Foorum

lock Jõeforelli hooaeg 2016

Info
02. veebruar 2016 11.45 #7599 Huligaan
Ceemic, Ceemik, võta mind ka järgmine kord kaasa :D:D:D

Kui pea ei jaga, siis rahakott korrutab!
Teema on lukustatud.
Info
02. veebruar 2016 20.59 - 02. veebruar 2016 21.41 #7612 Madis
Täna tundus paras ilm olema, et lendõnge hooajaga alustada. 15ms tuul, vihm ja niisama sompus värk.
Püüdsin alustuseks 300m ülesvoolu, ei ühtegi tonksu, järelujumist jms. Keerasin ringi ja hakkasin enamvähem sealt kust alustasin allavoolu püüdma.
Suht esimeste heidetega oli mõõduforell otsas, tegi väikse hüppe ja hops läinud. Nojah, kaks sammu allavoolu ja käis väike kala togimas. Veel paar sammu allavoolu järgmine juba natuke suurem kala otsas, sakutas natuke ja läinud.
Jälle kaks sammu allavoolu ja esimene sügav kurv. Olin jumala kindel, et seal keegi elab. Virutasin 10-12 korda Wolly Buggeri auku, ei midagi. Nagu ikka 1 viimane vise ja põmm korralik kala taga, kilo kanti kindlasti. Möllas 10 sekundit, hüppas veest välja ja kadus.
No krt ebaõnn mõtlesin ma ja asutusin paar sammu jälle edasi.
Kohe peale sügavat auku kus korralikust kalast ilma jäin, järgmise viskega käis juba päris kala otsas. Ründas keset jõge suht lagedas kohas, raputas paar sekundit ja kadus. Sähvatuse ja lainetuse järgi ilmselt kõige suurem jõekas mis minu putukat kunagi rünnanud on 2+kg pakun julgelt.

Selle peale sai hing täis ja vahetasin musta kidata Wolly Buggeri lõheputuka vastu välja. Krt suure konksu peal kidata värk ei toimi üldse, päris palju ilusat kala selle buggeriga otsast ära läinud. Väiksemate putukatega mis kalale sügavamale haakuvad pole nii suurt ära mineku protsenti täheldanud.
Lõheputukaga hakkasid lõpuks kalad otsa jääma, püüdsin edasi umbes 150m veel allapoole ja sain kokku kätte 3 kala, L25, L40 600G ja L46.5 900g.
Seega umbes 2h püüki, 300m lõigul kohtusin 5 kindla mõõdukalaga ja 3 alamõõdulisega.
Suurem kala läks tagasi ja väiksema L40 viisin vanamehele sünnipäeva puhu.
Pole paha start.

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Uitaja, Justas
Teema on lukustatud.
Info
02. veebruar 2016 21.53 #7614 paunvere
Tervist ja jõudu! Mis kollane liin sul rullil on- nöör või tamiil?
Teema on lukustatud.
Info
02. veebruar 2016 21.56 #7615 paunvere
Eelnev küsimus on adresseeritud söör ceemicule
Teema on lukustatud.
Info
03. veebruar 2016 05.00 #7616 ceemic
Varivas Super Trout Advance 0,215mm.
Reaalne diameeter on lausa pigem 0,21. Samuti polnud probleem kodus "põlve otsas" pakil lubatud tõmbetugevuse kättesaamine (3,6kg).
Püügil hästi mõnus, piisavalt pehme/piisavalt jäik. Üldse kuidagi teistmoodi, kui näiteks Quantum Exofil, mida muidu pea 2 hooaega ainult kasutanud.
Aga üks miinus tundus ka olevat, millele rohtu üritan leida - külmas muutus sõlme pidamine väga kahtlaseks. Uni ja kahekordse Palomariga läks mitu korda näpuvahel sikutades katki, samas toasoojas sellist probleemi kordagi ei olnud.
Lõpuks ühe nimetu sõlmega suutsin normaalselt pidama saada...
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: paunvere
Teema on lukustatud.
Info
03. veebruar 2016 09.19 #7617 makrell
Tublid poisid ! Rõõm näha, et jõekas pole talve jooksul välja surnud. 42cm ja 980g on väga hea proportsioon talvise kala kohta. Eks ta ole selle jõe eripära.
Kasutan ise hetkel samuti Varivas Super Trout Advance-i ning olen täheldanud sama probleemi. Vahel sõlme sidudes katkeb kohe sõlmest miski pärast ja seda ka sooja ilmaga juhtub. Seod uue sõlme ja järgmine peab juba hästi. Seda siis palomariga. Võimalik et sõlm ei jookse hästi kokku olen küll ikka märjaks kastnud enne. Kusagilt netist kunagi kellegi juttu justku mäletan, et silikoonmäärdega kokku enne sidumist. Võipala jookseb siis üldse lahti kuramus.
Teema on lukustatud.
Info
03. veebruar 2016 15.42 #7618 ceemic
Täna jällegi sõlmedega probleemi polnud. Pidin kaks korda siduma ja mõlemal korral jäi palomariga kohe pidama. Võta siis kinni...

