Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Püüa ja Vabasta (Loosimine)

More
8 years 4 days ago - 8 years 4 days ago #8074 by Madis
Replied by Madis on topic Püüa ja Vabasta
No täitsa pekkis :woohoo: . Ütled siis lapsele seal muuli peal, et tapame kõik ära vahet ei ole, teised tapavad veel rohkem või? Ei ole ju reaalsus midagi muud.
Kalapaadid MÜÜAVAD oma kala. Kalapaadi omanikud ostavad selle eest endale leiba, piima ja elektrit. Kuidas sa sellest aru ei saa, et see on inimesel tõenäoliselt ainuke sissetuleku allikas millest ta elab. See on midagi muud kui harrastuspüük.
Ja tra milleks sa seda merd siia sisse topid, sai said aru küll mis on teema mõte ära aja mingit mere jama palun? Räägi palun sellest kus sa reaalselt enamuse aja kalal oled, forellijõgedest. Kuulates sinu tänas juttu olen suht kindel, et oled üks nendest meestest kes paneb kõik kotti ja näitab lapsele ka veel.
Last edit: 8 years 4 days ago by Madis.
The following user(s) said Thank You: raulj
More
8 years 4 days ago #8075 by Madis
Replied by Madis on topic Püüa ja Vabasta
Täiesti mõttetu on harrastajate teemas kutselisest püügist rääkida aga no kui ei saada aru...
Kutselist kalapüüki meres on tehtud sadu aastaid, niikaua kuni seda tehakse õigesti, ehk merd püütakse nooremaks ongi asi jätkusuutlik.
Samamoodi nagu metsa raiutakse nooremaks, mitte ei raiuta maha, on ka kaladega.
See teema räägib ilmselgelt harrastajatest, kes püüavad 95% sisevetel, seega rääkigem harrastusest mitte kutselisest palun.
The following user(s) said Thank You: Tallakulutaja, raulj

More
8 years 4 days ago #8076 by Svennu
Replied by Svennu on topic Püüa ja Vabasta
Huvitav, et nii leili läksid nüüd? Mille peale? Ma topin siia merd sisse seetõttu, et olen inimene, kes üritab mõelda enda mätta otsast kaugemale. See ei loe, et ma suure osa ajast forelli püüan. Teine mees kõrval püüab suure osa ajast rannikumerest - kas tema jaoks see üleskutse ei kehti siis? On tema mittekeegi Sinu silmis?
Ja lapsele võib ka öelda nii, et tänaseks oleme oma söögikoguse kätte saanud ning lähme nüüd püütud kalu endale söögiks valmistama, mitte ei pea neid edasi püüdma tekitades temas illusiooni, et kui me püüame edasi ja laseme saadud kalad vabadusse, tekib 2-3 põlve järel sellest tegevusest suurte kalade invasioon. Sa ise ka ju mõistad, et seda EI TEKI.
Kalur teenibki leiba ja ma pole väitnud, et kalurid tuleks kõik seina äärde mahalaskmisele panna. Mina väidan, et teatud oludes pole sellel propakandal vähimatki pointi, eesmärke ei saavutata lihtsalt.

Mina siit vestlusest nüüd lahkun. See, kes mu mõttest aru saab, see saab. Kes ei saa või ei taha saada, see nagunii ei saa ja ma mul muudkui põnevat teha, kui siin istuda.
The following user(s) said Thank You: sven862
More
8 years 4 days ago #8077 by Laurip
Replied by Laurip on topic Püüa ja Vabasta
Esialgse postitaja määratlus C&R püügist on natuke eksitav tõesti, kitsamas tähenduses on see ühe teatud isendi vabastamine ja püügiviisina/tüübina ei tähenda see talupojaloogika kohaselt nii palju ära võtta kui palju parasjagu isu on, C&R on rangelt käsitletuna kogu saagi vabastamine. Mis puutub eri veekogusid ja aegu, siis tuleks lähtuda antud meetodi rakendamisel vajalikkusest, see ei anna positiivset efekti suurte populatsioonide puhul, eriti kalamajanduslikes veekogudes, nagu siin juba mainitud. Mis ma tahtsin välja tuua lõpuks: selle näoraamatu kogukonna määratlus "püüa ja vabasta" püügist on ebatäpne, mitte otseselt ka vale, aga jätab ruumi valedele tõlgendustele. Hea oleks ikkagi määratleda veekogud/kalaliigid, mille suhtes üritatakse kõne all olevat püügiviisi edendada. Kui esialgse postitaja eesmärk olekski kogu harrastuspüük viia C&R poliitika peale, oleks see utoopia, milles ma muidugi kahtlen.
The following user(s) said Thank You: sven862
More
8 years 4 days ago #8079 by Hein
Replied by Hein on topic Püüa ja Vabasta
Kõik eelnev kokku võttes oleks teema pealkirjas pidanud olema täpsustus ning korrektne pealkiri peaks olema:

Püüja ja Vabasta (kutselisele püügile suletud veekogus ja/või kutselise püügi jaoks keelatud liigid).

Isiklikult olen ma siiski samuti mööduka püügi pooldaja ning idee kui selline on ju hea. Puhta (eranditu, eesmärgipärase) C&Ri, kusjuures, peaks keelustama kui ebahumaanse tegevuse - lähed sa ju selge eesmärgiga kalu kiusama.
The following user(s) said Thank You: ceemic, sven862
More
8 years 4 days ago #8080 by ceemic
Replied by ceemic on topic Püüa ja Vabasta

Madis wrote: ...Kuulates sinu tänast juttu olen suht kindel, et oled üks nendest meestest kes paneb kõik kotti ja näitab lapsele ka veel.

Sellist sousti pole ka mõtet ajada, eriti kui sa dialoogi teist poolt ei tunne.

Teema läheb igatahes käest ära. Mõtlevale inimesele ei ole vaja mingeid kommuune ja kihutustööd. Ükski äärmus ei ole normaalne, on see siis kõikide kalade valimatu äravõtmine või 100% vaid C&Rist jahumine.
The following user(s) said Thank You: sven862, Svennu
Time to create page: 0.156 seconds
Powered by Kunena Forum