Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 2 months ago #7618 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Täna jällegi sõlmedega probleemi polnud. Pidin kaks korda siduma ja mõlemal korral jäi palomariga kohe pidama. Võta siis kinni...

Kaladega ka probleemi polnud täna. Pole kala - pole probleemi! :lol:
Õnnestus üsna ülemjooksul sellise kohvi otsa sattuda, mida varasematest aastatest ei suudagi meenutada. Ilus talv meil, jälle...
More
8 years 2 months ago - 8 years 2 months ago #7619 by Urmps
Replied by Urmps on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Tervist kütid ja head uut aastat !

Pole ise kunagi talvel püüki alustanud. Tavaliselt algab mul hooaeg parilli lõpus või mai alguses kuna eelnevalt ei ole lihtsalt aega. Nüüd aga näpud sügelevad hirmsamat moodi ja tahaks juba jõeäärde minna. Küsimus selline, et kuskohast kala otsida tasuks praegu. Mõtlen jõelõike(ala, kesk või ülemjooks). Kui on abivalmis kalamehi siis suured tänud ette, aga kui ei vasta pole ka midagi. Nagu öeldakse küsija suu pihta ei lööda ;)
Tänud veelkord
Last edit: 8 years 2 months ago by Urmps. Reason: vale sõnavalik

More
8 years 2 months ago #7620 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Ei tea ju kus kandis ja millistel jõgedel püüad, aga ma arvan, et suhteliselt turvaline vastus on see, et samad jõed ja lõigud, kus aprillis-mais oled püüdnud. Eriti suuremate jõgede puhul. Praegu tasub lihtsalt veeseisu eelnevalt uurida. Kui ikka konkreetses jões väga kõrge vesi, siis ma eelistaks mitte kõige sügavamaid lõike. Aga kindlasti ei tähenda see, et peaks ilmtingimata lähet otsima minema ;)
More
8 years 2 months ago #7621 by Tom
Replied by Tom on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Tere
Täna sai siis ka ühte siin mainitud jõge külastatud, ees olid kahed jälje paarid tõenäoliselt Ceemicu ja tema järel tulnud venna omad :) .
Aga see selleks. Otsustasin lennuka kasuks( paraku osutus veaks). Kala oli päris palju ja veel lausa parves. Mõnes kohas isegi mõne meetri peal 3 kuni 4 päris viisakat isendit. Esimesed parved õnnestus kõik laiali ajada oma oskamatu heitmisega. Nu ei ole see lennuka tehnika veel kiita. Peal mõne tunnist loopimist hakkas juba looma. Siis aga slgus et kaladel puudub igasugune isu minu wooly boogerite vastu. Proovisin erinevaid värve must, valge, oliiv, punane aga ei midagi. Paarile kalale õnnestus sööt lausa mõne cm kaugusele nina alla toimetatada aga ei midagi. Ei tea kas asi oli vihmas või milles.
Igastahes järgmise tretti teen spinnaga.

Parimat
Toomas
More
8 years 2 months ago - 8 years 2 months ago #7622 by STF
Replied by STF on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Ei ole siin valmis vastust. Mul jäi üleeilne null kripeldama, läksin täna lõuna paiku uurima, et kus need forellid siis on, kui neid pole seal, kus eelmistel talvedel. Liikusin allavoolu, ja täpselt seal, kus üleeile püügi lõpetasin, hakkas esimene forell otsa. Kell oli 12.24. Võttis hõbedaselt läikivat saleda maimu moodi 7 cm vooblerit. Järgmised kalad tulid Rapala lantidega (Countdown, jätkuga, Team Esko), kõik samuti 7 cm. Kokku käis landi otsas kuus forelli, aga vaid üks neist andis mõõdu välja. Seegi läks tagasi kosuma, oli õige lahja. Väiksemate lantide vastu huvi ei tuntud, nii vooblerid, plekk, pöörlev kui liits jätsid kalad külmaks. Kalad istusid põhjas ja olid nii hästi keskkonda sulandunud, et näha võis neid ainult siis, kui nad lanti ründasid. Enamasti nad ilmselt panid lihtsalt tuima ja ei suvatsenud end liigutada. Paaril väiksemal forellil õnnestus lant nina eest veest välja tõsta, üks ujus kaks korda pikalt vooblerile järele, nii et lust vaadata, tegi kõik haagid ja kaared kaasa. Need, kes otsa jäid, olid kõvad rullijad. Suurem kala, mille veest välja tõstsin, oli paksult väikseid nuudli moodi kaane täis. Tagasiteel proovisin veel väikest neoonoranži peaga nublakat. Seda ründas ahnelt paar supikala, sellega asi piirdus. Vooblerit ei tahtnud enam keegi, aga vähemalt tean, et kala on seal olemas. Umbes meetri sügavuses vaikses vees, kiirema vooluga lõikudes neid polnud.
Last edit: 8 years 2 months ago by STF.
More
8 years 2 months ago - 8 years 2 months ago #7623 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Head uut ka minu poolt!

Nagu kord ja kohus sai esimesel veebruaril avalaks tehtud.
Äratus pool neli ja viiest olime juba jõe ääres. Üllatuseks ei olnudki kedagi ees. :lol:
Ootasime, et veidi valgemaks läheb ning püük võis alata. Jõevesi oli üsna kohv ja peale selle veel kõrge ka. Sai natuke maad ülesvoolu mindud, kui juba esimene tegelane otsas, paraku alamõõduline ja mitte just kõige paremas toitumuses. Alamõõdulisi käis veel otsas päris mitmeid, aga paraku ühtegi "nuumforelli" küll tabada ei õnnestunud. Ma nüüd täpselt enam ei mäletagi, kas mõõdukalu käis kaldal 2 või 3, aga see polegi tähtis.
Esimene tegelane, kes natukenegi mõõdukala meenutas oli L42. No iseenesest pikkuse osas ei ole midagi öelda. aga kaaluma teda ei hakanud - kiire klõps ja tagasi.



Püük jätkus, loopisime mitmed lubavad augud ja kurvid läbi, aga kalast ei kippu ega kõppu. Taas ühe lubavama koha peal pikem vise ja tunnen et keegi korralik taga. Ausaltöeldes see võtt ja kala möll jätsid mulje, et tegemist ikka väga korraliku kalaga. Tegelikult ei olnud midagi nii suursugust - lihtne L44 ja 750g. Aga see-eest tegi möllu ja pani väga ilusa küünla, terves pikkuses ilusti veest välja - kahju, et mul kaamerat ei ole. Peab vist Ceemicu vana kaamera ära ostma. :lol:



Ei saa mainimata jätta, et L44 tegelane maitses üli-hästi ning liha oli ilus punane!
Püüdsime veel ülesvoolu ja ka seal oli kontakte, aga kõik kalad alamõõdulised või siis napilt mõõdus. Ei hakanud mõõtma ega pildistama, vaid vabastasin kiirelt.
Pärast läksime samal jõel veidi allavoolu, aga seal nii palju kontakte ei olnud.

Kokkuvõttes väga vinge päev ja kindlasti tasus oodata seda kauaoodatud keeluaja lõppu! :)
Ilmselt olin eelmise hooaja ebaõnnestunud lõpu tõttu kalajumala soosik mingil määral. :whistle: Mitte, et miskit suurt oleks saanud, aga kontakte oli parasjagu.

Edu kalavetel!
Attachments:
Last edit: 8 years 2 months ago by Rainer.
The following user(s) said Thank You: hannes, ceemic, STF, Justas
Time to create page: 0.154 seconds
Powered by Kunena Forum