Kaladega ka probleemi polnud täna. Pole kala - pole probleemi! :lol:
Õnnestus üsna ülemjooksul sellise kohvi otsa sattuda, mida varasematest aastatest ei suudagi meenutada. Ilus talv meil, jälle...
Teema on lukustatud.
Info
03. veebruar 2016 17.00 - 03. veebruar 2016 17.01 #7619 Urmps
Tervist kütid ja head uut aastat !

Pole ise kunagi talvel püüki alustanud. Tavaliselt algab mul hooaeg parilli lõpus või mai alguses kuna eelnevalt ei ole lihtsalt aega. Nüüd aga näpud sügelevad hirmsamat moodi ja tahaks juba jõeäärde minna. Küsimus selline, et kuskohast kala otsida tasuks praegu. Mõtlen jõelõike(ala, kesk või ülemjooks). Kui on abivalmis kalamehi siis suured tänud ette, aga kui ei vasta pole ka midagi. Nagu öeldakse küsija suu pihta ei lööda ;)
Tänud veelkord
Teema on lukustatud.
Info
03. veebruar 2016 17.44 #7620 Ridiculous
Ei tea ju kus kandis ja millistel jõgedel püüad, aga ma arvan, et suhteliselt turvaline vastus on see, et samad jõed ja lõigud, kus aprillis-mais oled püüdnud. Eriti suuremate jõgede puhul. Praegu tasub lihtsalt veeseisu eelnevalt uurida. Kui ikka konkreetses jões väga kõrge vesi, siis ma eelistaks mitte kõige sügavamaid lõike. Aga kindlasti ei tähenda see, et peaks ilmtingimata lähet otsima minema ;)
Teema on lukustatud.
Info
03. veebruar 2016 17.58 #7621 Tom
Tom vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2016
Tere
Täna sai siis ka ühte siin mainitud jõge külastatud, ees olid kahed jälje paarid tõenäoliselt Ceemicu ja tema järel tulnud venna omad :) .
Aga see selleks. Otsustasin lennuka kasuks( paraku osutus veaks). Kala oli päris palju ja veel lausa parves. Mõnes kohas isegi mõne meetri peal 3 kuni 4 päris viisakat isendit. Esimesed parved õnnestus kõik laiali ajada oma oskamatu heitmisega. Nu ei ole see lennuka tehnika veel kiita. Peal mõne tunnist loopimist hakkas juba looma. Siis aga slgus et kaladel puudub igasugune isu minu wooly boogerite vastu. Proovisin erinevaid värve must, valge, oliiv, punane aga ei midagi. Paarile kalale õnnestus sööt lausa mõne cm kaugusele nina alla toimetatada aga ei midagi. Ei tea kas asi oli vihmas või milles.
Igastahes järgmise tretti teen spinnaga.

Parimat
Toomas
Teema on lukustatud.
Info
03. veebruar 2016 18.23 - 04. veebruar 2016 10.05 #7622 STF
STF vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2016
Ei ole siin valmis vastust. Mul jäi üleeilne null kripeldama, läksin täna lõuna paiku uurima, et kus need forellid siis on, kui neid pole seal, kus eelmistel talvedel. Liikusin allavoolu, ja täpselt seal, kus üleeile püügi lõpetasin, hakkas esimene forell otsa. Kell oli 12.24. Võttis hõbedaselt läikivat saleda maimu moodi 7 cm vooblerit. Järgmised kalad tulid Rapala lantidega (Countdown, jätkuga, Team Esko), kõik samuti 7 cm. Kokku käis landi otsas kuus forelli, aga vaid üks neist andis mõõdu välja. Seegi läks tagasi kosuma, oli õige lahja. Väiksemate lantide vastu huvi ei tuntud, nii vooblerid, plekk, pöörlev kui liits jätsid kalad külmaks. Kalad istusid põhjas ja olid nii hästi keskkonda sulandunud, et näha võis neid ainult siis, kui nad lanti ründasid. Enamasti nad ilmselt panid lihtsalt tuima ja ei suvatsenud end liigutada. Paaril väiksemal forellil õnnestus lant nina eest veest välja tõsta, üks ujus kaks korda pikalt vooblerile järele, nii et lust vaadata, tegi kõik haagid ja kaared kaasa. Need, kes otsa jäid, olid kõvad rullijad. Suurem kala, mille veest välja tõstsin, oli paksult väikseid nuudli moodi kaane täis. Tagasiteel proovisin veel väikest neoonoranži peaga nublakat. Seda ründas ahnelt paar supikala, sellega asi piirdus. Vooblerit ei tahtnud enam keegi, aga vähemalt tean, et kala on seal olemas. Umbes meetri sügavuses vaikses vees, kiirema vooluga lõikudes neid polnud.
Teema on lukustatud.
Info
03. veebruar 2016 18.23 - 03. veebruar 2016 18.25 #7623 Rainer
Head uut ka minu poolt!

