Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 1 month ago #7954 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Lund vähe alles, metsa alla eriti, kui just hoobist väga soojaks ei lähe, siis vast vesi oluliselt ei tõuse. Minu meelest ka vesi madal, seega sängis ruumi on. Polnud ju ka eelmine kevad mingit märkimisväärset suurvett.
The following user(s) said Thank You: Ilves
More
8 years 1 month ago #7955 by Ilves
Replied by Ilves on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Tõsi. Vesi oli selge ja natukene sängist väljas. Eile sai käidud püüdmas ja katsetamas uut Exofil 0.18. Ennem proovisin Stroft 0.18. Püüdes nt Rando vobleriga siis andis stroftiga kenasti pikkasid heiteid teha aga püüdes leechiga siis jääb Stroft ikkagi liiga jäigaks ja heite pikkused andsid soovida. Nüüd püüdes Exofiliga siis võib öelda, et väga mõnus ja pehme ning leechi tunnetus väga hea. Küll läks üks mõõdukas otsast ära kuna sõlm andis järgi aga usun, et see oli mu enda viga kuna hiljem panin sõlmele ühe keerme juurde ja pidas ilusti. Korra veel läks katki sõlme ülevalt. Ju sai mingisuguse kahjustuse või midagi. Eks peab rohkem püüdma, et aru saada kuidas vastu peab. Järele mõeldes siis vist oleks isegi võinud julgelt 0.20 võtta, kuna tegemist üsna pehme monoga. Mõõdukatest tuli kaldale umbes 36-40cm ja ja kaks samasugust läksid oma teed, millest üks siis koos leechiga (head paranemist talle). Kalad tulid kõik üsna madalast. Tundub, et veevool vist üsna kiire veel ja sügavasse väga kalad ei hoia, sest pole ammu enam sügavast miskit saanud. Päeva poole tuli ka päike välja ja siis kadus kadus võtt päris ära. Tagasi matk oli jube, kuna püüdsin ainult vastuvoolu. 1,5h läbi soo ja metsa. Auto juurde jõudes olid riided higistamisest märjad ja jalad kiskusid krampi aga kokkuvõtteks võib öelda, et oli mõnus päev. Panen mõõdus rihmast ka siis illustreeriva pildi.
(ei saa panna, kuna fail liiga suur)
C&R
Ja läks meelest, et korjasin ka ühe rakenduse üles. Konksu otsas oli veel terve punt kärpsetõuke, millest mõned isegi veel liigutasid.
(Ei saa ka siia panna pilti)
Oskab keegi öelda kuidas pilte väiksemaks teha?

More
8 years 1 month ago #7956 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Kui soovid pilte otse telefonist siia lisada, siis tõmba mingi app. Ma tirisin "Resize Me" nimelie: toimib ilusti, tasuta ja lihtne kasutada.
Eks neid appe ole veel, vali milline endale rohkem meeldib :)
The following user(s) said Thank You: Ilves
More
8 years 1 month ago #7957 by Barbatula
Replied by Barbatula on topic Jõeforelli hooaeg 2016

Mart1n wrote: Barbatula, hästi arvatud! On see sul kodujõgi, et hingeeluga nii hästi kursis? :)
Viimased 3 korda olen tõesti seal käinud. Mitte küll sellel lõigul, kus trehvasime. Seal tee seisukord vast hetkel selline, et sõiduautoga ligi ei pääse. Avastasin enda jaoks paar uut ja huvitavat lõiku, mis teiste jaoks vist nii uued pole. Iga kord olid värsked jäljed ees...
Eks ma jätan ta mingiks ajaks rahule, enne maikuud pole vist mõtet minna.


Kodujõgi jahh, koos oma lisadega :) mujale ausaltöeldes väga ei satugi, olen käe merikapüügile nii raskelt ära andnud, et jõel käin vaid päevikuajal ja suvel. Maikuu võibolla isegi natuke hilja, usun et aprillis hakkab midagi andma juba. See aasta on muidugi eriline, suurvett ei pruugi enam tullagi, tuleb lihtsalt oodata kuni veetemperatuur tõuseb. Talvel neil seal mingi huvitav dieet tõepoolest, kui kunagi aega saab, siis plaanis see välja selgitada, usun et nümfidega peaks aukudest midagi ikka välja meelitama.
More
8 years 1 month ago #7960 by Ilves
Replied by Ilves on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Panen siis need pildid ka siia ära, mis enne panemata jäid.



Attachments:
The following user(s) said Thank You: Svennu
More
8 years 1 month ago #7961 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Vaatan seda viimast pilti ja mõtlen, et... sellisel jõel sellise rakendusega ekstra forelli püüda võiks ka olla omaette huvitav ettevõtmine...
Ei kujutaks ette küll, et tulemus resultatiivsem oleks, kui landi või lennukaga loopimine aga teistmoodi oleks see protsess kindlasti :)
Time to create page: 0.111 seconds
Powered by Kunena Forum