2017 16.35 #9356 sven862
Eelmine aasta oli Esnal sama vaatepilt, Tln-Tartu maanteest allavoolu oli nagu piimajõgi.