Foorum

lock Jõeforelli hooaeg 2016

Info
06. veebruar 2016 18.31 #7632 voobler
Tervist,sai ka täna jõel käidud seekord Pühajõel, kahjuks oli keegi ette jõudnud ja tundub,et esimene oli midagi saanud kuna lumel oli värske mõrv toimunud.
Teema on lukustatud.
Info
06. veebruar 2016 18.52 #7633 ceemic
voobler, olid sinise Golfiga? :)
Teema on lukustatud.
Info
06. veebruar 2016 18.58 #7634 srs
srs vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2016
voobler, kas see tapujälg oli kanaliseeritud lagedal lõigul?
Teema on lukustatud.
Info
06. veebruar 2016 19.03 - 06. veebruar 2016 19.12 #7635 voobler
Mina see olin :cheer: Kui ma kohale jõudsin ilmselt sina siis liikusid juba koju kala sööma :woohoo: .
Otsutasin seekord allavoolu liikuda kõik oli ilus kuni liinide all kellegi jäljed hakkasid mis seal ikka tuli edasi minna :cheer: kodutöö oli tehtud võta näpust nulli ring ceemic jõuab ka igale poole,kui saladus pole mis saagiks oli?
Teema on lukustatud.
Info
06. veebruar 2016 19.16 #7636 ceemic
Mina seal ei käinud. Olin vaid läbisõidul ja nägin sillapeal Golfi seismas.
Teema on lukustatud.
Info
06. veebruar 2016 19.20 #7637 srs
srs vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2016
Veri pidi ikka liinide alt omajagu ülesvoolu olema, muarust.
Teema on lukustatud.
Info
06. veebruar 2016 19.53 #7638 Ridiculous
Verd olla nähtud ka Pärnul ja Tallinnas Levika ees... ;)
Teema on lukustatud.
Info
06. veebruar 2016 19.58 #7639 voobler
Tõsi.
Teema on lukustatud.
Info
06. veebruar 2016 20.38 #7640 raulj
Käisin täna Avijõel. Sattusin röövpüüdjatele peale. Püütsivad seal korgiõngedega. Alguses nägin ainult ühte neist ja ei saanud täpsemalt aru millega tegeleb, ritv oli selline enamvähem spinningu mõõdus ja ei pannud tähele kohe mis tal seal otsas. Mõni aeg hiljem nägin sama tüüpi uuesti. Oli minust vist läbi metsa ette läinud. See kord oli koos sõbraga, tollel oli ikka korralik pikk ritv ja leotas ussi põõsa all. Helistasin 1313 ja andsin teada asjast. Pikalt ei saanudki telefonis rääkida kui tegelased nägid, et ma telefoni otsas ja panid kiiresti võssa jooksu. Päris korralik poekilekott oli poolenisti kalu täis.

Inspektoriga jõudsime järeldusele, et täna enam pole neil mõtet väga sinna tulla aga lubas, et tulevikus on nad kindlasti tihedamini seal.

Suvel olen sealt samalt lõigult põhjakaid ja mõrdasid ära korjanud. Kord käest ära seal.

Muidu võttu täna oli aga kahjuks ma ei oska Rando hiirega veel püüda, mitut kala nägin kes ujusid hiiresaba hambus veidi ja siis lasksid lahti. Peab vist sinna saba otsa veel ühe kolmiku kuidagi siduma.
Teema on lukustatud.
Info
06. veebruar 2016 20.50 #7641 ceemic
Kui nüüd veidi norida, siis "korgiõnge" võiks pidada (liht)käsiõngeks. Sellega püük aga Avijões keelatud ei ole.
Teine asi on muidugi, palju sellest kilekotitäiest mõõdus kalu oli...
Teema on lukustatud.
Info
06. veebruar 2016 21.00 #7642 raulj
Inspektor kinnitas mulle et nende tegevus seal ei olnud legaalne. Küllap ta teadis täpsemalt mis seal lõigul lubatud ja mis mitte.
Teema on lukustatud.
Info
06. veebruar 2016 21.43 #7643 Jeekim
Möödunud aastal küll Avijõgi kuulus nimekirja. Kopeerin väljavõtte:
(5) Keelatud on kala püüda, välja arvatud spinningu ja lendõngega kunstpeibutist kasutades järgmistel jõelõikudel:
[RT I, 26.06.2015, 17 - jõust. 01.07.2015]
1) Avijõel lähtest Vadi sillani;
2) Umbusi jõel lähtest Umbusi asula sillani;
3) Loobu jõel lähtest Joaveski paisuni;
4) Valgejõel lähtest Kotka paisuni;
5) Pada jõel lähtest Pärna küla sillani.
Teema on lukustatud.
Info
06. veebruar 2016 21.57 #7644 ceemic
Õige jah, lisaks ju "ajutised püügikitsendused".
Seadusandlus on ikka paras pudru ja kapsad. Kahju, et ei suudeta ühte kohta kõik kirja panna. Üks jõgi võib olla erinevate piirangute nimekirjades, mis osaliselt kattuvad...
Teema on lukustatud.
Info
06. veebruar 2016 23.05 - 06. veebruar 2016 23.06 #7645 Rainer

