Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Püüa ja Vabasta (Loosimine)

More
7 years 11 months ago #8061 by Madis
Replied by Madis on topic Püüa ja Vabasta
Selge see, et suurema osa kahjust teevad kutselised. Kuid mis on sellel seost harrastajate C&R-iga aru ma ei saa. Siis ei saa te ilmselt ka aru, miks harrastaja kala müüa ei või, või miks politsei võib vilkuritega mööda linna kimada ja eraisikud ei tohi...
More
7 years 11 months ago - 7 years 11 months ago #8063 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Püüa ja Vabasta
Nagu C&R-i üleskutse autor ütleb, eesmärgiks on "edendada jatkusuutlikku kalapüüki", siis selles on jäme ots ikkagi võrgumeeste käes. Ei ole kuidagi C&R-i vastu, kuid selle vähese osa, mida meie tagasi laseme, jääb tühiseks. Ülepingutades võiks öelda - nohu profülaktika katku ajal.
Last edit: 7 years 11 months ago by Jeekim.
The following user(s) said Thank You: sven862

More
7 years 11 months ago #8065 by Madis
Replied by Madis on topic Püüa ja Vabasta
Et siis Preedi jõel pole mõtet jõekat tagasi lasta kuna liivi lahes kutselised püüavad võrguga ahvenat või? :woohoo:
More
7 years 11 months ago - 7 years 11 months ago #8066 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Püüa ja Vabasta
Miks Liivi lahte ja Preedit kokku soustida? Üleskutses on ju on loodetud muuta kalastamine C&R abil jatkusuutlikuks ja selle ainsa meetme piisavuses ma küll kahtlen. Lisaks Preedile on Eestis üle 100 jõe, kus kohatakse forelli. Püük kontsentreerub heal juhul vaid paarikümnele jõele ja just selline tendents pole küll jatkusuutlik ka C&R puhul. Mida teha ülejäänud kiratsevate jõgedega enne kui need miniasurkonnad hääbuvad inbriidingu tõttu? Kuidas taaselustada jõgesid? Näiteks Taanis restaureeritakse maaparanduse rikutud jõgesid taas vanadesse sängidesse. Meie muidugi pole heaolumaa, kel sellised võimalused. Küsimus on ju palju laiem ja pelgalt C&R-ga me küll ei suuda tagada jatkusuutlikku kalastust.
Last edit: 7 years 11 months ago by Jeekim.
The following user(s) said Thank You: sven862
More
7 years 11 months ago #8069 by Madis
Replied by Madis on topic Püüa ja Vabasta
Liivi laht soustiti siia sisse juba mitu postitust tagasi. Lisaks soustiti siia sisse kutseline kalapüük. Milleks seda sousti vaja on, küsid minu käest? Kõik minu postitused on just selle mõttega olnud, et inimesed ei ajaks sousti!
Jah C&R-ist üksi ei piisa. Nagu ka kõige muuga elus on asjad komplektsed, tuleb lihtsalt ühest otsast pihta hakata ja C&R propageerimine oleks hea algus.
Samamoodi prügi prügikasti panemine ei tee maailma prügist puhtaks, aga see on hea koht kust pihta hakata.
The following user(s) said Thank You: aapua, Ilves, Tallakulutaja, raulj
More
7 years 11 months ago #8073 by Svennu
Replied by Svennu on topic Püüa ja Vabasta
Madis vaata asja laiemalt. Kalapüük ei ole vaid Preedi jõgi. Loe teema esimene postitus uuesti läbi. Seal selgelt kirjas, mis eesmärkidel taoline propakanda käima lükati.
Või Sinu väide on see, et Liivi lahes ei toimugi harrastuslikku kalapüüki?
Kordan veelkord, et mina ei ütle, et CR oleks oma olemuselt pointless ja täiesti ebavajalik aga teatud olukordades pole sel mingit mõtet, kui vaadata asja jätkusuutlikkuse seisukohalt.
Mismoodi ma peaksin oma 6a lapsele muulidel ahvenat püüdes seletama seda, et nüüd on meil 10 ahvenat olemas ja rohkem me ära süüa ei jaksa, loobime ülejäänud tagasi, sest nad kasvavad siis suuremaks. Samas näeb ju laps neid triiki täis möödasõitvaid kalapaate ning võrkudest täistopitud merelahte. Arvad, et ta iseseisvalt ei oska loogikaga kokku viia, et sel tagasilaskmisel väga nagu mõtet ei ole? Milleks üldse sellist illusiooni temas tekitada, kui reaalsus on midagi muud?

Tore, et on ettevõtlikuid inimesi ja sellise teema tegid sooviga asju paremaks muuta ja loodetavasti see seda kuidagi mingil määral teatud oludes ka teeb aga minu seisukoht on jätkuvalt selline, et kogu selle ürituse effekt terve Eesti mastaabis on kui "piisk merre", ehk mõju olematu. Järgnevad põlved tõenäoliselt selle mõju küll kuidagi ei tunne, seni, kuni kõrval toimuvad palju suuremad probleemid.
(Võrgupüük, salapüük keelatud vahenditedga, veekogude reostamine jms.)
Palun mõista, et vereülekannet vajavale haigele ei piisa vaid ühest piisast verest, et teda terveks teha ning selle tilga andmiseks kulunud energia ja ressurss on täielikult pointless, kuna effekti ei saavutata.
The following user(s) said Thank You: ceemic, Jeekim, sven862, srs
Time to create page: 0.118 seconds
Powered by Kunena Forum