Nagu kord ja kohus sai esimesel veebruaril avalaks tehtud.
Äratus pool neli ja viiest olime juba jõe ääres. Üllatuseks ei olnudki kedagi ees. :lol:
Ootasime, et veidi valgemaks läheb ning püük võis alata. Jõevesi oli üsna kohv ja peale selle veel kõrge ka. Sai natuke maad ülesvoolu mindud, kui juba esimene tegelane otsas, paraku alamõõduline ja mitte just kõige paremas toitumuses. Alamõõdulisi käis veel otsas päris mitmeid, aga paraku ühtegi "nuumforelli" küll tabada ei õnnestunud. Ma nüüd täpselt enam ei mäletagi, kas mõõdukalu käis kaldal 2 või 3, aga see polegi tähtis.
Esimene tegelane, kes natukenegi mõõdukala meenutas oli L42. No iseenesest pikkuse osas ei ole midagi öelda. aga kaaluma teda ei hakanud - kiire klõps ja tagasi.

Püük jätkus, loopisime mitmed lubavad augud ja kurvid läbi, aga kalast ei kippu ega kõppu. Taas ühe lubavama koha peal pikem vise ja tunnen et keegi korralik taga. Ausaltöeldes see võtt ja kala möll jätsid mulje, et tegemist ikka väga korraliku kalaga. Tegelikult ei olnud midagi nii suursugust - lihtne L44 ja 750g. Aga see-eest tegi möllu ja pani väga ilusa küünla, terves pikkuses ilusti veest välja - kahju, et mul kaamerat ei ole. Peab vist Ceemicu vana kaamera ära ostma. :lol:

Ei saa mainimata jätta, et L44 tegelane maitses üli-hästi ning liha oli ilus punane!
Püüdsime veel ülesvoolu ja ka seal oli kontakte, aga kõik kalad alamõõdulised või siis napilt mõõdus. Ei hakanud mõõtma ega pildistama, vaid vabastasin kiirelt.
Pärast läksime samal jõel veidi allavoolu, aga seal nii palju kontakte ei olnud.

Kokkuvõttes väga vinge päev ja kindlasti tasus oodata seda kauaoodatud keeluaja lõppu! :)
Ilmselt olin eelmise hooaja ebaõnnestunud lõpu tõttu kalajumala soosik mingil määral. :whistle: Mitte, et miskit suurt oleks saanud, aga kontakte oli parasjagu.

Edu kalavetel!
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, ceemic, STF, Justas
Teema on lukustatud.
Info
04. veebruar 2016 20.40 #7625 Hammi
Käisin ka siin kaemas kesk-eesti jõgede ääres aga noh vett palju pruun ja igast jama täis. Tundub et mu eelmise aasta ebaõnn jätkub. Hõisssaaa.
Teema on lukustatud.
Info
05. veebruar 2016 11.44 #7627 Hammi
Küsin otse kas keegi on Prandile ka jõudnud?
Teema on lukustatud.
Info
06. veebruar 2016 12.19 #7630 Urmps
Tervitus kalasõbrad!
Sai ka siis eile õhtul mõeldud, et minna jõele. Mõeldud, tehtud. Hommikul pool 8 oli äratus ja poole 9ks jõudsin jõe äärde. Külmakraade näitas -6,5 ja püük toimus kesk-eestis. Jõudes jõeäärde imestasin, et ainult 1 auto on. Üksikud jäljed ees hakkasin vaikselt loopima. Proovisin kummilutti, pöörlevat ja voblerit aga ei midagi. Vesi kõrge ja sogane. Tagatipuks läbi võsa trampides läks latiots vastu puud ja käis prõksti katki. Sellega ka minu hooaja avalöök ka lõppes. Nüüd tuleb hakata latti parandama ja oodata, et vesi natukenegi selgineks.
Edu kõigile !
Teema on lukustatud.
Info
06. veebruar 2016 17.59 #7631 STF
STF vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2016
Talvise forellipüügi argipäev. Meenus püügipäev aasta tagasi, millest jätsin kirjutamata. Kesk-Eestis. Selle vahega, et ees polnud ei autot ega jälgi. Aga parandatud ritv sai justkui parem kui enne...
Teema on lukustatud.