raulj kirjutas: Käisin täna Avijõel. Sattusin röövpüüdjatele peale. Püütsivad seal korgiõngedega. Alguses nägin ainult ühte neist ja ei saanud täpsemalt aru millega tegeleb, ritv oli selline enamvähem spinningu mõõdus ja ei pannud tähele kohe mis tal seal otsas. Mõni aeg hiljem nägin sama tüüpi uuesti. Oli minust vist läbi metsa ette läinud. See kord oli koos sõbraga, tollel oli ikka korralik pikk ritv ja leotas ussi põõsa all. Helistasin 1313 ja andsin teada asjast. Pikalt ei saanudki telefonis rääkida kui tegelased nägid, et ma telefoni otsas ja panid kiiresti võssa jooksu. Päris korralik poekilekott oli poolenisti kalu täis.

Inspektoriga jõudsime järeldusele, et täna enam pole neil mõtet väga sinna tulla aga lubas, et tulevikus on nad kindlasti tihedamini seal.

Täpselt sama asja Avijõel kogenud. Tegemist oli vene rahvusest vanema naisterahvaga tookord.
Kindlalt väita küll ei saa, aga ma usun, et selline tegevus seal teatud inimeste poolt tavaline ja seetõttu ka populatsioon kannatab päris korralikult.
Kahju.
Teema on lukustatud.
Info
06. veebruar 2016 23.21 #7646 Ridiculous
Njah, inspektoritega seoses meenub mulle, kuidas eelmine sügis nägin kurja vaeva, et 1313 numbril selgeks teha, et novembri alguses Seljal kuidagiviisi ametlikult püügil olla ei saa...
Teema on lukustatud.
Info
07. veebruar 2016 09.14 #7647 m2nnja
Hei. raulj. Mis kella paiku Avil olid? Ma ise olin korra läbisõidul peale teise jõe külastamist ja nägin kontrolle. Tulid ja kontrollisid pabereid. Ajasime juttu ka veidi. Eelmisest aastast on see korgitamine seal keelatud jah. Seal ju muud keelt kõnelevad Mustvee elanikud püüdsid väikseid jõekaid ämbrisse elussöödaks. Pidi kõige parem haugile olema :P Ämber oli alati vee ääres ja kui kontroll tuli, siis lükkasid jalaga ümber ja kalad ujusid ära. Eelmisest aastast seda pulli enam teha ei saa.
Küsisin, et palju rikkumisi on siis olnud. Öeldi, et load on enamusel olemas, aga kiputakse ikka alamõõdulisi kotti toppima :( Samas huvitav info minu jaoks oli, et nüüd saab trahvida ka siis kui inimene viibib ( MITTE PÜÜGIKORRAS vahendiga PIIRANGU VÖÖNDIS)! Et kui sul on spinna ja see on koos või kui lanti pole otsas ning kalapüügiluba puudub saad ikka trahvi. Täpsustasin ka mõistet piiranguvöönd, mille peale vastati ,et Avijõel kummaltki kaldalt 100m.
Mis jõekat puudutab, siis seda nägin teise jõe peal ;)
Teema on lukustatud.