Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Püüa ja Vabasta (Loosimine)

More
7 years 11 months ago - 7 years 11 months ago #8081 by Pkillar
Replied by Pkillar on topic Püüa ja Vabasta
EI saagi loota, et kõik kalamehed oma kalad tagasi lasevad, see lihtsalt on nii ja jääb nii. Väga väike hulk eesti harrastuskalamehi laseb kalu üldse tagasi.
Jah, ma saan aru, et CR ainult ei piisa aga me vähemalt üritame midagi muuta. Muuta inimeste mõtlemist, ennem kui kala ära tapab ja isegi kui ei tapa, siis vähemalt võtab mõõdukalt kaasa. Peale pressida ainult 100% tagasilaskmist oleks eestis täiesti mõttetu.

Aga tänan mõistva suhtumise eest ja väga meeldiv on lugeda teie postitusi!
Last edit: 7 years 11 months ago by Pkillar.
More
7 years 11 months ago - 7 years 11 months ago #8082 by sven862
Replied by sven862 on topic Püüa ja Vabasta
Väga hea, et nüüd ilmnes, et Svennu on selline mees, kes kõik kalad kotti topib. Nüüd saan mina südamerahus C&Ri mees olla ja kui kalaisu tuleb, siis ostan temalt seda kala, jõekat peaks tal kodus ikka virnades olema sellisel juhul.
Imetlen ka tema füüsist kui ta suudab pärast pikka püügipäeva kõik need kotti topitud forellid autoni vedada.
Hakkame CRi meesteks ja ostame turult kala, see tuleb ju poest.
Last edit: 7 years 11 months ago by sven862.

More
7 years 11 months ago #8083 by m2nnja
Replied by m2nnja on topic Püüa ja Vabasta
Hei. Paar mõtet. Käin aastaid juba kalal kalapüüki nautimas, mitte ainult saagi järel. Minule meeldib mu hea sõbra moto: Ta teab juba kalale sõites, kas ta võtab kala koju või mitte - olen talitanud samamoodi. Ka mina söön kala hea meelega, kuid väga palju lasen ka tagasi ( olgu haug, forell, turb või mingi muu kala). Kui tahan forelli süüa, võin võtta ära ka mõõdus kala ja isegi mitu , samas pole probleemi kilo+ kala tagasi lasta.
Äärmusi samuti ei poolda - mõistlikult peaks talitama. Edu!
The following user(s) said Thank You: sven862, Laurip
More
7 years 11 months ago #8084 by Andres1984
Replied by Andres1984 on topic Püüa ja Vabasta
Ma usun, et enamus siinseid forellikütte tegeleb C&R-iga. Ma ise talitlen ka eelpool kirjutaja süsteemi järgi ja mõtlen juba ennem kalale minekut, et kas võtan kala kaasa või mitte. Näiteks eelmine hooaeg ei võtnud ma ühtegi forelli kaasa. See aasta olengi ainult ühe mõõdukala saanud ja seegi ujub edasi. Samas mul ei ole midagi selle vastu kui kalu kaasa võetakse ja kõik seaduse piiridesse jääb.Tegelikult on suurem osa forelliküttidest,keda olen kohanud tegelenud C&R-iga ja tõrvatilgaks meepotis on olnud vaid üksikud kohtumised "kodanikega" kelle jaoks mingid reeglid ei kehti. Õnneks pole see aasta tonkade ja võrkude otsa jooksnud, kuid ühele korgiõngega püüdjaga olen sellel hooajal kohtunud. Õnneks see kohtumine distsiplineeris teda ja ta lõpetas püügi.
The following user(s) said Thank You: Laurip, raulj
More
7 years 11 months ago #8088 by Pkillar
Replied by Pkillar on topic Püüa ja Vabasta
Uus koduleht : www.püüajavabasta.ee
More
7 years 11 months ago #8089 by Vertu
Replied by Vertu on topic Püüa ja Vabasta
Kodulehel ka link ka tulevaste kalapüügi võistluste kohta. Kuidas see C&R seotud on? Võistlustel ei lasta ju ühtegi kala tagasi, iga maim kotti. Suuresplaanis tapetakse plekist karikate ja mõttetute tiitlite nimel tuhandete kaupa kalu.
The following user(s) said Thank You: Jeekim, sven862
Time to create page: 0.146 seconds
Powered by Kunena Forum